جاذبه های گردشگری تالاب آق گل_657865ba79e63.jpeg
جاذبه های گردشگری تالاب آق گل_657865ba79e63.jpeg

جاذبه های گردشگری تالاب آق گل

سرفصل های این مقاله

همدان شهری با قدمت و اصالت است. شهری که به واسطه قدمت تاریخی بالای خود مورد توجه گردشگران قرار می گیرد. این شهر جاذبه های ارزشمند و متعددی دارد. از جمله زیبایی های طبیعی و گردشگری در این شهر می توان به تالاب آق گل اشاره نمود. این تالاب فصلی بوده و اهمیت زیادی دارد.

تالاب آق گل همدان

معرفی تالاب آق گل همدان

این تالاب امروزه از جاذبه های گردشگری در همدان به شمار می آبد. این تالاب در میان مهم ترین آثار ملی ایران نیز به ثبت رسیده است. شما برای بازدید از زیبایی های این تالاب شگفت انگیز باید به ملایر سفری داشته باشید.
اگر همدان را با وجود جاذبه های تاریخی آن می شناسید، این بار حتما از زیبایی های طبیعی آن نیز بازدید کنید.

عکس از تالاب آق گل همدان

موقعیت تالاب

برای بازدید از زیبایی های این تالاب باید به نزدیکی ملایر سفر نمایید. این تالاب در جنوب شرقی اسلام شهر واقع شده است. همانطور که می دانید، اسلام شهر از جمله شهرهای تازه تاسیس بوده و یک شهر به روز و تمیز است. آق گل از توابع ملایر و روستای توتل در بخشی از کوه های کت که نواحی مرزی همدان هستند، می باشد. این تالاب امروزه از مکان های دیدنی همدان محسوب شده و موقعیت وریستی دارد.

تالاب آق گل کجاست؟

ویژگی های تالاب

پیش از هر جیز باید بدانید، تالاب آق گل یک تالاب فصلی است. یک تالاب مستطیلی شکل که از ویژگی های زیبایی برای گردشگران برخوردار است. این نواحی محلی برای گرد آمدن آب های فصلی هرز شده است. تحقیقات و بررسی های زمین شناسی نشان می دهد، قدمت این تالاب به چهار هزار سال پیش باز می گردد.

بافت و ضخامتی که در بخش هایی از آن مشاهده می کنید، به خوبی قدمت بالای این مکان را نشان می دهد. اما این تالاب ویژگی های دیگری نیز دارد. علاوه بر اینکه این تالاب بسیار قدیمی بوده دارای یک حیات وحش بسیار ارزشمند نیز می باشد.

در مورد تالاب آق گل همدان

حیات وحش تالاب

این تالاب در واقع یک حیات وحش غنی و ارزشمند برای حیوانات به شمار می آید. این زیستگاه مکان مناسبی برای پرندگان وحشی است. در فصل های مختلفی از سال شما شاهد کوچ گونه های متنوعی از پرندگان به این نواحی هستید. از مهم ترین گونه های پرندگانی که در این نواحی یافت می شوند، می توان به فلامینگوها، غاز خاکستری، قو، اردک سبز، اردک مرمری، لک لک، مرغ سقا و حواصیل اشاره کرد.

این تالاب امروزه از دیدنی های همدان بوده و جذابیت های گردشگری بسیار زیادی برای علاقمندان دارد. شما می توانید با سفر به شهر همدان بخش مهمی از تاریخ و تمدن ایرانی را نیز بشناسید.

اگر از مقاله بالا لذت بردید، پس به مطالب زیر هم سر بزنید:

اشتراک گذاری: