دسته‌بندی نشده

زمان مناسب برای عسل خوردن، صبح یا شب؟

به گزارش دلگرم به نقل از نویس : مصرف عسل در زمان های مختلف، صبح ناشتا و با معده خالی یا حتی قبل از خواب تاثیرات مختلفی دارد اما هرکدام به نوعی دیگر! اگر تمایل به لاغری دارید یا می خواهید حافظه تان را تقویت کنید خوردن یک قاشق عسل قبل از خواب پیشنهاد خوبی است خوردن عسل ناشتا هم برای درد معده بسیار موثر است.

بهترین زمان خوردن عسل

سوال اول: مناسب ترین زمان خوردن عسل چه موقع است و چه زمانی تاثیر بهتری دارد؟ در ادامه متن با مناسب ترین زمان مصرف عسل و اطلاعات مفید دیگر آشنا می شوید.

عسل برای صبحانه؟

عسل را فقط مخصوص صبحانه نیست. حتما آن جمله معروف را شنیده اید که می گوید: صبحانه را شاهانه بخور، ناهار را مثل دولتمندان و شام را هم مانند مثل فقیران!

زمان طلایی خوردن عسل

صبحانه‌ی عسل طبیعی، با خامه یا سرشیر و نان داغ صبحانه‌ی خوشمزه ایست که نمی‌شود به سادگی از آن صرف‌نظر کرد ولی مصرف عسل فقط مختص این صبحانه جذاب نیست بلکه شکل های مختلفی هم دارد.

چه سودی می بریم از مصرف روزانه عسل؟

فایده‌ی مصرف عسل به صورت روزانه و منظم، بیشتر از خوردن عسل به طور نامنظم و بی قاعده است. چرا که با مصرف به موقع و به اندازه می توان از فواید عسل بیشتر بهره‌مند شد.

خوردن عسل ناشتا چه فایده ای دارد؟

بهترین زمان خوردن عسل، هنگام صبح است. و بهتر است ناشتا مصرف شود.
خوردن عسل ناشتا با مخلوط آب ولرم برای سلامتی اثرات شگفت آوری دارد. این وعده می تواند توانایی های جسمی را بالا برده و انرژی بدن را تقویت کند، ضمن اینکه بدن را از عفونت ها محافظت می کند، ضد حساسیت است و برای معده و پاکسازی روده نیز مفید می باشد.

بهترین زمان مصرف عسل

عسل و لیمو! ترکیبی مهلک برای چربی ها

ترکیب عسل با لیمو و خوردن آن قبل از صبحانه، منجر به کنترل وزن و چربی سوزی شده ، جهت رسیدن به وزن ایده آل به ما کمک می کند.

عسل و داشتن خوابی راحت!

اغلب مردم، مصرف عسل را فقط برای صبحانه ترجیح می دهند اما آگاهی از فواید خوردن عسل قبل از خواب شما را تشویق می کند تا عسل را در برنامه شبانه هم بگنجانید.
باید دانست که مصرف عسل طبیعی به اندازه یک قاشق چای خوری و قبل از خواب در سلامتی سلول های مغزی نقش پر رنگی دارد. قندهای طبیعی موجود در عسل بهترین منبع تامین انرژی هستند چرا که مغز شما هنگام خواب به بازسازی، ترمیم و پاکسازی نیاز دارد این کار خوابی خوب و آرام را به شما نوید می دهد.

عسل برای درمان معده درد

رسیدن به وزن مطلوب با خوردن عسل!

عسل مملو ازقندهای طبیعی است که به لاغری کمک می کند. خوردن یک قاشق عسل قبل از خواب به لاغری و رسیدن به اندام مناسب کمک می کند. کاری ساده و بی دردسر که می تواند در زمانی کوتاه به لاغر شدن شما کمک کند.

حتماً بخوانید:

عسل، درمان کننده درد معده

برای کمک به درمان معده با عسل، می توانید روزانه یک یا دو قاشق غذا خوری عسل میل کنید. همانطور که اشاره شد بهترین زمان مصرف عسل برای معده به صورت ناشتا و قبل از غذاست. برای این کار روزانه یک قاشق عسل را در یک لیوان آب ولرم مخلوط کرده میل نمایید تا از خواص عسل طبیعی و محلی بهره مند شوید.

بهترین روش مصرف عسل

عسل ضرر دارد یا نه؟

با اینکه عسل برای سلامتی فواید زیادی دارد، از جمله سلامتی قلب، بهبود زخم ها، و تنظیم آنتی اکسیدان خون اما مصرف بیش از اندازه، به دلیل بالا بودن قند و کالری، ممکن است عوارض جانبی ایجاد کند. بنابراین، منطقی تر آن است عسل را به اندازه ی کم و به عنوان جایگزینی برای سایر اشکال قندی مصرف کنید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا