دسته‌بندی نشده

چگونه با خواهر شوهر حسود، درست رفتار کنیم؟

روش برخورد با خواهر شوهر حسود به شکل صحیح

ازدواج یکی از رویدادهای مهم در زندگی هر شخصی محسوب میشود و راهی است برای کمک به تکامل افراد؛ زیرا با ازدواج ما تجارب جدید بسیار زیادی کسب میکنیم که باعث میشود تبدیل به فردی پخته و با تجربه شویم. یکی از این تجارب که بواسطه ازدواج برای هر فردی روی میدهد، گسترش روابط فامیلی و اجتماعی می‌باشد.

وقتی شما با فردی ازدواج میکنید در واقع وارد حلقه ارتباطات او شده و او را نیز وارد جمع خانواده و اطرافیان مرتبط با خودتان میکنید؛ در واقع بعد از ازدواج تمام مسائل زندگی شما و همسرتان به هم مرتبط میشود. حالا شما بعد از ازدواج به جز خانواده خودتان، یک خانواده جدید دارید که در اغلب مواقع فرهنگ و طرز تفکر بسیار متفاوت با شما دارند و قطعا در برخی موارد با اختلافاتی در روابط خود با خانواده و اطرافیان همسرتان مواجه میشوید که باید آن ها را مدیریت کنید.

که ممکن است یکی از مهم ترین این مسائل اختلاف بین شما و خواهر شوهرتان باشد و یکی از مهم ترین دغدغه هایتان اینست که نمی‌دانید بهترین راه برخورد با خواهر شوهر حسود چگونه باید باشد؟

برخورد با خواهر شوهر حسود

نکته مهمی که نه تنها در نحوه برخورد با خواهر شوهر حسود بلکه در رابطه با هر کسی که با او اختلاف پیدا کرده اید، چه مادر شوهرتان باشد، چه خواهر خودتان و…باید بدانید اینست که رفتار هر کسی دلایلی دارد و ما برای برداشت از رفتار آن فرد و یا تلاش در جهت بهبود رابطه مان با او باید ابتدا دلایل آن رفتار را بررسی کنیم، و چون یک طرف آن رابطه ما هستیم قطعا یکی از مهم ترین دلایل آن رفتار به ما برمیگردد و نکته مهم دیگری که وجود دارد اینست که ما باید بدانیم و بلد باشیم که طبق خصوصیات و ویژگی های شخصیتی هر فردی چه طور با او رفتار کنیم.

دلایل حسادت خواهر شوهر

همانطور که گفتیم رفتار هر کسی قطعا دلایلی دارد که برای حل اختلاف و نحوه مواجهه با حسادت خواهر شوهر لازم است ما به بررسی دلایل رفتار زشت، حسادت و یا توهین خواهر شوهر بپردازیم. یکی از مهم ترین دلایل حسادت خواهر شوهر ممکن است خود ما باشیم. گاهی اوقات خود ما رفتار اشتباهی داریم و ناخواسته باعث ایجاد سوءتفاهم و یا اختلاف میشویم. برخی مواقع نیز، اصلا حسادتی وجود ندارد و این فقط برداشت ذهنی ماست.

ممکن است قصد خواهر شوهرتان از زدن یک حرف یا انجام یک رفتار خیرخواهی شما باشد اما شما آن را دخالت و حسادت برداشت کنید که دلیل این موضوع ممکن است تفاوت فرهنگی و تفاوت زیاد در عقاید و تفکرات شما باشد. گاهی نیز ممکن است هیچ کدام از این موارد علت رفتار خواهر شوهر حسود نباشد و در واقع ما نتوانیم علتی برای رفتار ناپسند او پیدا کنیم در اینصورت ممکن است علت وجود چنین رفتارهای آزارنده ای وجود مشکلات شخصیتی در آن فرد باشد.

چگونه با خواهرشوهر رفتار کنیم؟

چگونه با حسادت خواهر همسر برخورد کنیم ؟

رعایت ادب یکی از مهم ترین مواردیست که در برخورد با خواهر شوهر حسود باید در نظر بگیریم. همیشه یکی از بزرگترین محاسن هر انسانی و مهم ترین دلیل جذابیت او، ادب شخصیت و طرز برخورد او بوده، علاوه بر این به خاطر دامن نزدن به اختلافات و حفظ حرمت ها و همینطور به احترام همسرتان لازم است حدالامکان ادب را در برخورد با خواهر شوهر حسود رعایت نماییم.

از دیگر موارد مهم در برخورد با خواهر شوهر حسود ایجاد و حفظ صمیمیت با او می‌باشد. پس برای بهبود رابطه با خواهر شوهرتان حدالامکان جو صمیمی در رابطه تان با او ایجاد کنید.

نکته مهم دیگر در برخورد با خواهر شوهر حسود اینست که مطابق خصوصیات شخصیتی خودش با او رفتار کنیم. رفتاری که برای یک فرد عادیست ممکن است برای دیگری غیرقابل پذیرش و توهین آمیز باشد و مهم تر اینکه به اصطلاح عام هر کسی قلقی دارد، پس برای بهبود رابطه با خواهر شوهر حسود باید مناسب خودش با او رفتار کنید.

حتماً بخوانید:

مورد دیگر اینست که برای رابطه با خواهر شوهرتان حد و مرز تعیین کنید و با رعایت کامل ادب به او اجازه دخالت در زندگی تان را ندهید.

اگر واقعا رفتارهای خواهر شوهرتان برایتان آزار دهنده است و مطمئن هستید که قصد توهین به شما را دارد، در عین رعایت ادب نارضایتی خود را به او نشان داده و در برابر رفتارهای آزار دهنده او ساکت نمانید. با آرامش با او صحبت کرده علت رفتارش را جویا شوید.
نکته آخر در برخورد با خواهر شوهر حسود اینست که اگر هیچ کدام از این روش ها جوابگو نبود حدالامکان روابط تان را با او محدود کنید.

نکاتی در برخورد با خواهر شوهر حسود

نکاتی که در برخورد با خواهر شوهر حسود باید از آن ها دوری کرد :

دو نکته مهم وجود دارد که برای کنار آمدن با خواهر شوهر حسود باید از آن ها دوری کنیم که عبارتند از:

در مواقع اختلاف با خواهر شوهرتان پای همسر و دیگر اعضای خانواده را وسط نکشید تا باعث دامن زدن بیشتر به اختلافات نشوید.
برای جلوگیری از اختلافات بیشتر و بهبود رابطه در برخورد با خواهر شوهر حسود مقابله به مثل نداشته باشید تا اوضاع را از آن که هست بدتر نکنید.

منبع : مینویسم

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا