دسته‌بندی نشده

آشنایی با کاخ کنزینگتون در کشور لندن

کاخ کنزینگتون لندن

کاخ کنزینگتون لندن ، محل زندگی خاندان سلطنتی کشور انگلستان و محل تولد ملکه ویکتوریا است. «کاخ کنزینگتون» (Kensington Palace) همان کاخی است که ملکه ویکتوریا در آن به دنیا آمد و دوران کودکی‌اش را گذراند.

این کاخ در میان «باغ‌های سلطنتی کنزینگتون» (Kensington Gardens) واقع شده و به «پارک هاید» (Hyde Park) متصل می‌شود که بزرگ‌ترین پارک سلطنتی در لندن است. درواقع کاخ کنزینگتون از قرن 17 میلادی، محل زندگی خانواده‌ی سلطنتی بریتانیا بوده و امروزه شاهزاده هَری و بعضی دیگر از خاندان سلطنتی این کشور در آپارتمان‌های داخل این کاخ زندگی می‌کنند.
بقیه‌ی بخش‌های تاریخی این کاخ بر روی عموم باز است و می‌توانید از بخش‌های مختلف آن و نقاشی‎ها و مجسمه‌های آن‌ها دیدن کنید و بعد از آن سری به باغ‌های کاخ کنزینگتون لندن ، حوض و فواره‌های آن بزنید.

کاخ کنزینگتون

ابتدا کاخ بزرگ دو طبقه‌ای به نام «خانه‌ی ناتینگهام» (Nottingham House) در مکان فعلی کاخ کنزینگتون وجود داشت که آن را برای تاجری ثروتمند در دوران جاکوبین ساخته بودند. پادشاه «ویلیام سوم» به همراه همسرش «ماری دوم» در آن زمان به دنبال محلی مناسب برای زندگی می‌گشتند تا بیماری آسم پسرشان بهبود پیدا کند.

بنابراین عمارت ناتینگهام را در سال 1689 خریدند و هوای تازه و فضای سرسبز اطراف آن تا حد زیادی در پیشرفت حال شاهزاده تأثیر داشت. بعد از آن، پادشاه به «کریستوفر رن» (Christopher Wren) دستور داد تا به کارهای گسترش این کاخ رسیدگی کند.

«جرج دوم»، آخرین پادشاهی بود که در این کاخ زندگی کرده و 250 سال می‌شود که هیچ پادشاه دیگری در آن سکونت نداشته است. کاخ کنزینگتون در اواخر قرن 19 وضعیت اسفناکی پیدا کرد و ساختمان بعضی از قسمت‌های آن فرسوده شده بودند؛ تا جایی که تصمیم گرفتند آن را خراب کنند. اما ملکه ویکتوریا اعلام کرد تا زمانی که او در قید حیات است، محل تولدش نباید به ویرانه تبدیل شود.

کاخ کنزینگتون کجاست ؟

او حتی توانست پارلمان را قانع کند تا برای بازسازی کاخ اقدامی انجام دهند و هزینه‌اش را بپردازند. بعد از اینکه خبرِ به سلطنت رسیدن ملکه ویکتوریا را در سال 1837 به او رساندند، پیش‌بینی می‎شد که کاخ کنزینگتون لندن و یا «کاخ سنت جیمز» (St James’s Palace) را برای اقامت انتخاب کند؛ اما در نهایت ملکه در کاخ باکینگهام سکونت گزید.
معمولاً با شنیدن نام «پرنسس دایانا»، مردم یاد کاخ کنزینگتون می‌افتند و حتی یک پارک بازی برای بچه‌ها و یک کافه نیز به عنوان یادبود و زنده نگه داشتن یاد او در کنار این کاخ ساخته شده است.

بازدید از کاخ

کاخ کنزینگتون در طول تاریخ، چند بار دیگر نیز گسترش پیدا کرد تا درنهایت به شکل امروزی‌اش درآمد و «موزه‌ی لندن» (Museum of London) نیز برای مدتی کوتاه در این کاخ قرار داشت. می‌توانید از ساعت 10 صبح تا 6 بعد از ظهر از این کاخ بازدید کنید که این ساعت در طول فصل زمستان به ساعت 4 عصر کاهش پیدا می‌کند. خریدن بلیت ورودی این کاخ به صورت آنلاین، گزینه‌ی خوبی برای فرار از ایستادن در صف های طولانی خرید بلیت به شمار می‌رود و ارزان‌تر هم برایتان تمام می‌شود.

منبع : ایلیا گشت

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا