دسته‌بندی نشده

تاریخ دقیق روز جهانی پسر در تقویم ۱۴۰۲

روز جهانی پسر در سال 1402 چه روزی است ؟

انتخاب روز جهانی پسر با هدف بهبود وضعیت سلامت روحی، روانی و تربیتی پسران در خانواده و جامعه است. همچنین فرصتی است برای وقت گذراندن بیشتر با فرزندان یا نوه‌های پسر و شناخت هر چه بیشتر اهداف و خواسته‌های آنها.

این روز در سال‌های اخیر در برخی کشورهای آمریکای شمالی، هند، کارائیب و کشورهای آفریقایی مورد توجه قرار گرفته است. در ادامه می خواهیم شما را با تاریخ دقیق روز جهانی پسر در تقویم 1402 آشنا کنیم.

تاریخ شمسی روز جهانی پسر 1402

تاریخ شمسی روز جهانی پسر 1402، مصادف است با سه شنبه 26 اردیبهشت ماه (1402/2/26).

تاریخ میلادی روز جهانی پسر 1402

تاریخ میلادی روز جهانی پسر 1402، مصادف است با 16 مه 2023.

تاریخ قمری روز جهانی پسر 1402

تاریخ قمری روز جهانی پسر 1402، مصادف است با 25 شوال 1445.

تاریخچه روز جهانی پسر

روز جهانی کودک پسر یا روز جهانی کودک پسر یک جشن نسبتاً جدید است که از چهار سال پیش در سال 2018 آغاز شد. تاریخ روز جهانی کودک پسر هر سال 16 می است.

برخی از ما می‌دانیم که از سال 2012، سازمان ملل متحد 11 اکتبر را به عنوان «روز جهانی دختر بچه» نامگذاری کرده است. این مراسم که هر ساله در 11 اکتبر برگزار می شود، با هدف افزایش آگاهی در مورد چالش‌های پیش روی دختران و ارتقای توانمندسازی دختران است.

و در حالی که سال‌ها روز جهانی دختر بچه را گرمیداشته می‌شد، در سال‌های اخیر نیز روز جهانی پسر انتخاب شده است که مربوط به پسر بچه‌ها می‌باشد.

همانطور که از نام آن پیداست، این روز برای محافظت از پسران در برابر تأثیرات مضر اجتماعی است. این روز همانند «کودک دختر را نجات دهید» بر روی «کودک پسر را نجات دهید» از تأثیرات آسیب پذیر و منفی در جامعه تمرکز دارد.

این روز توسط بنیانگذار روز جهانی مرد، دکتر جروم تلوکسینگ، که همچنین یک نویسنده پرکار و رهبر تفکر مسائل جنسیتی است، آغاز شد.

در حالی که تمایل به تاکید بر وضعیت اسفبار دختران و زنان جوان وجود دارد، نباید مشکلات پسران جوان را فراموش کرد و یا نادیده گرفت. زندگی برای کودکان گرفتار در چرخه فقر مطلق برای پسران به همان اندازه که برای دختران، غم انگیز است.

چه در محله‌های فقیر نشین و چه در فرهنگ‌های مرفه‌تر، پسران جوان اغلب فاقد الگوهای مناسب و راهنمایی لازم برای تبدیل شدن به مردانی با صداقت و هدف هستند.

روز پسر 1402

هدف از انتخاب روز جهانی پسر چیست ؟

وقتی می نویسم، “ما باید پسر بچه را نجات دهیم”، جای بحث کمی وجود دارد.

ما باید از کودک پسر در برابر تأثیرات مضر جامعه محافظت کنیم. برای نجات فرزندان پسر نیاز فوری به تمرکز بر خانه و مدرسه وجود دارد. پسر بچه در یک محیط اجتماعی متلاطم زندگی می کند که او را در برابر انبوهی از نیروهای منفی آسیب پذیر می کند.

اگر کودک پسر مورد بی توجهی قرار گیرد یا با رژیم غذایی حاوی نفرت و خشونت تغذیه شود، بدیهی است که او تبدیل به نوجوانی می‌شود که گمراه و گیج است. و گذار حیاتی بعدی به مردانگی دشوارتر خواهد بود.

وب سایت روز پسران هشدار می دهد که پسران و به طور پیش فرض، جوامع ما امروز و در آینده با چالش های بزرگی روبرو هستند که باید به آنها رسیدگی شود. تحقیقات فعلی به ما می گوید که پسران:

50 درصد بیشتر از دختران احتمال دارد که استانداردهای مهارت خواندن را رعایت نکنند. در مقایسه با دختران، 2 برابر بیشتر احتمال دارد به ADHD (اختلال کم توجهی و بیش فعالی) مبتلا شوند.

بیشتر قربانی جرایم خشن هستند، به شدت از دختران در کلاس‌های مدرسه عقب تر هستند. پسران 70 درصد نمرات D و رد شده را می گیرند.

نرخ خودکشی چهار برابر دختران است. 5 برابر بیشتر احتمال دارد که در بازداشت نوجوانان قرار بگیرند و 85 درصد از پسران بازداشت شده بدون حضور پدر در زندگی خود بزرگ شده اند.

وارویک مارش، بنیانگذار بنیاد پدر و شریک همکاری با دکتر تلوکسینگ برای ترویج روز جهانی پسر، افزود که “در سرتاسر جهان، پسران 50 درصد کمتر از دختران به استانداردهای مهارت پایه در خواندن، ریاضیات و علوم دست پیدا می‌کنند.”

او هدف ساده روز جهانی پسر را کمک به هر پسری برای تبدیل شدن به یک مرد شرافتمند و درستکار عنوان کرد تا بتواند کمکی حیاتی به خانواده، جامعه، ملت خود و جهان داشته باشد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا