لامیژکس باریج بهترین قطره برای بهبود عفونت گوش_62f8bd258aa8e.jpeg
لامیژکس باریج بهترین قطره برای بهبود عفونت گوش_62f8bd258aa8e.jpeg

لامیژکس باریج بهترین قطره برای بهبود عفونت گوش

قطره لامیژکس یکی از بهترین داروها برای درمان عفونت گوش می باشد و اگر می خواهید از این دارو برای این مشکل استفاده کنید می توانید به راحتی آن را از داروخانه ها دریافت نمایید. در ادامه شما را با اطلاعاتی مفید در مورد این دارو آشنا می کنیم.

اطلاعات دارویی قطره لامیژکس

این قطره دارای اسانس اسطوخودوس، میخک و شمعدانی عطری می باشد و می تواند عفونت های شدید گوش را در کم ترین زمان ممکن درمان نماید از این جهت بهترین دارو برای این عفونت ها به حساب می آید و شما می توانید بدون نسخه پزشک این دارو را تهیه کرده و با مشورت داروساز آن را مورد استفاده قرار بدهید.
معمولا عفونت های گوش که خارجی می باشد می تواند بخش بیرونی گوش و به خصوص پرده صماخ را نیز درگیر نماید از این جهت نیاز است تا برای درمان های بهتر به یک متخصص در این زمینه مراجعه نمایید.

درمان عفونت گوش با قطره

جالب است بدانید که گوش از سه بخش درونی و میانی و بیرونی تشکیل شده است و زمانی که آب به بخش خارجی گوش می رسد و در آن جا می ماند می تواند به راحتی شرایط را برای زیست باکتری ها را فراهم نماید.
اگر باکتری ها در گوش شما رشد کنند عفونت های شدیدی را ایجاد می کنند و برای درمانش حتما باید از قطره های مخصوص استفاده کنید که یکی از آن ها لامیژکس می باشد.
مبتلا شدن به این عفونت بسیار ساده می باشد و بهتر است برای حمام کردن از وسایل مخصوص استفاده کنید و یا اگر به این مشکل دچار شدید می توانید از این دارو کمک بگیرید تا بهبودی خود را بیابید.

 قطره لامیژکس

نحوه استفاده از قطره لامیژکس

برای این که بتوانید این قطره را به درستی استفاده کنید باید یک سری کارها را انجام دهید و در ادامه نحوه مصرف این دارو را به ترتیب برای شما بررسی می کنیم.
قبل از استفاده مجرای خارجی گوش را به خوبی تمیز کنید و با استفاده از یک دستمال تمیز آن را خشک نمایید.
هر ۱۲ ساعت سه قطره از لامیژکس را به درون گوش های خود بچکانید.
بعد از استفاده باید به مدت ۵ دقیقه به صورتی قرار بگیرید که این قطره درون گوش شما بماند و می توانید برای این کار دراز بکشید و این کار باید به نحوی باشد که گوش مبتلا به عفونت به سمت بالا باشد.

موارد منع مصرف قطره لامیژکس

ممنوعیت های استفاده از قطره لامیژکس

برخی از داروها برای یک سری از افراد نباید مورد استفاده قرار بگیرد و این قطره نیز از این قاعده مستثنی نمی باشد. در نظر داشته باشید که اگر به این دارو و یا هر یک از فراورده های آن حساسیت دارید بهتر است از روش دیگری برای درمان عفونت گوش خود استفاده کنید در غیر این صورت ممکن است شنوایی شما مختل شود و مشکلات بد تری برایتان ایجاد گردد. در شرایط دیگری که نباید از این دارو استفاده کنید زمانی است که پرده گوش شما سوراخ می باشد زیرا این کار می تواند منجر به ایجاد اثرات شدید دارو شده و حال شما را بد خواهد کرد.

فواید قطره لامیژکس

نوشته های مشابه

بارداری و شیردهی

از مهم ترین دوران هایی که باید بیشتر مراقب سلامت خود و دارو های مصرفی تان باشید دوران بارداری و شیردهی می باشد. اثراتی که این دارو می تواند بر نوزاد و جنین بگذارد هنوز مشخص نمی باشد از این جهت اگر باردار هستید بهتر است سر خود از این دارو استفاده نکرده و حتما برای مصرف ان از پزشک مشورت بگیرید.

حتماً بخوانید:

نحوه استفاده از دوز فراموش شده

بهتر است برای این که فراموش نکنید تا از دارو استفاده کنید سعی کنید دارو را در ساعات مشخصی در روز استفاده کنید. با این حال یک سری از افراد فراموش می کنند که یک دز از دارو را در زمان خود استفاده کنند و در استفاده کردن و یا استفاده نکردن مجدد آن دچار شک و تردید می شوند.
جالب است بدانید که اگر از زمان خوردن دز مصرفی زمان زیادی نگذشته باشد می توانید دارو را مصرف کرده و دز بعدی را در زمان قبلی مورد استفاده قرار دهید و در صورتی که از زمان دارو مصرفی خیلی گذشته است بهتر است دارو را استفاده نکنید و تا زمان مصرف دز بعدی صبر کنید و زمانش که فرا رسید از همان دارو با همان میزان دزی که قبلا استفاده می کردید استفاده نمایید. در زمان استفاده از دز بعدی هم بهتر است همان اندازه قبلی باشد و دو برابر کردن دز دارو به صورت کلی کار اشتباهی می باشد.

عوارض قطره لامیژکس

عارضه های جانبی قطره لامیژکس

اگر بتوانید از این دارو به درستی استفاده کنید دیگر مشکلی برایتان ایجاد نخواهد شد ولی در برخی از شرایط سردرد یکی از مزمن ترین عارضه های این دارو می باشد. البته به صورت کلی اگر افرادی به این دارو حساس هستند و از آن استفاده کنند ممکن است یک سری مشکلات پوستی و آلرژیکی برای آن ها نیز ایجاد گردد.

نکات مهم:
این محصول را باید در دمای بین ۱۵ الی ۳۰ درجه نگهداری نمایید در غیر این صورت ممکن است فاسد شود.
استفاده از این دارو تنها برای مصرف موضعی می باشد.
بلافاصله بعد از این که از این قطره استفاده کردید باید درب آن را محکم ببندید.
این دارو نباید در دسترس کودکان قرار بگیرد.

منابع سایت

بخشی از محتویات سایت با توجه به اجازه نامه موجود در بخش کپی رایت سایت های زیر از این سایت ها جمع آوری شده است اگر محتوایی از سایت شما اینجا منتشر شده است و منبع ذکر نشده است به ما از طریق نظرات اطلاع دهید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.