اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در telegram

مزایای درمانی عالی شربت آنتی رفلاکس بی

فواید بی نظیر شربت آنتی رفلاکس بی

آنتی رفلاکس بی محصول شرکت داروسازی باریج اسانس است که به رفع علائم بیماری برگشت محتویات اسیدی معده به مری کمک می کند. این شربت با دارا بودن ژل آلوئه برای ترمیم زخم، ترمیم آسیب های حرارتی و سوختگی ها و برطرف نمودن التهاب موثر است. از جمله کاربردهای درمانی ژل آلوئه ورا، استفاده از آن در بیماری برگشت محتویات اسیدی معده به مری است. این بیماری به علت عدم کفایت اسفنکتر تحتانی مری ایجاد شده و برگشت محتویات اسیدی معده به مری باعث آسیب مخاط مری و علائمی مانند احساس سوزش سر دل، سرفه های خشک، تنفس بد بو، اختلالات خواب، خونریزی و زخم مری می شود.

مواد تشکیل دهنده آنتی رفلاکس بی

ژل برگ آلوئه‌ورا (Aloe vera) که مواد آنتراکینونی آن به مقدار مناسب تنظیم شده است.

موارد مصرف آنتی رفلاکس بی

  • سرعت بخشیدن به ترمیم زخم معده به واسطه اثرات ضد التهابی و التیام بخشی
  • کمک به درمان سندرم روده تحریک پذیر با غلبه بر اسهال
  • پیشگیری از برگشت محتویات اسیدی معده به مری
  • کاهش ترشح اسید معده
  • حاوی عصاره آلوئه ورا

روش مصرف آنتی رفلاکس بی

روزی ۱-۲ قاشق مرباخوری (۵-۱۰ میلی لیتر) قبل از صبحانه و قبل از خواب مصرف شود.

آنتی رفلاکس بی

مکانیسم اثر آنتی رفلاکس بی

رویکرد دارویی غالب در GERD استفاده از مهارکننده‌های ترشح اسید معده است و اطلاعات زیادی از اثربخشی این رویکرد حمایت می‌کنند. کاهش اسیدیته شیره معده به صورت فارماکولوژیک، از رفلاکس جلوگیری نمی‌کند اما موجب بهتر شدن نشانه‌های رفلاکس شده و اجازه می‌دهد مری ترمیم یابد.

داروهای مهارکننده پمپ پروتون (PPIs) مؤثرتر از آنتاگونیست‌های گیرنده‌های هیستامین ۲((H2RAs هستند و این دو بر دارونما برتری دارند. عوارض جانبی درمان باPPIs معمولاً کم است با این‌حال ممکن است جذب B12 و آهن به خطر افتد و بیمار مستعد ابتلا به عفونت‌های روده به ویژه کولیت ناشی از Clostridium difficile شود.

ژل آلوئه‌ورا (صبر زرد) دارای ترکیبات مختلف برای ترمیم زخم، ترمیم آسیب‌های حرارتی و سوختگی‌ها و برطرف نمودن التهاب است.از جمله کاربردهای درمانی ژل آلوئه‌ورا، استفاده از آن در بیماری برگشت محتویات اسیدی معده به مری است.

مکانیسم‌های تأثیر ژل آلوئه‌ورا مشخص نیست. با این حال در in vivo ژل آلوئه و ترکیبات آن مهار ایمنی ناشی از اشعه ماوراء بنفش را اصلاح می‌کنند. همچنین درin vitro چند جزء از آلوئه و ژل تام آن دارای اثرات آنتی اکسیدان بوده اند. آسمانان که از اجزای اصلی ژل آلوئه محسوب می‌شود واجد اثرات محرک ایمنی است.

نوشته های مشابه

آلوئه ورا یک داروی محبوب برای درمان طیف وسیعی از اختلالات دستگاه گوارش است. نشان داده شده که آلوئه‌ورا در افراد سالم پارامترهای مختلف عملکرد دستگاه گوارش از جمله pH دستگاه گوارش را بهبود می‌بخشد.

تغییر در شیوه زندگی به عنوان یکی از روش های درمانی موثر در کنترل رفلاکس مطرح است که به طور کلی در سه گروه قرار می گیرد. ۱٫ پرهیز از مصرف غذاهایی که ایجاد رفلاکس می کنند مانند غذاهای چرب، الکل، نعنا، غذاهای تهیه شده از گوجه فرنگی و احتمالا قهوه و چای سبز ۲٫ پرهیز از مصرف غذاهای اسیدی که ذاتا موجب تحریک مخاط می شوند. ۳٫ انجام رفتارهایی که موجب به حداقل رسیدن رفلاکس و سوزش سر دل می شود، مانند کاهش حجم وعده های غذایی، خوردن غذا با فاصله حداقل ۲ تا ۳ ساعت قبل از خواب، بالا نگهداشتن سر در رختخواب بر روی بلوک ها یا تخت های خاص طراحی شده به این منظور، کاهش وزن و پرهیز از سیگار کشیدن.

عوارض جانبی آنتی رفلاکس بی

به طور کلی مصرف خوراکی ژل آلوئه‌ورا به خوبی تحمل می‌شود. با این حال درماتیت بعد از مصرف خوراکی و موضعی ژل آلوئه گزارش شده است. تغییر رنگ ادرار به زرد قهوه‌ای یا قرمز اهمیت بالینی ندارد و ممکن است به علت وجود متابولیت‌های آنتراکینون باشد که به هنگام استخراج ژل وارد آن شده‌اند. در یک مطالعه موردی و در in vivo کاهش سطح سرمی هورمون‌های تیروئید (T3,T4) توسط آلوئه‌ورا گزارش شده است.

تداخل دارویی آنتی رفلاکس بی

بر اساس مدارک موجود، مورد احتیاطی از نظر تداخلات دارویی وجود ندارد.

دارو

شرایط منع مصرف آنتی رفلاکس بی

  • حساسیت شناخته شده نسبت به آلوئه‌ورا ، حاملگی و افرادی که قصد دارند باردار شوند.
  • در مورد مصرف ژل آلوئه در دوران شیردهی اطلاعاتی در دست نیست.
  • کودکان زیر ۶ سال قبل از مصرف با پزشک مشورت نمایید.

هشدار ها در رابطه با مصرف آنتی رفلاکس بی

بر اساس مدارک موجود، مورد احتیاطی از نظر تداخلات دارویی وجود ندارد. با این حال در صورت استفاده از ضد انعقادهای خوراکی و سایر داروهای قلبی و همچنین تنظیم کننده های سیستم ایمنی، قبل از مصرف با پزشک یا داروساز مشورت کنید.

به طور کلی مصرف خوراکی ژل آلوئه ورا به خوبی تحمل می شود. با این حال، درماتیت بعد از مصرف خوراکی و موضعی ژل آلوئه گزارش شده است.

شرایط نگهداری آنتی رفلاکس بی

فرآورده را در دمای ۱۵-۳۰ درجه سانتیگراد و در ظرف کاملا سربسته نگهداری نمایید. فرآورده را از دید و دسترس کودکان دور نگهدارید. قبل از مصرف؛ فرآورده را خوب تکان دهید.

بیشتر بخوانید:

سوزش سردل : ۷ درمان خانگی سوزش سر دل

بهترین درمان برای سوزش معده

علت و راههای درمان سوزش سر معده چیست ؟

separator line

منابع سایت

بخشی از محتویات سایت با توجه به اجازه نامه موجود در بخش کپی رایت سایت های زیر از این سایت ها جمع آوری شده است اگر محتوایی از سایت شما اینجا منتشر شده است و منبع ذکر نشده است به ما از طریق نظرات اطلاع دهید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.