اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در telegram
رقابت صحیح در کودکان_614861b210463.jpeg
رقابت صحیح در کودکان_614861b210463.jpeg

رقابت صحیح در کودکان

رقابت صحیح انسان در زندگی شخصی یا اجتماعی خود همواره با چالش‌های متعددی روبه‌رو است که مقابله با آنها نیاز به کسب مهارت‌های مختلف است. به عقیده روانشناسان، بهترین زمان برای فراگیری مهارت‌های زندگی، دوران کودکی است.

رقابت صحیح در کودکان

افراد از دوران کودکی با مفاهیمی همچون رقابت، شکست، پیروزی و … آشنا شده و چگونگی درک آنها در زندگی نقش مهمی در شکل‌گیری شخصیت‌شان در آینده دارد. پرورش عزت‌نفس در کودکان و مهارت تقویت و پیشگیری از کمرنگ شدن آن در زندگی یکی از مهم‌ترین عواملی است که در کسب موفقیت‌های آتی افراد نقش دارد.

کارشناسان حوزه علوم اجتماعی معتقدند، در کودکانی که مهارت چگونه مقابله کردن با شکست در زندگی را نیاموخته‌اند، پدیده وقوع کاهش عزت‌نفس، مانعی برای رسیدن به موفقیت محسوب می‌شود. کودکان باید بیاموزند که برخورداری از روش‌های رقابت صحیح و سالم با دیگران از کسب نمره یا پیروز شدن اهمیت بیشتری دارد. آموختن چنین مهارتی سبب می‌شود که کودکان عزت‌نفس بیشتری را در زندگی به‌دست آورده و با بحران شکست بهتر کنار بیایند.

شکست خوردن یا از دست دادن دو مفهومی است که کودکان از همان سال‌های نخست پس از تولد با آنها آشنا شده و هر کودکی مطابق با روش‌های تربیتی که والدین اعمال می‌کنند، سطح فرهنگی، اقتصادی، فاکتورهای ژنتیکی و جنسیتی، برداشت مختلفی از این مفاهیم داشته و روش‌های متعددی را برای چگونگی کنار آمدن با این بحران می‌آموزد.

منبع : بیتوته

نوشته های مشابه

منابع سایت

بخشی از محتویات سایت با توجه به اجازه نامه موجود در بخش کپی رایت سایت های زیر از این سایت ها جمع آوری شده است اگر محتوایی از سایت شما اینجا منتشر شده است و منبع ذکر نشده است به ما از طریق نظرات اطلاع دهید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *