دسته‌بندی نشده

کاربردهای خمیر بندکشی آب بند نانو (واترپروف)

ملات ضد آب نانو جهت بندکشی کاشی و سرامیک

امروزه با توجه به تولید و عرضه انواع مصالح بندکشی نوین ، استفاده از بندکشی های سنتی به روش دوغاب ریزی منتفی و غیر منطقی است . یکی از بهترین مواد موجود برای بندکشی کاشی و سرامیک ، خمیر بندکشی واتر پروف می باشد، که از رزین های آکریلیک و فیلرهای معدنی فرموله و بر پایه تکنولوژی نانو تولید می شود.

خمیر بندکشی محصول آمـاده و کار آمـد بدون نیاز به افزودن هر گونه حلال یا آب و سیمان و یا پودرهای میکرونیزه ، برای بندکشی انواع بندهای جدید و قدیمی کاشی و سرامیک با خاصیت واتر پروف کنندگی صد درصد، به کار می رود .

خمیر بندکشی دارای شیوه مصرف بسیار آسان نسبت به روشهای متداول قدیمی میباشد و به راحتی با کاردک یا قلم مو در بند های کاشی و سرامیک اجرا میشود و علاوه بر جلوگیری از نفوذ آب به طبقات پایین، مانع بوجود آمدن لجن در بین درزها و بند ها که ذاتاً محل مناسبی برای رشد میکروبها، قارچ ها و حشرات موذی هستند، می شود.

خمیر بندکشی واترپروف چیست؟

خمیر بندکشی در رنگ های متنوع فرموله و تولید میشود. ملاتهای سنتی در برابر مواد شوینده و آب ضعیف هستند و ملات بندکشی به مرور زمان شسته شده و از بین می رود، ولی خمیر بندکشی نانو در برابر آب و مواد شوینده مقاومت بالایی دارد و حداقل 5 برابر ملاتهای سنتی بندکشی، دوام دارد.

مکانیزم اثر خمیر بندکشی نانو برای کاشی و سرامیک چگونه است ؟

درصد اعظم فرمول تولید خمیر بندکشی ، رزین آکریلیک است که پس از اجرای بندکشی و خشک شدن، کاملا ضد آب می باشد و علاوه بر آن خواص الاستیسیته بالای خمیر بندکشی پس از خشک شدن باعث می شود که یک ملات با خاصیت ارتجاعی میان بندها تشکیل شود و در صورت حرکت و لغزش میان کاشی ها ، استحکام کافی را داشته باشد.

خواص و اثرات خمیر بندکشی آب بند نانو

ضد آب شدن صددرصد بندها عدم نیاز به فراهم کردن مواد اولیه در حجم زیاد انجام عملیات بندکشی بسیار تمیز و با دقت بالا مقاومت عالی در برابر یون های خورنده قابلیت تولید در رنگهای متنوع چسبندگی فوق العاده به لبه های کاشی و سرامیک و سطوح زیرآیند

انعطاف پذیری و الاستیسیته بالا زمان کارپذیری بالا نسبت به سایر مصالح بندکشی محصول آماده مصرف بدون نیاز به افزودن هر گونه ماده اضافی یکنواختی و درخشندگی بالا بدون ترک خوردگی و گسیختگی مقاوم در برابر اسیدها و بازها و شوینده های خانگی مقاوم در برابر اشعه UV خورشید

خمیر آب بند نانو کاشی و سرامیک چه کاربردهایی دارد ؟

ترمیم بندهای آسیب دیده کاشی و سرامیک، ناشی از تمیزکاری با مواد شوینده و جوهر نمک پر کردن ترکهای سطوح ناشی از نشست ساختمان مسدود کردن مسیر حشرات موذی در منازل مناسب برای نصب توالت فرنگی مناسب برای قالب گیری اجسام و مجسمه ها

خمیر بندکشی واترپروف چیست و چه کاربردی دارد؟

قابلیت اجرا بر روی دیوار و کف مناسب برای بندکشی سنگ های مصنوعی و آجر مناسب برای بندکشی انواع کاشی و سرامیک و گرانیت قابلیت بندکشی سنگ های نمای ساختمان قابلیت بندکشی موزائیک و آجر حل معضل نم دادن سرویس بهداشتی به طبقات پایین ، بدون تخریب و برداشتن کاشی ها و تعمیر ایزوگام تعمیر و بازسازی بندهای قدیمی و پوسیده مناسب برای دوغاب دهی کاشی ها و سنگ های متخلخل

میزان مصرف خمیر بندکشی آب بند نانو

میزان مصرف خمیر بندکشی با توجه به مساحت محل مورد استفاده و ابعاد کاشی ها تعیین می شود .اما برای محیطی با کاشی های با ابعاد متوسط هر 1 کیلوگرم محصول 3 الی 4 متر مربع فضا را بندکشی می نماید.

طریقه مصرف خمیر آب بند نانو مخصوص کاشی و سرامیک چیست ؟

ابتدا بندهای قدیمی و پوسیده توسط کاردک و یا شیء نوک تیز تراشیده و خالی شود. در صورت وجود آلودگی و چربی و نقاط سست در فضای خالی بین درزها ، توسط اعمال فشار آب و فرچه ، درزها کاملا از هرگونه آلودگی زدوده شوند.

خمیر بندکشی را توسط کاردک مناسب روی درزها بکشید. توسط یک دستمال جاذب، بلافاصله بخشهایی از خمیر بندکشی را که روی سطح کاشی به جای مانده، پاک نمایید. زمان خشک شدن نهایی خمیر بندکشی نانو 12 الی 24 ساعت پس از اجراست و پس از آن سطح بندکشی شده،آماده استفاده و بهره برداری است.

طریقه مصرف خمیر آب بند نانو مخصوص کاشی و سرامیک چیست ؟

ایمنی خمیر بندکشی آب بند نانو

این ماده جزء مواد سمی و خطرناک برای محیط زیست نمی باشد. استفاده از دستکش لاستیکی مناسب هنگام اجرا الزامی است. در صورت تماس با چشم حداقل 15 دقیقه با آب تمیز شستشو شود. در صورت تماس با پوست سریعاً شستشو شود.

حتماً بخوانید:

نگهداری خمیر بندکشی آب بند نانو

  • مدت : شش ماه در بسته بندی اولیه
  • شرایط : دور از سرما و یخبندان، گرماو تابش مستقیم و طولانی نور خورشید
  • بهترین دمای نگهداری : 10+ الی 30+ درجه

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا