دسته‌بندی نشده

دعای قرآنی برای رفع زردی نوزاد

دعا برای رفع زردی نوزاد

انسانها با دعا و نیایش و تضرع به درگاه الهی میتواند در رحمت خدا را به روی خود بگشاید و خواسته های خود را از آن قدرت بیکران طلب نماید.

دعا برای رفع زردی نوزاد همراه با تلاوت سوره ای از قرآن باعث ایجاد حس آرامش در مادر و والدین میشود (ألا بِذکرِ اللهِ تَطمَئِنُّ القُلُوبُ) و نگرانیهای آنها را به مقدار قابل توجهی کاهش میدهد.

دعا کردن همچنین تنش و استرس را از خانواده ها و به خصوص مادر دور میکند و همین عامل اثر گذاری مستقیم روی بچه داشته و لذا باعث تسریع در رفع بیماری اش خواهد شد.

انواع دعا برای زردی نوزاد

ابتدا بهتر است جهت اثر گذاری بیشتر وضو گرفته و با خلوص نیت دعا را بخوانید. حضرت علی (ع) می فرمایند: «دعا کلید پیروزی و مفتاح رستگاری است و بهریتن دعا، دعائی است که از سینه پاک و قلب پرهیزگار برخیزد. سپس آیه ۴۱ سوره سبا و آیات ۱۶ تا ۱۸ سوره یس را با طهارت کامل با گلاب و زعفران بر روی کاغذ سفید بیخط نوشته و آن را بر بالای سر فرزند خود آویزان کنید.

دعای مجرب رفع زردی

«قَالُوا سُبْحَانَکَ أَنْتَ وَلِیُّنَا مِنْ دُونِهِمْ ۖ.
بَلْ کَانُوا یَعْبُدُونَ الْجِنَّۖ أَکْثَرُهُمْ بِهِمْ مُؤْمِنُونَ.
قَالُوا رَبُّنَا یَعْلَمُ إِنَّا إِلَیْکُمْ لَمُرْسَلُون
وَ مَا عَلَیْنَا إِلَّا الْبَلَاغُ الْمُبِینُ. قَالُوا إِنَّا تَطَیَّرْنَا بِکُمْ ۖ
لَئِن لَّمْ تَنتَهُوا لَنَرْجُمَنَّکُمْ وَ لَیَمَسَّنَّکُم مِّنَّا عَذَابٌ أَلِیمٌ»

معنی دعا و آیه فوق که برای رفع زردی نوزاد مناسب میباشد:

آنها می‌گویند منزّهی تنها تو ولی مایی نه آنها. آنها ما را پرستش نمی‌کردند بلکه جن را پرستش می‌نمودند و اکثرشان به آنها ایمان داشتند. رسولان باز گفتند خدای ما می‌داند که محققا ما فرستاده او به سوی شما هستیم و بر عهده ما چیزی جز ابلاغ آشکار نیست!
آنان گفتند ما شما را به فال بد گرفته‌ایم و اگر از این سخنان دست برندارید شما را سنگسار خواهیم کرد و شکنجه دردناکی از ما به شما خواهد رسید.

علاوه بر خواندن انواع دعا تلاوت هفت مرتبه سوره مبارکه حمد نیز یکی از بهترین راه های ایجاد آرامش است. خواندن این سوره علاوه بر رفع زردی نوزاد بسیاری از امراض دیگر را نیز درمان میکند. حتی گوش دادن به تلاوت قرآن و دعا نیز تاثیر بسیار مثبتی بر روح و روان انسان دارد.

حتماً بخوانید:

یکی از انواع دعا برای زردی نوزاد و رفع آن خواندن سوره ای مانند فلق، منافقون، لقمان، محمد و قصص میباشد که بسیار اثرگذار است. ضمنا روایت شده هرگاه طفل بیمار شد، مادرش بالای بام برود و مقنعه را از سرش بردارد طوری که موهایش معلوم شود، سپس سجده کرده و بگوید: اللّٰهُمَّ رَبِّ أَنْتَ أَعْطَیْتَنِیهِ، وَأَنْتَ وَهَبْتَهُ لِی، اللّٰهُمَّ فَاجْعَلْ هِبَتَکَ الْیَوْمَ جَدِیدَةً إِنَّکَ قادِرٌ مُقْتَدِرٌ.

دعا برای رفع زردی نوزاد

خدایا، پروردگارا تو او را به من عطا کردی و بخشیدی، خدایا بخششت را امروز تازه کن، به درستی که تو توانا و نیرومندی. سر برندارد تا بیماری فرزند او رفع گردد.

همچنین خواندن دعای زردی در مفاتیح نیز به والدین عزیز توصیه میگردد. یادآور میگردد خواندن دعا صرفا برای ایجاد آرامش روحی و روانی در مادر مفید است و چنانچه زردی در نوزاد شدید باشد به تنهایی نمیواند عامل بهبودی و رفع مشکل گردد و چه بسا ممکن است بیماری افزایش یافته و خطرناک شود.

خواندن دعا برای زردی نوزاد و همچنین سوره ای از قرآن همزمان با استفاده از نوردرمانی میتواند ضمن ایجاد آرامش قلب برای مادر و اطرافیان باعث بهبود و رفع هر چه سریع تر بیماری گردد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا