مزایای درمانی قرص تالاویت برای بیماران تالاسمی

تالاویت چیست و چه کاربردی دارد؟

تالاویت (Thalavit) مولتی ویتامین مخصوص بیماران تالاسمی است که کمبودهای ویتامین ها را در این افراد برطرف می کند. بیماری تالاسمی یک بیماری خونی ژنتیکی می باشدکه به علت نقص در سنتز یک یا چند زنجیره هموگلوبین ایجاد می شود ، که بسته به نقص در گلوبین زنجیره آلفا یا بتا به ترتیب به تالاسمی آلفا و تالاسمی بتا تقسیم می شوند که خود به دو شکل مینور ( خفیف ) و ماژور ( شدید ) بروز می نماید .

بیماران مبتلا به تالاسمی بتا از نوع ماژور از دوران طفولیت دچار آنمی همولیتیک ، کاهش رشد و ساختار اسکلتی غیر طبیعی می شوند . کودکان مبتلا به بتا تالاسمی ماژور به تزریق منظم خون در طول عمر خود نیاز دارند که این تزریق خون منجر به تجمع آهن در این بیماران می شود. افزایش مزمن آهن در بدن به واسطه القای واکنش ها و استرس های اکسیداتیو منجر به آسیب های بافتی به ویژه آسیب به ارگان های حیاتی بدن از جمله قلب و کبد می شود بنابراین مصرف آنتی اکسیدان هایی نظیر سلنیوم و ویتامین E می تواند باعث آسیب به محور هیپوتالاموس – هیپوفیز شود که در صورت عدم درمان ، موجب بلوغ دیررس جنسی و جسمی در این افراد می شود ، از این رو مصرف زینک و کلسیم در جهت رشد و پیشگیری از پوکی و شکنندگی استخوان در این بیماران سودمند می باشد.

بیماران تالاسمی به علت کم خونی که از آن رنج می برند و مشکلاتی که به واسطه تجمع آهن در بدن آن ها ایجاد می شود ، نمی توانند هر نوع و هر میزان از ویتامین ها و مواد معدنی را مصرف نمایند لذا مکمل تالاویت حاوی ویتامین ها و مواد مورد نیاز این بیماران با غلظت مجاز می باشد. نوع و مقادیر ویتامین های موجود در تالاویت مطابق با نیازهای بیماران مبتلا به تالاسمی تنظیم شده است.

روش مصرف قرص تالاویت

مقدار مصرف فرآورده بر اساس سن، جنس و شرایط فیزیکی شخص توسط پزشک تعیین می شود. میزان معمول مصرف این فرآورده در بیماران مبتلا به تالاسمی به شرح زیر می باشد: قرص های فرد، در روز های فرد هفته، روزی یک عدد قرص های زوج، در روزهای زوج هفته، روزی یک عدد

تالاویت

مصرف قرص تالاویت در دوران بارداری و شیرهی

این فرآورده در دوران بارداری و شیردهی باید با نظر پزشک مصرف شود .

عوارض جانبی قرص تالاویت

هر فرآورده به موازات اثرات مطلوب درمانی ممکن است سبب بروز برخی عوارض ناخواسته نیز شود.

اگرچه کلیه این عوارض در یک فرد دیده نمی شود.ولی در صورت بروز هر گونه عارضه جانبی در اسرع وقت با پزشک مشورت کنید. مصرف پیروکسین (یکی از اجزای این فرآورده ) ممکن است سبب پاراستزی ( احساس گزگز در انگشتان دست و پا ) خواب آلودگی ، تهوع و سر درد شود .

نوشته های مشابه

موارد قابل توصیه هنگام مصرف تالاویت

  • بیش از مقدار توصیه شده از این مکمل استفاده نشود.
  • با توجه به وجود ویتامین B2 در قرص های فرد ، در صورت مصرف این فرآورده ممکن است رنگ ادرار زردتر شود که این امر طبیعی می باشد.
  • جهت پیشگیری از بروز عوارض گوارشی بهتر است این مکمل همراه غذا یا بعد از غذا مصرف شود.

روش نگهداری تالاویت

فراورده را در جای خشک و خنک و دور از دسترس کودکان نگهداری کنید.

بیشتر بخوانید:

مزایای باورنکردنی کپسول ایزی آیرون در رفع کم خونی

شربت فروگلوبین چیست و چه مزایایی دارد؟

فواید بی نظیر قرص فیفول برای رفع کم خونی

separator line

منابع سایت

بخشی از محتویات سایت با توجه به اجازه نامه موجود در بخش کپی رایت سایت های زیر از این سایت ها جمع آوری شده است اگر محتوایی از سایت شما اینجا منتشر شده است و منبع ذکر نشده است به ما از طریق نظرات اطلاع دهید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.