دسته‌بندی نشده

11 چای مفید و فوق العاده برای درمان کم خونی

دمنوش های کم خونی

نوشیدن یک فنجان چای داغ یک راه آرامش بخش برای استراحت و آرامش پس از یک روز طولانی است. اما چیزی که ممکن است ندانید این است که برخی از ترکیبات چای، منابع خوبی از آهن غیرهِم، نوعی آهن رژیمی گیاهی است.

مصرف روزانه و کافی آهن می تواند به پیشگیری از کم خونی ناشی از فقر آهن کمک کند، وضعیتی که باعث خستگی، ضعف و کاهش عملکرد سیستم ایمنی می شود.

دمنوش کم خونی

بنابراین اگر به دنبال راهی آسان برای افزایش مصرف روزانه آهن خود هستید، نوشیدن چای یک گزینه عالی است!

در این صفحه از دلگرم ، ما در مورد 11 ماده چای خوشمزه که سرشار از آهن غیرهم هستند صحبت خواهیم کرد.

فهرست مطالب

 • کمبود آهن چیست؟
 • آیا چای می تواند باعث کمبود آهن شود یا بر جذب آهن تأثیر بگذارد
 • بهترین چای برای کمبود آهن
 • نتیجه

کمبود آهن چیست؟

کم خونی فقر آهن وضعیتی است که با کمبود آهن در خون مشخص می شود. این می تواند منجر به خستگی، ضعف و کاهش عملکرد سیستم ایمنی شود. یکی از راه های پیشگیری از کم خونی فقر آهن این است که مطمئن شوید که آهن کافی در رژیم غذایی خود دریافت می کنید.

حتماً بخوانید:

آهن غیرهم نوعی آهن رژیمی گیاهی است که در انواع غذاها از جمله چای گیاهی یافت می شود.

چای برای کم خونی

چای باعث کم خونی میشه ؟

در حالی که برخی از انواع چای راهی عالی برای افزایش دریافت آهن هستند، مهم است که به یاد داشته باشید که چای می تواند در جذب آهن نیز اختلال ایجاد کند. این به این دلیل است که چای واقعی از گیاه چای کاملیا سیننسیس، مانند چای سیاه، چای سبز یا حتی چای اولانگ حاوی تانن است.

تانن موجود در چای می تواند به آهن متصل شده و از جذب آن جلوگیری کند. به همین دلیل، بهتر است چای را بین وعده های غذایی یا حداقل یک ساعت قبل یا بعد از غذا میل کنید. این به شما کمک می کند تا اطمینان حاصل کنید که بدن شما می تواند آهن غذای شما را جذب کند.

اگر در مورد کمبود آهن نگران هستید، با پزشک خود صحبت کنید. آنها می توانند به شما کمک کنند تا تعیین کنید که آیا نیاز به انجام اقدامات اضافی برای اطمینان از دریافت آهن کافی در رژیم غذایی خود دارید یا خیر. با تشکر برای خواندن!

دمنوش درمان کم خونی

چه چایی برای کم خونی خوبه ؟

اگر به دنبال یک راه خوشمزه برای افزایش مصرف آهن غیرهم هستید، چای گیاهی یک گزینه عالی است! تهیه شده از گیاهان خشک، میوه ها و ادویه جات ترشی جات. این باعث می شود که آن را به منبعی عالی از بسیاری از ویتامین ها و مواد معدنی، از جمله آهن غیرهم تبدیل کند:

 • 1. چای گل بابونه: از این گل معطر برای دم کردن یک چای گیاهی محبوب استفاده می شود. چای بابونه اغلب به عنوان یک درمان طبیعی برای بی خوابی و اضطراب استفاده می شود.
  تنها یک فنجان چای بابونه 0.63 میلی گرم آهن غیرهم را تامین می کند.
 • 2. چای کیسه ای هیبیسکوس: از گل هیبیسکوس برای دم کردن چای سرد و گرم استفاده می شود. چای هیبیسکوس دارای طعم ترش و شبیه کرن بری است و سرشار از آنتی اکسیدان است.
  فقط یک فنجان چای هیبیسکوس 0.71 میلی گرم آهن غیرهم را تامین می کند.
 • 3. چای بادرنجبویه: این گیاه معطر لیمو اغلب برای دم کردن چای های گیاهی استفاده می شود. دمنوش بادرنجبویه اثر آرام بخش دارد و می توان از آن برای درمان اضطراب و بی خوابی استفاده کرد.
  تنها یک فنجان چای بادرنجبویه 0.81 میلی‌گرم آهن غیرهم را تامین می‌کند.
 • 4. چای نعناع فلفلی: از برگ نعناع برای دم کردن چای گرم و سرد استفاده می شود. چای نعناع طعمی طراوت بخش و نعنایی دارد و سرشار از آنتی اکسیدان است.
  فقط یک فنجان چای نعناع فلفلی 0.85 میلی گرم آهن غیرهم را فراهم می کند.
 • 5. چای گل سرخ: گل سرخ میوه گیاه رز است و اغلب برای دم کردن دمنوش های گیاهی استفاده می شود. چای گل سرخ سرشار از ویتامین C و آنتی اکسیدان است.
  فقط یک فنجان چای رز هیپ 0.97 میلی‌گرم آهن غیرهم را تامین می‌کند.

6. چای مریم گلی: از برگ مریم گلی برای دم کردن چای گرم و سرد استفاده می شود. چای مریم گلی طعمی معطر و کمی تلخ دارد و سرشار از آنتی اکسیدان است.
فقط یک فنجان چای مریم گلی 0.99 میلی گرم آهن غیرهم را تامین می کند.

7. چای آویشن: از برگ های آویشن برای دم کردن چای گرم و سرد استفاده می شود. چای آویشن طعمی معطر و کمی نعناع دارد و سرشار از آنتی اکسیدان است.
فقط یک فنجان دمنوش آویشن 0.99 میلی گرم آهن غیرهم را تامین می کند.

8. چای اسطوخودوس: از گل اسطوخودوس برای دم کردن چای گرم و سرد استفاده می شود. چای اسطوخودوس طعمی گلدار و کمی شیرین دارد و سرشار از آنتی اکسیدان است.
فقط یک فنجان چای اسطوخودوس 0.99 میلی گرم آهن غیرهم را فراهم می کند.

9. چای لیمو وربینا: از برگ های لیمو ترش برای دم کردن چای سرد و گرم استفاده می شود. دمنوش لیمو دارای طعمی با طراوت و شبیه لیمو است و سرشار از آنتی اکسیدان است.
فقط یک فنجان چای دمنوش لیمو 0.99 میلی گرم آهن غیرهم را فراهم می کند.

10. چای رویبوس: از برگ های رویبوس برای دم کردن چای سرد و گرم استفاده می شود. چای رویبوس سرشار از آنتی اکسیدان است و طعمی شیرین و آجیلی دارد.
تنها یک فنجان چای رویبوس 0.99 میلی‌گرم آهن غیرهم را تامین می‌کند.

11. چای گزنه: از برگ گزنه برای دم کردن چای گرم و سرد استفاده می شود. چای گزنه سرشار از ویتامین ها و مواد معدنی از جمله آهن است.
تنها یک فنجان چای گزنه 0.99 میلی گرم آهن غیرهم را تامین می کند.

نتیجه: اگر به دنبال راهی خوشمزه و آسان برای افزایش مصرف آهن خود هستید، نوشیدن دمنوش را امتحان کنید! چای منبع عالی آهن غیرهم است و دستور العمل های چای خوشمزه زیادی وجود دارد.
فقط به یاد داشته باشید که چای می تواند در جذب آهن نیز اختلال ایجاد کند، بنابراین بهتر است آن را بین وعده های غذایی یا حداقل یک ساعت قبل یا بعد از غذا بنوشید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا