دسته‌بندی نشده

مصاحبه و بیوگرافی نیلوفر شهیدی + جدیدترین تصاویر

نیلوفر شهیدی, بیوگرافی نیلوفر شهیدی,عکس های نیلوفر شهیدی

 نیلوفر شهیدی،بازیگر سینما و تلویزیون

[box type=”shadow” align=”aligncenter” class=”” width=”100%”]نیلوفر شهیدی درمورد اولین تجربه بازیگری اش می گوید؛ زمانی که بطور تصادفی سر کار آقای کرمیار رفته بودم ایشان به من پیشنهاد بازیگری دادند و من خودم حقیقتا زیاد جدّی نگرفتم تا اینکه حدود دو ماه بعد یک روز به من زنگ زدند و گفتند قرار است یک فیلم تلویزیونی را بزودی کلید بزنند و از من دعوت کردند[/box]

زندگینامه نیلوفر شهیدی

متولد: ۱۳۶۰

تحصیلات: مهندسی کامپیوتر

زمینه فعالیت: بازیگری

 

نیلوفر شهیدی بازیگر سینما و تلویزیون و دختر اسفندیار شهیدی مدیر فیلمبرداری است که چند سالی است وارد این حوزه شده است. نخستین فیلم سینمایی نیلوفر شهیدی، « سینما سوخته» به کارگردانی مهرشاد کارخانی می باشد.

البته نیلوفر شهیدی  در کنار این دو کار، بازی در تله فیلم های مختلفی را هم تجربه نموده است . میتوان به آینده این هنرپیشه جوان امیدوار بود، برای این که به دنبال نقش های مختلفی است تا بتواند برای مخاطب خود تکراری نباشد.

 

نیلوفر شهیدی, بیوگرافی نیلوفر شهیدی,عکس های نیلوفر شهیدی

  تصاویر نیلوفر شهیدی

بخشی از مصاحبه ای خواندنی با نیلوفر شهیدی
پدر شما اسفندیار شهیدی یکی از مدیران فیلمبرداری قدیمی سینماست که در همین رشته کار تدریس هم انجام میدهد . می توان گفت پس شما از سینما با وجود پدر دور نبودید. چه قدر حضور ایشان مشوّق بازیگری برای شما بود؟
سؤال شما جالب است، باورتان نمی شود حتی پدرم دوست نداشت من وارد سینما یا حوزه بازیگری شوم. با اینکه رشته هنر در دانشگاه قبول شدم باز هم اجازه نداد در این رشته تحصیل کنم. به همین علت مهندسی کامپیوتر خواندم.

چند مقطع بعد بدون اجازه پدر تصمیم گرفتم در کلاسهای بازیگری ثبت نام کنم، که باز بابا متوجه شدند و نتوانستم این کلاس ها را ادامه دهم. تا اینکه یک بار بطور اتفاقی رفتم سر کاری که پدرم مدیر فیلمبرداری و آقای صادق کرمیار هم کارگردان آن فیلم بودند.

 

نیلوفر شهیدی, بیوگرافی نیلوفر شهیدی,عکس های نیلوفر شهیدی

 عکس های جدید نیلوفر شهیدی

 

پس کارهای آقای شهیدی را دورادور دنبال می کردید و سر صحنه می رفتید. باتوجه به علاقه ای که داشتید خودتان را از سینما یا حوزه بازیگری و کار دور نمی کردید. غیر از این مسئله دیدن فیلم های روز جهان یا سینمای ایران را هم قطعاً برای رسیدن به هدفتان دنبال می کردید.
مدام کارهای بابا را دنبال می کردم زیرا علاقه داشتم. من به نوعی کنار دوربین بزرگ شدم. از طرفی چون بابا در این حوزه بود ما تمام فیلم های روز جهان یا سینمای ایران را دنبال می کردیم. اما خیلی تفاوت میکند تو با کسی فیلم ببینی که با سینما آشناست و همیشه پس از دیدن فیلم با هم صحبت می کردیم و من در همان زمان هم تجربه می کردم.

 

نیلوفر شهیدی, بیوگرافی نیلوفر شهیدی,عکس های نیلوفر شهیدی

 عکس های نیلوفر شهیدی

نخستین تجربه بازیگری شما چه طور شکل گرفت؟
همان زمانیکه بطور تصادفی سر کار آقای کرمیار رفته بودم ایشان به من پیشنهاد بازیگری دادند و من خودم حقیقتا زیاد جدّی نگرفتم تا اینکه حدود دو ماه بعد یک روز به من زنگ زدند و گفتند قرار است یک فیلم تلویزیونی را بزودی کلید بزنند و از من دعوت کردند در آن بازی کنم که عنوان آن رؤیا بود. من اصلاً از دوربین نمی ترسیدم ولی برای این فیلم که نخستین کارم بود، خیلی برایم دشوار بود و آن روز حس کردم بازیگری کار بسیار سختی است.

من در این فیلم نقش رویایی خانم مرجان شیر محمدی را بازی می کردم؛ زنی که در حال مرگ بود و دائم یک رویا را مشاهده می کرد و وی آن رویا را در واقعیت پیدا میکند و همسر و کودکش را به وی می سپارد و بعد فوت میکند.

پس پدرتان دیگر مخالفت نکرد و کار در حوزه بازیگری را دنبال کردید؟
به گونه ای پدرم در عمل انجام شده قرار گرفت و خوشبختانه دیگر مخالفت نشان نمی داد. پس از آن کار، من در ۶ ماه تقریبا در ۶ تله فیلم از کارگردانانی زیرا سعید سلطانی، ابراهیم سلطانی فر و… بازی کردم و این لطف دوست های بود که من را معرفی می کردند.

اما من در این چند کار نقش های کوتاهی بازی می کردم تا به هدف اصلی برسم. به نوعی احتمالا به نظر شما پرکاری بیاید، ولی این حضورهای کوتاه به نوعی سبب وارد شدن من به این حوزه می شدند. اما نمی خواستم به نوعی از حرفه بازیگری هم دور شوم و بیش تر در حال تجربه کسب کردن بودم.

 

نیلوفر شهیدی, بیوگرافی نیلوفر شهیدی,عکس های نیلوفر شهیدی

 جدیدترین عکس های نیلوفر شهیدی

اکنون که سرانجام وارد این حوزه که مورد علاقه تان بوده، شده اید، شهرت از اول چه قدر برایتان اهمیت داشت؟
برایم خیلی مهم نبود. هدف من چیز دیگری است. نمی گویم از شهرت و چهره شدن بدم می‌اید ، اینکه ذات آدمی است. ولی دلواپسی اصلی من یک هنرپیشه خوب شدن بوده و هست. احتمالا می توانستم از طریق عنوان پدرم بیش تر به هدفم برسم ولی هیچوقت چنین کاری نکردم. بهرحال ایشان مؤافق این مسئله نبود و در آن هنگام اصلاً کمکی به من نمی کرد.

ولی اکنون خوشحال هستم، هنگامی که کاری از من پخش میشود زنگ میزند و نقد میکند و حتی برخی وقت ها تشویقم میکند. این برایم رضایتبخش بود. این آرزوی من است که بتوانم روزی جایگاهی مانند ایشان در سینما پیدا کنم.
می خواهم مدام برای مخاطبم جذاب باشم و از دیدن من در نقش های گوناگون به شوق بیاید. دلم نمی خواهد روزی فرا برسد که برای مخاطبم تکراری شوم.

 

نیلوفر شهیدی, بیوگرافی نیلوفر شهیدی,عکس های نیلوفر شهیدی

عکس های نیلوفر شهیدی

چه طور با مهرشاد کارخانی اشنا شدید و در فیلم سینمایی سینما سوخته بازی کردید؟
من در دفتر یکی از دوستانم رفت و آمد داشتم که بطور تصادفی آقای کارخانی من را دیده بودند و از طریق مهدی پورموسی دستیارشان پیگیر شدند و از من برای بازی در این فیلم دعوت شد. نخست درباره فیلمنامه حرف زدیم و بعد قرارداد بستیم.

با فضای کارهای کارخانی اشنا بودید یا فیلم های گذشته وی را دیده بودید؟
« گناه» من را قبلا دیده بودند. پیش از کلید زدن سینما سوخته هم من و میلاد کی مرام و آقای کارخانی با هم« ریسمان باز» را دیدیم. همان شب کارگردان در مورد فضای سینما سوخته و نگاه مستندی که به مسئله دارد، حرف کرد.

 

نیلوفر شهیدی, بیوگرافی نیلوفر شهیدی,عکس های نیلوفر شهیدی

 جدیدترین تصاویر نیلوفر شهیدی

از اول بعنوان یک کار سینمایی قرارداد بستید؟
روز نخست آقای کارخانی گفتند که کار برای سیما فیلم است. ولی تصمیم داریم آن را به ۳۵تبدیل کنیم.

 

الگویی در سینما برای بازیگری دارید؟
الگوی من پنه لوپه کروز است. من عاشق بازی وی هستم. بازیگری که برای بازی در ۷سکانس جایزه اسکار می گیرد.

 

نیلوفر شهیدی, بیوگرافی نیلوفر شهیدی,عکس های نیلوفر شهیدی

 عکس های نیلوفر شهیدی

 

در مورد جایگاه خود در سینما یا تلویزیون چه نظری دارید؟
درصورتی که من اکنون این جا هستم و در این جایگاه قرار دارم خدا خواسته است. درصورتی که روزی به جایی برسم و برای آن جایگاه کوشش کرده باشم حتماً خواست آن بالایی بوده است و چه بسا درصورتی که سعی کرده باشم و به جایی نرسم باز هم حتماً زمانش نبوده است. احتمالا درصورتی که در« به کجا چنین شتابان» آن اتفاقی که می خواستم می افتاد من پس از آن دیگر اینهمه تلاش نمی کردم.

احتمالا باید می رفتم و در سینما سوخته بازی می کردم یا در مهراوه حضور پیدا می کردم تا به جایی که می خواستم برسم. من به دنبال شهرت نیستم، ولی می خواهم درصورتی که قرار است به جایی برسم بخاطر این باشد که هنرپیشه خوبی هستم.

 

منابع: beytoote.com

jamejamonline.ir

صفحه اینستاگرام نیلوفر شهیدی

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا