دسته‌بندی نشده

آموزش بافت لیف عروس و گرد و لیف بلند جدید

آموزش بافت لیف عروس و داماد :

آموزش بافت لیف ماهی

آموزش بافت لیف,لیف بافتنی جدید,

آموزش بافت لیف بلند یا لیف پشت :

لیف بافتنی جدید : برای بافت این لیف حدود ۵۰ یا ۶۰ تا زنجیره سر بگیرید (برای دسته لیف) آخرین زنجیره را به اولین زنجیره وصل کنید و داخل بیست و پنج تا از زنجیره ها هر کدام یک پایه کوتاه بزنید .

از این به بعد به جای اینکه داخل زنجیره ها پایه کوتاه بزنید داخل خود حلقه پایه کوتاه بزنید تا این حلقه پر شود وقتی به ابتدای بافت رسیدید.

برای رج دوم داخل اولین پایه کوتاه دو تا پایه بلند بزنید داخل بقیه پایه ها هر کدام یک پایه بلند ، در آخرین پایه هم دو تا پایه بلند بزنید با سه تا زنجیره رج بعد را شروع کنید مثل رج قبل داخل اولین و آخرین پایه هر کدام دو تا پایه بلند بزنید در باقی پایه ها هر کدام یک پایه بلند. از رج بعد دیگر احتیاجی به اضافه کردن پایه ندارید.

داخل همه پایه ها یک پایه بلند بزنید منتهی یکی در میان یک پایه بلند معمولی ببافید و یک پایه را به صورت کشباف ببافید. یک رج در میان کشباف را جا به جا کنید تا بلندی (دلخواه ) حدود ۷۰ سانت این بافت را ادامه دهید. برای دو رج آخر پایه اول و دوم را یکی کنید.

 

آموزش بافت لیف ساده

لیف بافتنی جدید

و باقی پایه ها را مثل شروع کار هر کدام یک پایه بلند معمولی بزنید. یک رج هم پایه کوتاه ببافید. اگر برای شروع کار ۶۰ زنجیره زدید، برای دسته لیف برای آخر بافت و دسته دیگر لیف ۳۵ زنجیره بزنید و به اول رج وصل کنید و داخل حلقه ایجاد شده پایه کوتاه ببافید.

اگر برای شروع کار ۵۰ زنجیره زده اید، برای دسته دوم ۲۵ زنجیره بزنید. برای دسته میتوانید از دسته های پلاستیکی آماده که در بازار موجود ست استفاده کنید یا دور یک ریسمان را پایه کوتاه بزنید و به لیف متصل کنید. انواع بافت ریسمان شده ست میتوانید از آنها کمک بگیرید.

 

آموزش بافت لیف عروس و داماد :

اموزش بافت لیف عروسکی

آموزش بافت لیف عروس و داماد

آموزش بافت لیف فانتزی :

برای بافت این لیفها اول ۵ تازنجیره زدم گردش کردم رج بعد از داخلش ۸ تا فندقیه سه تایی بافتم یعنی سه بار نخ گرفته دونه برداشته همه روباهم یکی کردم

۴ تا برای یکطرف لیف و۴ تاشم برای طرف دیگه لیف بین این ۴ تافندقی که دوطرف لیف میشه هر رج از یه جا دوتاپایه فندقی سه تایی بافتم تا هر وج لیف گشاد شده وبه شکل هفت بالابره تاجایی که کم مونده به مچ دست برسه

بعد از اون چند رج از همه خونه ها یه پایه فندقی سه تایی بافتم تا دیگه گشادنشه وجاش بافته بشه بعد از سه یا ۴ رج حالا از دوطرف یه خونه رو جا انداختم تا از دوطرف جمع بشه یعنی از دوطرف لیف که دوتا پایه فندقی سه تایی بافته میشه اینبار اون قسمت هر رج به خونه رونمیبافی میری خونه بعدی تاجمع بشه

 

کانال لیف بافی

آموزش  لیف فانتزی

جمع که شد برای عروس دور مچ رو که یقه لباس میشه دورج پایه بلند بافتم ویه دور حاشیه بافی کودم ویه زنجیره بلند زده یه بار پایه بلند از روش بافته وشکل پاپیون جلوش وصل کردم برای دامادم دورمچشو که یقه لباسه پایه بلند رفت وبرگشت چند رج بافتم طوری که جلوبازه وهر رج دونه اول واخر و دوتابافتم تادونه اضافه بشه و یقه نوک تیز بشه یه مستطیل باپایه بلند بافته از وسط جمع کردم وشکل پاپیون زدم یقه وسه تا گردیه کوچولو بافتم وماننددگمه دوختم جلوش

آموزش لیف ترکی

کانال لیف بافی

لیف بافتنی جدید

کانال لیف بافی

آموزش بافت لیف عروس

فیلم لیف بافی با قلاب

3.9
/
5
(
241

امتیاز

)

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا