دسته‌بندی نشده

چطور طلق پلاستیکی لکه دار و زرد شده را تمیز کنیم؟

شیوه تمیز کردن طلق پلاستیکی زرد شده

از نمونه طلق های پلاستیکی می توان به چراغ جلوی ماشین اشاره کرد. کم کم، آلودگی های گوناگون باعث کثیف و کدر شدن این چراغ ها می شوند. مات بودن طلق پلاستیکی در چراغ های ماشین امکان دارد خطرآفرین باشد. به جز آن عمر چراغ کم شده و درخشندگی خود را از دست میدهد.

پاک سازی ورق های طلقی

فراموش نکنید اصلا نباید از مواد سفید کننده و شیشه شورهای صنعتی موجود در بازار برای تمیز کردن طلق پلاستیکی استفاده شود. بیشتر این مواد دارای آمونیاک میباشد که برای ورق زیان دارد.
یک راه بسیار خوب برای پاک سازی ورق های پلکسی یا طلقی استفاده از آب گرم و سرکه سفید است. به این گونه که درون یک اسپری، آب گرم و سرکه سفید را مخلوط کرده آنگاه روی ورق اسپری میکنید. این شیوه به جز تمیزی، درخشش خاصی به طلق پلاستیکی شما می بخشد.
بهتر است پیش از هر کار، با استفاده از یک حوله کاغذی یا اسفنج تمیز از پایین تا بالای ورق را با حرکات دایره ای تمیز کنید. این کار در مرحله اول، باعث تمیز شدن سطح آن باید از هر نوع لک یا رسوبات می شود. شما با این کار آسان، جلوی بوجود آمدن مشکلات بسیاری را در طی فرآیند تمیزکردن می گیرید.

چگونه طلق پلاستیکی را تمیز کنیم

برای پاک سازی هر نوع گرد و غبار از روی طلق پلاستیکی از یک پارچه نرم و مرطوب استفاده کنید. هیچ وقت از پارچه ی خشک یا دستانتان برای این کار، استفاده نکنید.
استفاده از هر نوع مواد پاک کننده که الکل یا آمونیاک یا هر ماده ساینده دیگری را دارد، ممنوع است. الکل سبب به وجود آمدن ترک در سطح طلق می شود. آمونیاک هم میتواند سبب به وجود آمدن حالت مه آلود روی طلق پلاستیکی شما گردد. از یاد نبرید که برای تمیزکردن باید از پارچه جداگانه استفاده کنید.
با استفاده از تمیزکننده و اسفنج و حرکات دایره ای شکل میتوانید چندین بار سطح طلق پلاستیکی را تمیز کنید تا شفاف شود.
در مرحله آخر باید ورق های پلکسی را خشک کنید. میتوانید برای انجام این کار از خشک کن های صنعتی یا کاغذ باطله استفاده کنید.

تمیز کردن طلق چراغ های خودرو با خمیر دندان

در اینجا ما خمیر دندان را گفتیم ولی برای تمیز کردن چراغ های اتومبیل اکسید شده و کثیف راههای بسیاری وجود دارد . این شیوه قابل دسترس و ارزان تر از پولیش تعمیر است. شما تنها احتیاج به یک مسواک، اسپری بطری، خمیر دندان دارید.
در اینجا چگونگی تمیز کردن چراغهای خودرو با خمیر دندان را آموزش میدهیم:
با استفاده از مسواک زدن، خمیردندان را درون جلویی قرار دهید. مالش را تا زمانی که حس می کنید و چراغ برق افتاده تمیز کنید. اسپری آب گرم بر روی چراغ جلو و پاک کردن خمیر دندان را با یک پارچه ادامه دهید.

چگونه طلق را شفاف کنیم

برای تمیز کردن عمیق تر، یک برس دوار برای به کار بردن خمیر دندان استفاده کنید. اکنون باید پوشش های چراغهای شفاف بیشتری داشته باشید.
چنانچه طلق پلاستیکی چراغ های جلوی ماشین، تیره، زرد، ابری و یا دچار خراشیدگی شده باشد پروسه تمیزکردن آن قدری طولانی تر و کامل تر خواهد بود.
از صابون ویژه کارواش و پولیش مخصوص پلاستیک هم، میتوانید جهت تمیز کردن طلق پلاستیکی روی چراغ ها استفاده کنید.

تمیز کردن طلق پلاستیکی چراغ های خودرو با پولیش مناسب

پولیش های تمیز و مرتب در بازار وجود دارد که همه ابزار و مراحل مورد نیاز برای شفاف کردن چراغ های کدر و کثیف را دارند، ولی این ها به صورت طبیعی بیشتر از بعضی از مواد خانگی ساده هستند.
توجه کنید که در طول زمان کشیدن سمباده باید از آب کفدار استفاده کنید. این کار را تا هنگامی که طلق به طور کامل مات شود و خطی بزرگتر بر روی آن باقی نماند انجام دهید.
آنگاه همین کار را با یک سمباده نرم تر انجام دهید و دقت کنید که در همه این مراحل باید آب و کف نیز به چراغ مالیده شده باشد. آنگاه با سمباده بسیار نرم تر این مراحل را مجددا انجام دهید.
در پایان باید از نرم ترین سمباده یعنی سمباده ۳۰۰۰ استفاده کنید. این مرحله را باید با ظرافت و توجه بیشتری انجام دهید چون که خط و خشی وارد نشود . آنگاه چراغ را به طور کامل بشویید تا هیچ جرمی و لکی روی آن قرار نداشته باشد.

تمیز کردن پلاستیک شفاف

بعد از انجام این مراحل باید به سراغ پولیش بروید و قدری از آن را به طلق بمالید و با یک پنبه روی سطح طلق بکشید و مجددا با یک پنبه تمیز سطح طلق را تمیز کنید.
بعد از تمام شدن این مراحل به طور مراحل اصلی برطرف کردن ماتی و کدری چراغ های خودرو را انجام داده اید. بعد از این مراحل بهتر است با واکس بدنه به همان شکل پولیش، سطح طلق را تمیز کنید.
یک سطل آب گرم آماده کنید.

حتماً بخوانید:

صابون ویژه کارواش را که تهیه کردید، مطابق دستور درج شده روی بسته بندی به آن اضافه کنید.
با استفاده از اسفنجی نرم و صابون، طلق را شستشو دهید. حال 5 دقیقه صبر کنید تا صابون روی طلق باقی بماند و همه آلودگی ها را برطرف کند. در این مرحله آن را با آب تمیز بشویید و سپس با حوله سطح آن را خشک کنید.
برای برگشت جلا و درخشندگی به طلق، قدری از ماده پولیش ویژ را روی یک پارچه نرم بمالید و با حرکات دایره ای شکل، به رفع خش ها کمک کنید. چنانچه نیاز است مجددا با آب تمیز بشویید و خشک کنید.
چنانچه چراغ ها هنوز حتی بعد از ۲۰ دقیقه ، هنوز هم شفاف نشده اند، امکان دارد درون چراغ ها بیش از حد کدر، کثیف و اکسید شده باشند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا