دسته‌بندی نشده

موارد مصرف و عوارض قرص سیستون چیست؟

قرص سیستون (Cystone) برای از بین بردن سنگ‌های ادراری و درمان عفونت‌های ادراری تجویز می‌شود. این دارو در صورتی که به طور صحیح مصرف شود عارضه خاصی ندارد.با دلگرم همراه باشید.
قرص سیستون

قرص سیستون

سنگ کلیه مشکل شایعی است که به دلایل مختلفی از جمله تغذیه نادرست ایجاد می‌شود. چنانچه سنگریزه تشکیل شده در ابعاد کوجک باشد معمولا با درمان‌های دارویی قابل رفع است. هر فرد در بدن خود دو كلیه به اندازه مشت فرد بزرگسال دارد كه در دو طرف ستون مهره‌ها و در قسمت زیرین قفسه سینه در پشت قرار دارند، اگر چه كلیه‌ها كوچكند ولی وظایفی پیچیده و حیاتی را انجام می‌دهند كه كل بدن را متعادل نگه می‌دارند.

برای مثال كلیه‌ها

  • در دفع مواد زاید و مایعات اضافی كمک می‌كنند.
  • خون را تصفیه و برخی از مواد را حفظ و برخی را دفع می‌كنند.
  • تولید گلبول‌های قرمز را تحت نظارت قرار می‌دهند.
  • ویتامین‌های موثر در رشد را می‌سازند.
  • هورمون‌های موثر در تنظیم فشار خون را تولید می‌كنند.
  • در تنظیم میزان مواد مغذی ویژه در بدن مانند كلسیم و پتاسیم كمک می‌كنند.

چرا دچار سنگ کلیه می‌شویم؟

سنگ‌های کلیوی رسوبات سختی هستند که در درون کلیه‌های شما و از نمک‌های اسیدی و املاح ساخته می‌شوند. علل ایجاد سنگ‌های کلیوی متعددند. در مرسوم‌ترین حالت، ادرار غلیظ شده امکان کریستالی شدن و چسبیدن مواد معدنی به یکدیگر را فراهم می‌سازد. حرکت و عبور سنگ کلیه غالباً با درد همراه است. به طور معمول درد از ناحیه پهلو و یا کمر دقیقاً در زیر دنده‌ها شروع می‌شود و به سمت تحتانی شکم و یا لگن حرکت می‌کند.

قرص سیستون

قرص سیستون چیست؟

قرص سیستون (Cystone) برای از بین بردن سنگ‌های ادراری و عفونت‌های ادراری با توانایی جلوگیری از تشکیل سنگ کلیه و انحلال سنگ کلیه مورد استفاده قرار می‌گیرد. خاصیت منحصر به فرد در این دارو این است که سنگ را خورد نمی‌کند بلکه آن را حل کرده و به راحتی دفع می‌کند. این دارو pH ادرار را به حالت طبیعی درآورده و سبب کاهش سوزش در حین ادرار کردن می‌شود و همچنین از آن به عنوان داروی کمکی در درمان بی اختیاری و عفونت‌های ادراری دوران بارداری هم استفاده می‌شود.سیستون در اشکال دارویی قرص و شربت موجود می‌باشد.علاوه بر مصرف دارو سنگ کلیه را می‌توان با درمان‌های سنتی و خانگی هم تا حد زیادی درمان کرد.

مقدار و نحوه مصرف

میزان دقیق مصرف این دارو برای هر فرد متفاوت بوده و حتما باید توسط پزشک تعیین گردد. به طور معمول به منظور درمان سنگ‌ها و کریستال‌های ادراری دو عدد قرص روزی دو بار به مدت چهار تا شیش ماه و یا تا زمانیکه سنگ دفع شود مصرف می‌شود.

توجه: سیستون در هنگامی که سنگ باعث انسداد شود و یا در حالات اورژانسی توصیه نمی‌شود.

شرایط نگهداری

در یخچال نگهداری نشود.
در دمای کمتر از 30 درجه سانتیگراد و دور از نور مستقیم نگهداری شود.
دور از دسترس کودکان نگهداری شود.

مقدار مصرف طبق دستور پزشک

هشدار مصرف

پیش از مصرف با پزشک یا داروساز خود مشورت کنید.این دارو از ترکیبات گیاهان حل کننده سنگها و باز کننده مجاری ادراری و برطرف کننده عفونت های ادراری تشکیل شده میتواند در مدت 3 تا 7 روز سنگ کلیه را به راحتی و بدون درد برطرف کند.
خاصیت منحصر به فرد در این دارو این است که سنگ را خورد نمی کند بلکه آنرا حل کرده و براحتی آن را دفع می کند.

نکاتی که در ارتباط با مصرف این دارو باید بدانید

در افراد با اختلال عملکرد کلیه ،کبد و قلب باید با احتیاط مصرف شود.برای مصرف این فراورده در دوران بارداری و شیردهی با پزشک مشورت کنید.در صورت مصرف هرگونه دارو، قبل از مصرف با پزشک مشورت نمایید.مقدار توصیه شده را بدون مشورت با پزشک و یا داروساز خود افزایش ندهید.

منبع:ستاره؛داروکده

خواهشمنديم اگر سوال يا نکته‌اي براي مطلب قرص سیستون

در ذهن شما باقي مانده است، آن‌را در قسمت نظرات با ما و ساير کاربران به اشتراک بگذاريد.

مجله اینترنتی دلگرم

مرجان امینی

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا