دسته‌بندی نشده

چگونه جای چسب را از روی شیشه پاک کنیم؟

گاهی اوقات پاک کردن برچسب از روی شیشه مواد غذایی یا شیشه پنجره کمی دشوار به نظر می‌رسد. در صورتی که می‌خواهید شیشه پنجره خانه را تمیز کنید یا از شیشه مربا، سس یا رب استفاده دوباره کنید، توصیه می‌کنیم به این مقاله توجه کنید تا نحوه پاک کردن چسب از روی شیشه را بیاموزید.
ما در این مقاله از دلگرم سعی کردیم ۵ روش برای پاک کردن برچسب روی شیشه و ۵ روش پاک کردن جای چسب را به شما بیاموزیم تا این کار را به سادگی انجام دهید و تجربیات خود را با دیگران نیز به اشتراک قرار دهید.

نحوه پاک کردن چسب از روی شیشه

1. نحوه پاک کردن برچسب روی شیشه با کره

یکی از روش‌های ساده پاک کردن برچسب روی شیشه با کمک کره یا روغن مایع یا جامد است. در واقع کره و چربی باعث سست شدن چسب و برچسب روی شیشه می‌شود و شما می‌توانید آن را به سادگی جدا کنید.
ابتدا مقداری کره یا روغن روی برچسب شیشه پنجره یا مواد غذایی بمالید و آن را چند دقیقه رها کنید. سپس با کمک یا اسفنج یا اسکاچ، برچسب روی شیشه را پاک کنید. همچنین شما می‌توانید از آب ولرم یا داغ نیز استفاده کنید تا برچسب به سادگی پاک شود.
برای پاک کردن برچسب روی شیشه پنجره نیز می‌توانید آب داغ را پس از استفاده از کره به شیشه اسپری کنید و با کمک یک کاردک برچسب را به آرامی بردارید، به گونه‌ای که خراشی روی شیشه پنجره ایجاد نشود. در پایان شیشه را با آب ولرم و دستمال بدون پرز تمیز نمایید.

2. روش پاک کردن چسب از روی شیشه با سشوار

گرما یکی از روش‌های بهینه و ساده پاک کردن چسب از روی شیشه است. در این روش شما می‌توانید برای پاک کردن چسب از روی شیشه مواد غذایی یا شیشه پنجره از سشوار استفاده کنید تا چسب به سادگی کنده شود.
ابتدا سشوار را روی چسب و گوشه‌های آن بگیرید تا محتوا و ترکیبات چسب ذوب شود. سپس شما می‌توانید برچسب را با دست یا با کمک یک چاقو یا کاردک جدا کنید. همچنین برای پاک کردن جای چسب روی شیشه، دوباره سشوار را روشن نمایید و آن را روی چسب بگیرید تا ذوب شود. سپس با کمک یک دستمال خشک و بدون پرز، باقی مانده چسب را از روی شیشه پاک نمایید.

 پاک کردن چسب از روی شیشه

3. روش کندن چسب از روی شیشه با خمیر جوش شیرین و روغن

روش کندن چسب از روی شیشه، حتی سرسخت‌ترین برچسب و چسب‌ها بسیار ساده خواهد بود و شما می‌توانید از ترکیب جوش شیرین و روغن مایع یا نارگیل استفاده نمایید. از این جهت مقداری روغن مایع و جوش شیرین را با یکدیگر ترکیب کنید تا یک خمیر نسبتاً چرب حاصل شود.
این خمیر را روی برچسب و گوشه‌های آن بمالید تا روغن به سست شدن برچسب و جوش شیرین به کنده شدن برچسب از روی شیشه کمک کنید. توصیه می‌کنیم این خمیر را به مدت ۵ دقیقه روی بچسب قرار دهید تا به سادگی با کمک ناخن یا کاردک پاک شود.

4. نحوه کندن چسب از روی شیشه با سس مایونز

سس مایونز یک روش شگفت‌انگیز برای کندن چسب از روی شیشه خواهد بود. شما می‌توانید به سادگی برچسب روی شیشه پنجره و مواد غذایی را با کمک سس مایونز و چربی آن پاک کنید تا حتی اثری از آن باقی نماند.
ابتدا مقداری سس مایونز روی شیشه پنجره یا مواد غذایی بزنید. سپس کمی صبر کنید تا برچسب سست شود و به سادگی جابه‌جا گردد. در نهایت شما می‌توانید برچسب را با کمک کاردک جدا کنید. توصیه می‌کنیم این روش را با دقت بیشتری انجام دهید تا روی شیشه پنجره خراشی ایجاد نشود.

5. روش پاک کردن چسب از روی شیشه با لاک پاک‌کن

پاک کردن برچسب از روی شیشه بسیار ساده خواهد بود، به شرط آنکه یک مرحله را چندین بار تکرار کنید و از حلال‌های مناسبی بهره‌مند شوید. یکی از روش‌های پاک کردن برچسب روی شیشه، استفاده از لاک پاک‌کن است.
ابتدا روی چسب یا برچسب آب داغ بریزید یا اگر می‌خواهید شیشه پنجره را پاک کنید، مقداری آب داغ روی آن اسپری کنید، به طوری که برچسب نیز گرم شود. سپس استون یا لاک پاک‌کن را روی برچسب شیشه بکشید تا برچسب به سادگی جدا شود. به منظور دریافت نتیجه بهتر، شما می‌توانید این روش را چندین بار تکرار کنید تا برچسب به سادگی از روی شیشه پاک شود.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا