اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در telegram
با خواندن این مطلب از سفر به صومعه مونتسرات در بارسلونا (Montserrat) لذت ببرید_62aaf7d876980.jpeg
با خواندن این مطلب از سفر به صومعه مونتسرات در بارسلونا (Montserrat) لذت ببرید_62aaf7d876980.jpeg

با خواندن این مطلب از سفر به صومعه مونتسرات در بارسلونا (Montserrat) لذت ببرید

یکی از سازه های باشکوهی که از زیبایی های منحصر به فردی برخوردار می باشند و قدمت تاریخی بالایی دارند، صومعه مونتسرات می باشد. این بنا در اسپانیا واقع شده و به عنوان یکی از سازه های مهم در میراث جهانی یونسکو به ثبت رسیده است. در ادامه این بخش از دلگرم با زیبایی های این صومعه بیشتر آشنا می شوید.

 صومعه مونتسرات

معرفی صومعه مونتسرات

یکی از آثار باشکوهی که از معماری شاهکار آنتونی گائودی هستند و در سطح بین المللی شناخته می شوند، این صومعه تاریخی می باشد. این صومعه متعلق به نظام سنت بندیک بوده و در قرن ۱۰ میلادی بنا شده است. این سازه در فاصله ۵۰ کیلومتری از شمال غربی بارسلونا واقع شده و با قرارگیری در ارتفاعات زیبایی بیشتری دارد. در معرفی دیدنی های اسپانیا اشاره زیادی به این صومعه شده است.

صومعه مونتسرات در بارسلونا

مونتسرات را بشناسید

قرارگیری این صومعه در کوه های صخره ای با همین نام موجب نامگذاری آن ها شده است. این بنا از زمان امپراطوری رم اهمیت زیادی داشته و از جمله غارهای کوهستانی محسوب می شود. در یکی از غارهای این نواحی نیز مجسمه ای تاریخی از مریم مقدس یافت شده است. در زمان ساخت این سازه تلاش زیادی شده تا سازگاری بالایی با محیط اطراف داشته باشد.

معماری صومعه

معماری صومعه:

سازه ای که مشاهده می کنید در قرن ۱۲ بنا شده و از یک معماری ترکیبی فوق العاده برخوردار است. همانطور که اشاره شد در ساخت این بنا تلاش زیادی برای سازگاری با محیط صورت گرفته است. این عبادتگاه از معماری بسیار باشکوهی برخوردار است.
از ویژگی های معماری این سازه می توان به ترکیب چند سبک معماری با یکدیگر اشاره نمود. بخش مهمی از این بنا نیز توسط ناپلئون تخریب شده است. بازسازی این سازه در سال ۱۸۴۴ آغاز شده و بالغ بر ۱۰۰ سال به طول انجامیده است.در حال حاضر این بنا یکی از دیدنی های بارسلون به شمار می آید.

مونتسرات

نوشته های مشابه

دسترسی به صومعه:

شاید در نگاه اول بازدید از صومعه مونتسرات کاری دشوار و سخت باشد. اما با وجود راه آهن های صخره ای بازدید از این صومعه ها غیر ممکن نیست. قطارهای کابلی که با سفر به این منطقه مشاهده می کنید دارای استحکام بالایی بوده و مسیر تردد را برای بازدیدکنندگان راحت تر کرده است.

صومعه اسپانیا

برای بازدید از این سازه زیبا و باشکوه می توانید فصل های مختلفی از سال را انتخاب نمایید. در سفر به این کشور می توانید از دیگر زیبایی های اسپانیا نیز بازدید کنید.

منابع سایت

بخشی از محتویات سایت با توجه به اجازه نامه موجود در بخش کپی رایت سایت های زیر از این سایت ها جمع آوری شده است اگر محتوایی از سایت شما اینجا منتشر شده است و منبع ذکر نشده است به ما از طریق نظرات اطلاع دهید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.