دسته‌بندی نشده

آموزش کامل نحوه ریست کردن کولر گازی

بیشتر افراد ترجیح می‌دهند برای تعمیر کولر گازی، از متخصصین این زمینه کمک بگیرند. اما یک راه دیگر نیز وجود دارد، که باعث می‌شود اختلالات کولر گازی برطرف شود، این راه ریست کردن کولر گازی است. در همین ابتدا باید عنوان کرد که ریست کردن کولر گازی در برندهای مختلف مثل جنرال، ال جی، سامسونگ، گری و … روشی مشابه دارد و با خواندن این مقاله به راحتی می تواند همه ی برندهای کولر گازی را ریست کنید.

چرا باید کولر گازی را ریست کنیم؟

در جواب به این سوال باید گفت، در کولر گازی جعبه قطع کننده مدار درگیر است و نمی‌گذارد کمپرسور شروع به کار کند. قطع کننده مدار جز اساسی دستگاه بوده و وظیفه محافظت از کولر گازی، در برابر مشکلاتی مانند آتش سوزی یا انفجار را دارد.
همچنین اگر ترموستات دستگاه خراب بوده و تنظیم نشده باشد، کولر گازی نمی‌تواند فرایند خنک کردن را به خوبی انجام دهد. پس قطع کننده مدار و ترموستات، هر دو در ریست کردن کولر گازی تاثیر گذار هستند.

راه اندازی کولر گازی

با بهم ریختن تنظیمات کولر گازی، شما می‌توانید آن را مانند هر وسیله‌ی دیگری ریست کرده و دوباره راه بیاندازید.
برای اینکار ابتدا، منبع تغذیه را چک کرده و از وجود جریان یکنواخت و منظم برق اطمینان حاصل کنید. پس از اطمینان از این موضوع، می‌توانید ریست کردن کولر گازی را شروع کنید. اکنون شما باید به دنبال دکمه ریست کولر گازی باشید، بیشتر مدل‌های کولر‌های گازی، دارای یک دکمه کوچک و قرمز رنگ هستند، لازم نیست زمان زیادی را برای پیدا کردن دکمه بگذرانید. دکمه خیلی سریع و با یک جستجوی کوچک یافت می‌شود. البته برای اینکه بدانید کولر گازی شما، آن دکمه را دارد یا خیر می‌توانید، قبل از هرکاری دفترچه راهنمای آن را مطالعه کنید.

بعد از پیدا کردن دکمه ریست کولر گازی، آن را به مدت سه ثانیه فشار دهید، در طی این مدت انگشتتان را از روی دکمه بر ندارید، سپس آن را رها کرده و دوباره به مدت سه ثانیه بفشارید. بعد از فشردن دوباره دکمه، دستگاه با سه بوق به شما پاسخ خواهد داد و ریست خواهد شد.

تنظیم درست کولر گازی

بیشتر کولر‌های گازی دارای یک دکمه کوچک و قرمز رنگ برای ریست کردن کولر هستند.اگر دفترچه راهنمای کولر گازی را مطالعه کرده‌اید و متوجه شده‌اید دستگاه دکمه ریست ندارد، باید برای ریست کردن دستگاه به صورت دستی اقدام کنید. ریست کردن کولر گازی آسان است و زمان زیادی را از شما نمی‌گیرد، فقط باید مراحل گفته شده را با دقت دنبال کنید.برای ریست کردن دستی کولر گازی، شما باید در اولین قدم دستگاه را خاموش کرده و سپس برق کولر را از فیوز اصلی قطع کنید.

باید به طور کل، تمامی اتصالات برق به منبع تغذیه کولر را قطع کنید.
حالا ریموت کنترل کولر گازی را برداشته، باطری آن را در آورده و برای ۱۵ دقیقه صبر کنید. بعد از گذشت چند دقیقه، کولر گازی را روشن کرده و باطری را درون ریموت کنترل قرار دهید. با این کار شما، تنظیمات کولر گازی را ریست کرده و دستگاه را به حالت اول در آورده‌اید.
اگر دکمه قرمز را نمی‌بینید باید به صورت دستی آن را ریست کنید.
اگر کنترلر کولر گازی هنگ می کند و یا در انتخاب برخی تنظیمات و عملکردهای کولر دچار مشکل می شود، یکی از راهکارهای موجود برای رفع مشکل، ریست کنترل کولر گازی است.

ریست کولر گازی

روش اول:

در روش اول باید به صورت دستی کنترل را ریست کرد. باطری های ریموت را درآورده و پس از ۳ الی ۵ دقیقه دوباره آنها را در داخل ریموت بگذارید و سپس به استفاده از آن بپردازید.

روش دوم:

تمامی کولر گازی ها و تمامی مدل ها دارای دکمه ریست (reset) نیستند. با استفاده از راهنمای دکمه‌های کنترل کولر گازی و در تصویر آورده شده چند مدل ریموت کنترل از برندهای مختلف را می بینید. دکمه ریست کولر گازی جنرال، ال جی و سامسونگ که بر روی ریموت ها با دایره مشخص شده اند. دکمه ریست ریموت کنترل کولر گازی به دو صورت دکمه ای و یا حفره ای روی کنترل وجود دارد.در مدل دکمه ای جهت ریست ریموت باید دکمه به مدت حدود ۳ ثانیه نگه داشته شود.

حتماً بخوانید:

در مدل حفره ای یک سوراخ کوچک به عنوان دکمه ریست کردن کنترل کولر گازی تعبیه شده است که برای ریست کردن ریموت لازم است یک سوزن یا چیزی مشابه را در داخل سوراخ قرار داده و به آرامی فشار دهید و برای ۳ ثانیه نگه دارید. با اینکار شما ریست برد ریموت کنترل کولر را انجام داده اید و کنترل باید ریست شود و تنظیمات آن به شرایط اولیه کاراخانه باز گردد.
در برخی از کولرهای گازی، با ریست کردن کنترل کولر شما خود کولر گازی را نیز مجددا راه اندازی می کنید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا