دسته‌بندی نشده

برق انداختن و شستن لباسهای کثیف و لکه دار با فلفل سیاه

کاربرد فلفل سیاه در شستشوی لباس ها

استفاده از فلفل سیاه هنگام شستشوی لباس سبب جلوگیری از رنگ پریدگی لباس های مشکی می شود زیرا رنگ سیاه ناشی از فشرده شدن فلفل باعث تقویت رنگ پارچه می شود. ما در این مطلب نحوه شستشوی لباس ها با فلفل سیاه را به شما یاد میدهیم. با ما همراه باشید.

خیلی وقت ها اتفاق می افتد که شما یک لباس زرق و برق دار و زیبا را خریداری کرده اید و یک ماه پس از خرید، لباس شروع به تغییر رنگ می کند. در مورد لباس های سیاهی که قبل از اینکه بفهمید، خاکستری می شود چطور؟ خوشبختانه، یک ترفند ساده برای رفع این مشکل وجود دارد. تنها چیزی که شما نیاز دارید مقداری فلفل سیاه است!
در این بخش علاوه بر اینکه دلایل استفاده از فلفل را برای شستشو لباس ها بررسی می کنیم، به چگونگی شستشوی لباس با استفاده از فلفل پرداخته ایم.فلفل یک ادویه آشنا است که در همه خانواده ها ضروری است. فلفل علاوه بر خوشمزه بودن غذا به دلیل طعم تند دلپذیری که دارد ، فواید خوبی نیز برای سلامتی به همراه دارد. نه تنها این ، بلکه فلفل اثرات شگفت انگیزی در کمک به دوام بیشتر لباس هنگام قرار دادن در ماشین لباسشویی دارد ، اما همه نمی دانند.

دلیل استفاده از فلفل سیاه در چرخه شست و شو

لباس های تغییر رنگ داده ظاهر زشتی دارند. به خصوص به این دلیل که این لباس ها یک جنس بی ارزش و ارزان نیستند. وقتی لباس شما رنگ خود را از دست داده یا رنگ آن تغییر کرده است، شما تمایل به خرید لباس های جدید دارید و سپس کل چرخه دوباره شروع می شود. زمان آن است که با این ترفند کوچک، این چرخه ی معیوب را بشکنیم! اگر مقداری فلفل سیاه را به ماشین لباسشویی خود اضافه کنید، لباس های شما دوباره روشن و رنگی به نظر می رسد. با لباس های تغییر رنگ داده خداحافظی کنید!اگر لکه های لباس هایتان از بین نمی روند، اگر لباسهای شما تغییر رنگ داده اند و… برای یک بار هم که شده روش شستشوی لباس هایتان را با فلفل امتحان کنید. دلیل استفاده از فلفل سیاه برای شستشوی لباس عبارتند از:

کاربرد فلفل سیاه

از بین بردن لکه های باقی مانده روی لباس

سالهاست افراد از فلفل سیاه به عنوان راهی برای از بین بردن لکه های باقی مانده روی لباس استفاده می کنند. شواهد نشان می دهد این ادویه داخل ماشین لباسشویی به عنوان “کاغذ سنباده” عمل می کند بنابراین، می تواند گزینه خوبی برای مراقبت از لباس باشد.توجه داشته باشید که فلفل سیاه تاثیری زیادی در محو کردن لکه های تیره مانند آبی یا سیاه دارد پس آیا تا بحال این ترفند شست و شو را امتحان کرده اید؟ البته به خاطر داشته باشید که این ترفند را افراد قدیمی توصیه کرده اند و اطمینان کامل در مورد کارایی آن وجود ندارد.می توانید زمانی که لباس های رنگی را می شویید آن را امتحان کنید اما، از استفاده آن روی لباس های سفید یا رنگ روشن خودداری کنید، زیرا باعث ایجاد لکه های نامطلوب می شود.

جلوگیری از خرابی و فرسودگی لباس ها

استفاده از فلفل مانع از پوسیدگی و فرسودگی تدریجی لباس می شود. باید بدانید باقی ماندن ذرات ریز مواد شویند لابلای بافت لباس ها هنگام شستشوی آنها به تدریج موجب پوسیدگی بافت پارچه می شود.برای جلوگیری از فرسودگی لباس ها در ماشین لباسشویی یک قاشق چایخوری فلفل بریزید و با کمترین درجه حرارت لباس ها را بشویید، فلفل کمک می کند که ذرات کوچک مواد شوینده از پارچه خارج شده و داخل آن باقی نماند.

حفظ رنگ لباس ها

استفاده از فلفل سبب می شود رنگ لباس های شما حفظ شود. حتی اگر لباسهایتان تغییر رنگ داده و رنگ و رو رفته شده اند، هنگام شستشوی آنها یک قاشق چایخوری فلفل سیاه را به شوینده های لباسشویی معمول خود اضافه کنید و با آب سرد لباس ها را بشویید. پس از شستشو متوجه می شوید که لباس های شسته شده به رنگ اصلی خود باز می گردند.

جلوگیری از چروک شدن لباس ها

این ادویه نه تنها به حفظ تناژ اصلی لباس های رنگی کمک می کند، بلکه برخی ها ادعا می کنند از چروک شدن لباس جلوگیری می کند، به همین دلیل بسیاری از افراد به دلیل جلوگیری از چروک شدن لباس از این ادویه استفاده می کنند.

شستن لباس با فلفل

چگونگی استفاده از فلفل سیاه در شستشوی لباس

با خواندن موارد بالا، احتمالاً در مورد امتحان این ترفند جالب لباسشویی کنجکاو هستید پس باید از راه درست پیش بروید تا از مشکلات احتمالی جلوگیری کنید. بنابراین، در ادامه دستورالعمل های گام به گام نحوه استفاده از این روش را ارائه می دهیم.

آماده سازی ماده اولیه

ابتدا ، باید فلفل سیاه را تا حد ممکن خرد کرده و مطمئن شوید که کاملاً پودر شده است یا می توانید پودر فلفل خریداری کنید. دقت کنید که فلفل را از عطاری های معتبر خریداری کنید تا نا خالصی نداشته باشد چون وجود داشتن ناخالصی باعث میشود اثر بخشی خوبی روی لباس ها نداشته باشد.
توصیه شده پس از آماده شدن ادویه، حدود دو قاشق غذاخوری از آن را داخل مخزن پودر ماشین لباسشویی بریزید. دقت کنید در محفظه مربوط به شوینده بریزید چون اگر در محفظه نرم کننده و سفید کننده لباس بریزید اثر بخشی فلفل روی لباس صفر خواهد بود.
در آخر، فقط ماشین لباسشویی را روشن و از برنامه های معمول استفاده کنید. با شروع چرخه شستشو، آلودگی ها از بین می رود و پس از اتمام کار، می توانید لباس های خود را مانند همیشه خشک کنید. نگران بو گرفتن لباس های خود نباشید . وقتی آنها را روی بند برای خشک شدن انداختید بوی فلفل سیاه از بین خواهد رفت.

فواید فلفل سیاه برای شستن لباس

شستشوی لباس با فلفل چگونه عمل می کند؟

باقیمانده صابون باعث می شود لباس های شما سریعتر کدر و کمرنگ (بور) شود. به دلیل بافت فلفل، باقیمانده صابون فرصتی برای چسبیدن به لباس نمی یابد. به این ترتیب لباس های شما وقتی از ماشین لباسشویی بیرون می آیند کدر به نظر نمی رسند. به علاوه، این کار از تغییر رنگ نیز جلوگیری می کند.

حتماً بخوانید:

چگونه فلفل سیاه بکاریم؟

چگونه فلفل سیاه بکاریم؟

روش کاشت و پرورش فلفل سیاه فلفل سیاه محبوب ترین و ضروری ترین ادویه جهان است که بسیار گران بوده و “طلای سیاه” نیز نامیده می شود. فلفل سیاه گیاهی است…

چند ترفند خانگی دیگر برای حفظ رنگ لباس ها

افزودن فلفل سیاه به ماشین لباسشویی تنها راه ماندگاری بیشتر رنگ لباس نیست و مواد شوینده و محصولاتی به همین منظور تولید می شود با این حال، اگر ترجیح می دهید روش های طبیعی را انتخاب کنید، چندین ترفند جالب دیگر وجود دارد که می توانید آنها را امتحان کنید.
برای ثابت نگه داشتن رنگ لباس های مورد علاقه 1/4 فنجان نمک را در هر لیتر آب سرد اضافه کنید. سپس، لباس ها را داخل آن قرار دهید و بگذارید یک شب خیس بخورد و در آخر بشویید.
به یاد داشته باشید که همیشه برچسب راهنمای شستشو روی لباس ها را بخوانید. بسته به نوع پارچه، یک شستشوی خاص پیشنهاد می شود و اگر این توصیه ها را در نظر بگیرید، می توانید تن آن را برای مدت زمان طولانی تری حفظ کنید.
در صورت محو شدن رنگ لباس، آنها را جدا از بقیه لباس ها با دست بشویید همچنین قبل از شستن آنها را در کمی آب و سرکه سفید خیس کنید.
سعی کنید لباس ها را در آب سرد بشویید، زیرا ممکن است آب گرم باعث از بین رفتن رنگ برخی از لباس ها شود.
برای مراقبت از رنگ و کیفیت پارچه ها، 1/2 فنجان جوش شیرین را به چرخه شستشو اضافه کنید زیرا این ماده عملکردی مشابه فلفل سیاه دارد و اگر می خواهید لباس ها نرم شوند، 1 فنجان سرکه سفید بیفزایید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا