دسته‌بندی نشده

علت نیاز مردان به تنهایی چیست؟

احتمالا همه خانم ها در زندگی با شریک عاطفی خود زمان هایی را دیده اند که همسرشان تنهایی و سکوت را به هر چیزی، حتی بودن در کنار خانواده ترجیح می دهد، به این خصوصیت آقایون که هر از گاهی به سراغشان می آید، غار تنهایی مردان می گویند.

آیا می دانید شوهرتان را ماهی چند بار باید در غار تنهایی اش رها کنید؟

مردان نیاز دارند گاهی از اوقات تنها باشند و در این تنهایی به هویت خود، زندگی و بسیاری از مسائل دیگر فکر کنند، اما معمولا از جانب خانم ها این مساله قابل درک نیست و باعث هجوم افکار رنج آوری به سمت آن ها می شود. خانم ها درد و غم و رنج خود را راحت تر از آقایان به اشتراک می گذارند به همین علت نمی توانند زمانی که آقایان برای رهایی از غم و رنج و یا تمدد اعصاب یا هر علت دیگری وارد غار تنهایی خود می شوند آن ها را درک کنند.
آقایان نسبت به خانم ها از ریز بینی کمتری بهره مند هستند، به همین دلیل زمانی که نیاز به تنهایی دارند حواسشان به اینکه ممکن است باعث ناراحتی همسر خود شوند نمی باشد و همین امر باعث می شود مشکلاتی بین زن و شوهر پیش بیاید.

مردها اهل به اشتراک گذاشتن افکار و احساسات خود نیستند، آن ها درون ذهن خود شروع به کلنجار رفتن با موضوع پیش آمده می کنند و مشکلات را درون ذهن خودشان حل و فصل می نمایند و به نتیجه می رسند. در روان شناسی به این فضای ذهنی که مردان در آن قرار می گیرند اصطلاحا غار تنهایی می گویند، معمولا آقایان با ورود به آن دیگر صحبت نمی کنند و به فضای اطراف و اتفاقات کمی بی دقت می شوند.

غار تنهایی مردان

در واقع مسائل احساسی و یا استرسی برای آقایان آن ها را ترغیب به تنهایی و وارد شدن به فضای ذهنی خود می کند تا موضوع پیش آمده را در ذهن خود قبول و سپس بررسی کنند. ممکن است برای طرف مقابل این ذهنیت پیش بیاید که همسر و یا شریک عاطفی من، من را قبول ندارد، به من اعتماد ندارد و یا ذهنیت های این چنینی اما باید بدانید این اتفاق برای آقایان کاملا غریزی پیش می آید و ذهنیات شما کاملا اشتباه است.

مردان چرا نیاز به تنهایی دارند

گاهی اوقات آقایان برای شناخت هویت و رسیدن به پاسخ بعضی از جواب های زندگی خود نیاز به تنهایی دارند.
زمانی است که مردان نیاز دارند برای انجام کارهای مورد علاقه خود مانند ورزش و یا تماشای فوتبال تنها باشند و حتی زمان هایی نیز دوست دارند با دوستان خود وقت بگذرانند، نباید از آن ها انتظار داشته باشید که ۲۴ ساعت شبانه روز را با هم وقت بگذرانید.

گاهی اوقات بعد از دعوا و بحث های طولانی ممکن است مرد از همسرش بخواهد که او را تنها بگذارد، حتی ممکن است این تنهایی طولانی مدت شود اما نگران نباشید مرد شما به این تنهایی نیاز دارد تا تصمیمات مهمی برای زندگی مشترکتان بگیرد.
گاهی نیز مرد برای گرفتن تصمیمات مهم در زمینه شغلی خود نیاز به تنهایی و فکر کردن دارد.

مردان گاهی برای حل کردن مشکلات زندگی شخصی و یا کاری و همچنین برای بهبود اوضاع نیاز دارند تا به غار تنهایی خود بروند.
مردان نمی توانند مانند زنان در هنگام ناراحتی و یا خشم شروع به غر زدن کنند و در بروز احساسات خود معمولا راحت نیستند، اگر همسر شما در چنین مواقعی فریاد نمی زند و خشم و ناراحتی خود را با ابراز خشونت به شما یا دیگران نشان نمی دهد قطعا نیاز به تنهایی و پناه بردن به آن دارد تا بتواند افکار خود را انسجام داده و حالش را بهبود بخشد.

علت سکوت و غار تنهایی مردان

کارهایی که در زمان نیاز به تنهایی آقایان، نباید انجام دهید

به هیچ عنوان غر نزنید و اجازه دهید ساعاتی را تنهایی سپری کند.
از دعوا کردن با همسرتان در چنین مواقعی بپرهیزید.
بی احترامی کردن به او، خانواده و عقایدش ممنوع است.
در چنین شرایطی سعی کنید نیازهایتان را خودتان و یا به کمک اعضای خانواده برطرف کنید و به همسرتان فشار وارد نکنید.
زمانی که مردان نیاز به غار تنهایی دارند سعی نکنید به آن ها بسیار نزدیک شده و صمیمی برخورد کنید.
با زور و اجبار سعی نکنید به او نزدیک شده و برای رفع مشکلش و یا بیرون آمدن از تنهایی به او کمک کنید، مردان دوست ندارند زیاد به آن ها کمک کنید بلکه آن ها ترجیح می دهند خودشان مشکل خود را حل کنند تا نشان دهند قوی هستند و از پس حل هر مساله ای بر می آیند.

فکر کردن به مشکلات در تنهایی

در چنین شرایطی به مرد خود بگویید که در کنارش هستید و هر زمان که خواست می تواند روی کمک شما حساب کند، اما حواستان باشد مدام به او یاذآوری نکنید فقط یک بار بگویید و بعد تنهایش بگذارید.
نگرانی و اظطراب خود را مدیریت کنید و مدام به او پیام ندهید یا تماس نگیرید تا او بتواند از تنهایی خود استفاده کند.
در مدت زمانی که مرد به غار تنهایی خود رفته است به خودتان رسیدگی کنید و اجازه ندهید وابستگی های شما به او وجودتان را آزرده کند، هر مردی یک زن سرزنده و شاداب و مستقل را بیشتر از زنی غمگین و افسرده و وابسته دوست دارد.
کامل او را رها نکنید، حتی اگر او سراغی از شما نمی گیرد شما روزی یک بار حالش را بپرسید تا بداند همچنان در کنارش هستید.
اگر می دانید که علت به تنهایی پناه بردن او شما هستید ابتدا مشکل را بررسی کرده و سپس از او عذرخواهی کنید و بعد به او این فرصت را بدهید تا به خودش آمده و از تنهایی کناره گیری کند.

سکوت مردان

چرا آقایان در زمان تنهایی خود نیاز به سکوت دارند

خانم ها قادر به انجام چندین کار به طور همزمان هستند، وقتی آن ها آشپزی می کنند می توانند همزمان به یک تماس تلفنی هم پاسخ دهند و در همین حال مراقب فرزند خود هم باشند، اما آقایان یک تفاوت اساسی در این زمینه دارند، آن ها تنها قادر به انجام فقط یک فعالیت در زمان هستند.
به همین علت وقتی وارد غار تنهایی خود می شوند و ذهن آن ها شروع به تحلیل مساله ای می کند دیگر قادر به صحبت کردن یا هر کار دیگری نیستند، بنابراین دلیل سکوت مردان در زمان تنهایی این نیست که نمی خواهند صحبت کنند بلکه آن ها قادر به صحبت کردن نخواهند بود.

درک مردان وقتی می خواهند تنها باشند

مدت زمانی که یک مرد نیاز به تنهایی دارد معمولا بستگی به نوع مشکل، علت رفتن او به غار تنهایی و یا ویژگی های شخصیت خود فرد دارد، بنابراین می توان زمان آن را بین چند ساعت تا چند روز در نظر گرفت.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا