دسته‌بندی نشده

پماد آلفا : کاربردهای جادویی پماد آلفا چیست ؟

پماد آلفا

با مجله اینترنتی دلگرم همراه باشید تا با پماد آلفا بیشتر آشنا شوید

پماد آلفا ترمیم کننده ای عالی و قوی و کاملا طبیعی است. همه زخم ها و مشکلات پوستی را به راحتی درمان می کند.

پماد آلفا برای سوختگی پوست و عوارض آن استفاده می شود. پماد آلفا خاصیت ضد التهاب دارد و التهاب ها با آن سریعتر خوب می شوند.

پماد آلفا چه کاربردی دارد ؟پوست از حساس‌ترین بخش‌های بدن است که بسیار آسیب‌پذیر بوده و در مواجه شدن با سوختگی، اولین عضوی است که دچار زخم می‌شود. برای برطرف کردن آسیب‌های پوستی و کمک به بهبود سریع آن می‌توان از داروهای ترمیم‌کننده پوست مثل پماد آلفا استفاده کرد.

برای اینکه بتوانید سریع‌تر پوست را ترمیم و بازسازی کنید، بهتر است تغییراتی هم در سبد غذایی خود ایجاد کنید. به این منظور مصرف غذاهای حاوی عنصر روی (عنصر اساسی برای برطرف کردن ناملایمات و آسیب‌های پوستی) مثل دریایی، مانند میگو و ماهی و صدف، گوشت مثل انواع گوشت قرمز یا جگر، کنجد، تخمه کدو یا آفتاب‌گردان، محصولات لبنی، تخم‌مرغ، انواع آجیل و خشکبار، شکلات تلخ و قارچ می‌توانند کمک‌کننده باشند. در صورت بروز آسیب به پوست می‌توان از داروهای ترمیم‌کننده مثل پماد آلفا استفاده کرد. در ادامه با این دارو و نحوه استفاده از آن آشنا می‌شویم.

پماد آلفا

پماد آلفا چیست ؟

پماد آلفا از داروهای ترمیم‌کننده زخم است که اثرات ضد التهابی مناسبی بر روی پوست دارد. با مصرف این پماد، التهاب و درد کاهش یافته و زخم به مرور بهبود پیدا می‌کند.

پماد آلفا ترکیبی از عصاره برگ حنا، عصاره ریزوم گیاه زردچوبه و تربانتین است. اگرچه درمان برخی از مشکلات و بیماری‌های پوستی مثل پسوریازیس و اگزما با پماد آلفا مشخص نیست؛ اما استفاده از آن می‌تواند برای بهبود این موارد هم کمک‌کننده باشد.

موارد مصرف پماد آلفا ترمیم و بهبودی زخم‌های پوستی
عوارض پماد آلفا در صورت مصرف صحیح عارضه جانبی خاصی ندارد
اختلال دارویی پماد آلفا تداخل دارویی خاصی گزارش نشده است
مکانیسم اثر پماد الفا هنوز کامل مشخص نشده است که این پماد چه اثراتی دارد ولی به خاطر عصاره حنا و وجود لاوسون و تانن ضد باکتری هستند

مقدار و نحوه مصرف پماد آلفا

ابتدا زخم را با سرم شستشو یا آب جوشیده‌ ولرم به آرامی بشویید. سپس آن را با گاز استریل به آرامی خشک کرده و اجازه دهید که زخم، حدود ده دقیقه در معرض هوا قرار گیرد تا خشک شود. پس از آن لایه نازکی از پماد را بر روی زخم پخش کنید. یک قطعه گاز وازلینه را روی آن قرار داده و سپس عضو را باندپیچی کنید. سعی کنید ۲۴ ساعت پماد را روی زخم بسته بگذارید و روزانه ۳ بار برای وقتی پانسمان را باز کرده‌اید، پماد بزنید. این کار را ۳ الی ۳۰ روز تکرار کنید.

پماد آلفا

مزایای استفاده از پماد آلفا

آرام کننده سریع التهاب پوستی

آرام کننده در کمترین زمان برای التهاب و درد از مزایای ویژه پماد آلفا است. آرامش خوب روحی بیمار پس از آرام شدن درد نقش‌ بسزایی در طبیعی شدن فعالیت های روزمره بیمار مانند کار کردن یا تحرک وغیره دارد.

بدون آنتی‌بیوتیک پروفیلاکتیک

هیچ‌گونه آنتی بیوتیکی برای پیشگیری از ایجاد عفونت به بیمار تجویز نمی‌شود یعنی در صورتی که در زخم عفونتی باشد پزشک متخصص بر اساس به عمل آمدن بعد از کِشت میکروبی و آنتی‌بیوگرام در مورد تجویز ضد درد و یا آنتی بیوتیک ها تصمیم را میگیرد.

افزایش رطوبت به اندازه مورد نیاز طبیعی

رطوبتی که پماد آلفا در جدا شدن به ندرت بافت های مرده روی زخم کمک شایانی می‌کند، ضمناً موجب میشود آلودگی های سطحی در حین شستشوی محل زخم یا مورد نظر با آب، به راحتی دفع یا جدا شوند. پس در نتیجه روش فوق، موجب کاستن در میکروب های در محل زخم میشود. همچنین ، جدا شدن به ندرت بافت های مرده‌ روی زخم باعث می شود که نیازی به برداشتن بافت های مرده پوست از طریق تراشیدن یا به اصطلاح دبریدمان نباشد و درد ناشی از آن بسیار کاهش یابد و فرد رنج نبرد.

کاستن طول مدت درمان زخم

آرام کننده سریع ناحیه ملتهب شده و افزایش استاندارد رطوبت محل زخم، به همچنین بدون نیاز به دبریدمان که موجب مشاهده و افزایش چشمگیر سرعت ترمیم زخم پوست با استفاده از پماد آلفا می شوند. ضمناً تحقیقات به عمل آمده بروی ثابت کرده است که عصاره‌ی گیاه لاوسونیا اینرمیس یا Lawsonia inermis ماده محرکه بکار رفته در پماد آلفا موجب کیفیت ترمیم زخم ها و افزایش سرعت آن میشود.

60 تا 90 درصد کاهنده هزینه های درمان

بدون نیاز به بستری شدن در مراکز درمانی یا بیمارستان ها ، استفاده ای سهل و آسان از پماد آلفا، بدون نیاز به دارویی برای کنترل التهاب آن و درد آن و بدون نیاز به تجویز های پیشگیرانه‌ ای آنتی بیوتیک پروفیلاکتیک، تمامی آن از مواردی هستند که باعث کاستن قابل توجه برای مشکلات هزینه ای درمان می‌شود.

کاهش زمان و افزایش سرعت ترمیم زخم

عدم نیاز به درمان های مکرر و عدم استفاده از آنتی بیوتیک های موضعی (که ترمیم زخم را به تأخیر می اندازند) و حذف رادیکال‌های آزاد در زخم، موجب افزایش قابل توجه کیفیت ترمیم زخم ها میشود.

کنترل بدون بازگشت درد بیمار

گیاه لاوسونیا اینرمیس در کاستن درد فرد بسیار موثر واقع شده ضمناً بدون نیاز به برداشتن بافت مرده و اشارکتومی که در زخم های سوختگی به کار می رود باعث کاستن درد ثانویه فرد مورد نظر میشود.

ترکیبات پماد آلفا

 1. عصاره ای از برگ گیاه حنا (10g)
 2. عصاره ریزوم گیاه زردچوبه (0.5 g)
 3. تربانتین ( 20 g)

مواد موثر: مشتقات نفتالن (1 و 4 – نفتاکینون ها) بویژه لاوسون ، تانن ، روغن های فرار(نظیر آلفا وبتا تومرون) ، کورکومینوئیدها (نظیر کورکومین و زینجیبرون)

نکات مهم و مورد استفاده از پماد آلفا

 • این دارو برای رفع عفونت‌های پوستی مناسب نیست؛ در این مورد باید به پزشک رجوع کنید
 • اگر در دوران بارداری یا شیردهی هستید، قبل از مصرف این پماد با پزشک مشورت کنید
 • اگر سوختگی عمیق یا زیاد است، بدون مشورت با پزشک اصلا از این پماد استفاده نکنید
 • دارو را دقیقا طبق دستورالعملی که پزشک داده است، استفاده کنید
 • پماد آلفا تنها باید بر روی پوست استفاده شود. از استعمال آن اطراف دهان، چشم یا بینی، پرهیز کنید
 • اگر علائم شما پس از هفت روز درمان بهبود نیافت، با پزشک خود تماس بگیرید
 • قبل از مصرف دارو و بعد از آن، دست‌های خود را با آب و صابون به خوبی شستشو دهید
 • در صورتیکه حین استفاده از پماد آلفا مقداری از آن وارد چشم شد، چشم را با آب ولرم و خیلی آرام بشویید.
 • دارو را بیشتر از مقدار مورد نیاز، استعمال نکنید
 • فهرست تمامی داروهایی را که در حال استفاده از آن هستید (چه گیاهی و چه پزشکی) در اختیار پزشک قرار دهید. ممکن است برخی از داروها میزان اثربخشی داروهای دیگر را تحت تاثیر قرار دهند
 • برخی افراد ممکن است به این پماد، حساسیت نشان دهند. در صورت بروز سوزش یا خارش، مصرف آن را ادامه ندهید
 • اگر از پماد آلفا استفاده کرده‌اید، دیگرداروهای سوختگی را همزمان با آن استفاده نکنید
 • توصیه می‌شود طی درمان با این دارو غذاهایی مثل پیتزا، بادمجان، سیر، ترشی، سوسیس، کالباس، فلفل و … را خیلی کم استفاده کنید
 • در صورت استفاده از این پماد برای رفع سوختگی پای نوزادان ناشی از ادرار، اگر بعد از ۴۸ ساعت هیچ علائمی از بهبودی حاصل نشد، باید با پزشک مشورت کنید
 • آغشته شدن پماد با خون در سطح زخم، اشکالی ندارد
 • توجه داشته باشید که پماد آلفا ممکن است بر روی لباس، رنگ باقی گذارد

پماد آلفا در درمان خانگی زخم‌ها

همانطور که طب سنتی برای بسیاری از بیماری‌ها راهکاری ارائه می‌دهد؛ می‌تواند برای بهبود زخم و بریدگی هم راه چاره‌ای داشته باشد. استفاده از خوراکی‌هایی مثل سیر، آلوئه‌ورا و برگ زیتون برخی از روش‌های ترمیم و بهبود زخم در طب سنتی و گیاهی است.

بیشتر بخوانید :

لیست قیمت انواع پماد و کرم موضعی در بازار

کاربردهای جادویی پماد هیدروکورتیزون چیست ؟

آسیکلوویر : موارد مصرف پماد آسیکلوویر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا