دسته‌بندی نشده

۱۰ درمان خانگی که ممکن است جان شما را به خطر اندازند

۱. درمان سوختگی

مالیدن کره یا روغن روی سوختگی بیشتر از آنکه مفید واقع شود مضر است. وقتی دچار سوختگی می‌شویدحتی اگر منبع سوختگی با پوست شما تماس نداشته است تا زمانی‌که محل سوختگی سرد شود آسیب روی پوست پیشرفت می‌کند. به همین دلیل متخصصان توصیه می‌کنند محل سوختگی را زیر آب سرد قرار دهید. استفاده از کره یا روغن در واقع خنک شدن را کند می‌کند.

۱۰ درمان خانگی که ممکن است جان شما را به خطر اندازند

۲. استفاده از خمیر دندان برای معالجه جوش و تبخال

این درمان تا اندازه‌ای قابل درک است، زیرا جوش شیرین موجود در خمیر دندان جوش یا تبخال را خشک می‌کند. اما مسئله دیگر مواد موجود در خمیر دندان است که ممکن است بطور جدی باعث سوزش پوست به ویژه لب‌ها شوند. مواد معمول خمیر دندان الکل، منتول و آب اکسیژنه هستند که همه آن‌ها می‌توانند بیشتر از آنکه کمک کننده باشند باعث سوزش پوست شوند.

۳. غرغره کردن دهان شویه

در واقع غرغره کردن با دهان شویه به عنوان درمانی برای سرماخوردگی خیلی موثر نیست. پزشکان اغلب می‌گویند بهترین درمان استراحت کافی است. وقتی گلودرد دارید گلو ملتهب می‌شود و دهان شویه باعث سوزش بیشتر آن می‌شود. مقدار زیادی مایعات گرم بنوشید و استراحت کنید. کار دیگری نیست که بتوانید انجام دهید.

۱۰ درمان خانگی که ممکن است جان شما را به خطر اندازند

۴. کلویید نقره

کلوئید نقره یک سوسپانسیون (محلول ناهمگن) است که در آن ذرات ریز نقره در یک محلول توزیع می‌شوند. تا سال‌ها قبل تبلیغات گسترده‌ای در خصوص ویژگی‌های درمانی معجزه‌آسای آن وجود داشت. از آن زمان به بعد متخصصان بار‌ها در خصوص اینکه کلوئید نقره در درمان بیشتر بیماری‌ها غیر موثر است هشدار داده‌اند. در واقع خطرناک است. می‌تواند با گذشت زمان در بدن ذخیره شود و استفاده طولانی مدت از آن ممکن است باعث مستی شود یا پوست تان را رنگ پریده و متمایل به آبی کند تا جاییکه زیبایی پوست به خطر بیفتد و شبیه یک اسمورف (موجودات کوچک و آبی رنگ خیالی:Smurf) بنظر برسید.

۵. برش زگیل

برخی از قیچی، چاقو یا هر وسیله تیز دیگری برای بریدن زگیل‌هایشان استفاده می‌کنند. نباید هیچ‌وقت این‌کار را انجام دهید، زیرا این روش باعث ایجاد عفونت می‌شود. درمان‌های خانگی ایمن‌تری برای زگیل وجود دارد که موثر واقع می‌شوند، اما بریدن آن‌ها یک کار خیلی خطرناک است.

۱۰ درمان خانگی که ممکن است جان شما را به خطر اندازند

۶. استفاده از مشروبات الکلی برای دندان درد

اگر چه ممکن است برخی برای استفاده از مشروبات الکلی برای درمان دندان درد به وجد آیند، اما کارشناسان می‌گویند که خاصیت بی حس کنندگی خیلی پایینی دارد. صدمه اصلی این است که شخص به موقع به درمان درست نمی‌پردازد. همچنین بررسی سایر پژوهش‌ها حاکی از آثار مخرب و منفی مشروبات الکلی را بر دهان و دندان و لثته و حتی ریزش دائمی دندان‌ها است.

۷. دیگر درمان‌ها برای دندان درد

مالیدن پودر سردرد روی لثه برای تسکین دندان درد می‌تواند کاملا مضر باشد. چنین مواد شیمیایی می‌تواند باعث سوختگی لثه شوند. مشکل دندان درد به خودی خود حل نمی‌شود. هر چه زودتر به یک دندانپزشک مراجعه کنید می‌تواند کار را آسانتر کنید.

۸. روغن کرچک برای وضع حمل سریع

گزارش شده است که زنان باردار از روغن کرچک برای تسریع زایمان استفاده می‌کنند. واقعیت این است که روغن کرچک اثراتی بر بدن دارد، اما در واقع این اثرات به بارداری مربوط نمی‌شوند. اگر یبوست دارید این روغن مفید است، اما آیا واقعا می‌خواهید در هفته‌های آخر بارداری روده شما زود به زود کار کند و دفع اجابت مزاج سریع داشته باشید؟ شاید اگر اجازه دهید طبیعت و پزشکان مراقبت از شما را در این زمان واقعا خاص به عهده داشته باشند روش ایمن‌تری برای هر دوی شما (مادر و فرزند) باشد.

۹. استفاده از شمع گوش برای جرم گوش

پیشنهاد استفاده از شمع گوش برای خلاصی از جرم گوش اخیرا خیلی رایج شده است. اگر چه گزارش شده است افرادی که بیش از حد از این روش استفاده کرده‌اند پرده گوش و مجرای گوش شان آسیب دیده است.

۱۰. درمان‌های خطرناک برای شپش سر

در اینترنت می‌توان درمان‌های خانگی فراوانی برای رهایی از شپش سر پیدا کرد. افراد نفت چراغ، بنزین، آفت کش‌های غلیظ و هر آنچه فکر کنید به سر می‌مالند. نیازی به گفتن نیست که همه این مواد فوق‌العاده سمی هستند و هرگز نباید روی پوست استفاده شوند. دیگر درمان‌ها در واقع عکس این مواد هستند موادی همانند روغن زیتون، وازلین، آب که البته کاملا ایمن و کاملا بی فایده هستند. قرن‌ها پیش مردم هیچ انتخابی جز استفاده کردن از هر آنچه دم دستشان بود را نداشته‌اند، اما امروزه هیچ عذری برای انجام این‌کار و درمان خانگی مضر وجود ندارد. شما می‌توانید با مراجعه به پزشک خانواده و گرفتن یک نسخه و دنبال کردن دستورالعمل‌های آن بطور دقیق این مشکل را درمان کنید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا