اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در telegram
هنگام داشتن حالت های روانی مختلف چه بخوریم_62cfdea3887ca.jpeg
هنگام داشتن حالت های روانی مختلف چه بخوریم_62cfdea3887ca.jpeg

هنگام داشتن حالت های روانی مختلف چه بخوریم

در حالت های روانی مختلف چه بخوریم؟

اغلب ما بعد از یک روز سخت و دشوار، یک وعده غذایی را میان وعده ای را میخوریم که آراممان کند . وقتی جشن میگیریم، کیک می خوریم. وقتی ناراحت می شویم و می خواهیم خبر بدی را که شنیده ایم، به قول معروف راحت هضمش کنیم، بستنی را ترجیح می دهیم.

مشکلی که در اینجا بوجود می آید این است: به همین سرعتی که مزه این خوراکی ها در دهان شما از بین می رود، اندازه دور کمرتان از بین نخواهد رفت، خصوصا اگر آنها مملو از قند و چربی نیز باشند(مانند کیک شکلاتی). این گونه خوراکی ها موجب می شوند قند خون به سرعت بالا رود برای جبران این حالت در بدن، انسولین به سرعت ترشح شده و در نتیجه قند خون خیلی سریع تر از آن پایین می آید.
به همین دلیل است که وقتی غذای شیرینی می خورید، بعد از مدت کوتاهی احساس گرسنگی بیشتری می کنید. در واقع شما در یک سیکل معیوب قرار می گیرید. تحقیقات علمی نشان می دهد که می توانید وضعیت روحی-روانی خود را با غذاها بهبود بخشید.نکات زیر را زمانی که به تجدید قوای ذهنی نیاز دارید، به کار برید:

غذا خوردن در حالت غمگینی

غمگین هستید؟

غذاهایی را انتخاب نمایید که دارای اسیدهای چرب امگا3 و ویتامین D زیادی باشند. تحقیقات نشان می دهد که اینها می توانند افسردگی را تخفیف دهند و موجب آرامش فرد شوند.برای دریافت اسیدهای چرب امگا3 می توانید ماهی های چرب مثل قزل آلا را انتخاب کنید. از منابع خوب ویتامین D نیز می توان به شیرهای غنی شده با این ویتامین و زرده ی تخم مرغ اشاره کرد. البته نور خورشید نیز منبع خوبی از این ویتامین است.

در سختی هستید؟

یک راست بروید سراغ غذاهایی که غنی از ویتامینC هستند. این ویتامین رادیکال های آزاد را کاهش داده و سیستم ایمنی شما را تقویت می کند.در واقع این ویتامین یک آنتی اکسیدان فوق العاده است. زغال اخته، کلم بروکلی، فلفل سبز، کیوی، توت فرنگی، آناناس، گوجه فرنگی گزینه های خوبی برای این ویتامین می باشند.

تغذیه در حالت غم

استرس دارید؟

در جستجوی غذاهایی باشید که غنی از ویتامین های گروهB باشند.تا تولید سروتونین در مغزتان افزایش یابد و در نتیجه آرامش به سراغتان آمده و راحت شوید. برای دریافت ویتامین B12،بشقاب تان را پر از قزل آلا یا میگو کنید یا اینکه یک کاسه بزرگ ماست کم چرب میل نمائید.

عصبانی هستید؟

این حالت خود را با پتاسیم از بین ببرید. پتاسیم الکترولیتی است که به کاهش فشار خون کمک می کند. موز، آووکادو، ذرت، سیب زمینی و لوبیا سفید از منابع خوب این ماده ی معدنی می باشند.

نوشته های مشابه

بی خوابی به سرتان زده است؟

برای یک خواب عمیق به سمت غذاهای غنی از منیزیم مانند نخود، عدس، جو دو سر، تخم کدو و اسفناج بروید.این ماده ی معدنی به آرامش عضلات، رگ های خونی و لوله گوارش کمک می کند تا سطح ماده ی شیمیایی آرام بخش یعنی همان سروتونین در بدن شما افزایش یابد.

منابع سایت

بخشی از محتویات سایت با توجه به اجازه نامه موجود در بخش کپی رایت سایت های زیر از این سایت ها جمع آوری شده است اگر محتوایی از سایت شما اینجا منتشر شده است و منبع ذکر نشده است به ما از طریق نظرات اطلاع دهید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.