دسته‌بندی نشده

8 عادتی که فرزند از مادر به ارث میبرد!

۸ صفتی که کودکان از مادر خود به ارث می‌برند

به گزارش دلگرم : وقتی منتظر به دنیا آمدن فرزند خود هستید ممکن است برای شما جالب باشد که بدانید کودک شبیه چه کسی است؟ اما مهم‌تر از اینکه چهره کودک شبیه پدر یا مادر باشد این است که کودک، رفتار، طرز صحبت کردن و راه رفتن را از چه کسی به ارث می‌برد.صفات ارثی صفاتی هستند که کودک از والدین خود به ارث می‌برد در این مقاله از دلگرم به بررسی ۸ صفات ارثی مادر که کودک از مادر خود به ارث می‌برد، می‌پردازیم.

کودک صفاتی بیش‌ از رنگ مو و ویژگی‌های ظاهری را از والدین خود به ارث می‌برد. ویژگی‌هایی مانند راه رفتن، طرز صحبت کردن و رفتار کودک هم از جمله صفاتی است که کودک از والدین خود به ارث می‌برد. خوشبختانه مطالعه ژنتیک این امکان را می‌دهد که مشخص شود کودک صفات خود را از کدام ‌یک از والدین خود به ارث می‌برد. بنابراین، شما می‌توانید صفات کودک خود را بررسی کنید و ببینید کودک چه صفاتی را از شما به ارث برده است.

صفات ارثی مادر که احتمالا کودک آن‌ها را به ارث خواهد برد

1. سبک خواب (طریقه خوابیدن)

کودک چون در طول روز بیش‌تر وقت خود را با مادر می‌گذراند، عاداتی مانند جنب‌ و‌ جوش داشتن، بی‌خوابی و حتی چرت زدن را از مادر خود به ارث می‌برد و او را الگوی عادات خوابیدن خود در طول زندگی انتخاب می‌کند.

صفات ارثی مادر

2. رنگ مو

با وجود اینکه احتمال زیادی وجود دارد که رنگ موی کودک با رنگ موی ژن غالب یکی از والدین همرنگ باشد، با این حال، رنگ موی مادر می‌تواند درباره این‌که موهای کودک شما چگونه به نظر خواهد رسید، تعیین کننده باشد.

3. جنس مو

علاوه بر رنگ مو، کودک شما به احتمال زیاد جنس موهای مادر خود را بیش‌تر از پدر به ارث می‌برد. بنابراین اگر موهای فرفری دارید به احتمال زیاد کودک شما هم یک مو فرفری خواهد بود.

4. خلق‌ و‌ خو

اگر کودک شما بسیار گریه می‌کند و فریاد می‌کشد ممکن است خودتان را مقصر بدانید و خود را سرزنش کنید. با وجود اینکه محیط اطراف کودک در این رفتار او نقش مهمی ایفا می‌کند. مطالعات جدید نشان می‌دهد که ترکیب ژنتیکی نقش مهم و بزرگی در خلق و خوی کودک دارد.

حتماً بخوانید:

5. عادات غذایی سالم

اینکه در دوران بارداری چگونه تغیذه می‌کنید و چه غذاهایی می‌خورید نه تنها در رشد کودک در زحم تاثیر دارد بلکه می‌تواند نقش مهمی در تمام طول عمر کودک داشته باشد. در یک مطالعه انجام شده روی موش‌های صحرایی نشان داده شده است که تغذیه بارداری ضعیف می‌تواند ژن مربوط به تولید انسولین را تحت تاثیر قرار دهد، که می‌تواند احتمال ابتلا به دیابت نوع ۲ را در کودکان افزایش دهد. در حالی‌ که این مطالعه هنوز بر روی انسان‌ها مورد آزمایش قرار نگرفته‌ است، اما بهتر است با تقویت خود و رعایت عادات غذایی سالم دوران بارداری ایمنی را داشته باشید.

ویژگی هایی که کودک از مادر به ارث میبرد

6. چپ دست یا راست دست بودن

داشتن والدینی که هر دو چپ دست هستند می‌تواند تضمین کند که کودک نیز چپ دست باشد، اما اگر تنها مادر کودک چپ دست باشد، احتما چپ دست شدن کودک بیشتر از راست دست شدن او خواهد بود.

7. میگرن

اگر شما از بیماری میگرن رنج می‌برید، متاسفانه احتمال این‌ که کودک شما هم در آینده مبتلا به میگرن شود زیاد است.

8. هوش

یک مطالعه جدید نشان می‌دهد که چون اطلاعات به کودک به وسیله ۲ کروموزوم X یکی از مادر و یکی از پدر منتقل می‌شود، این می‌تواند بر سطح هوش کودک تاثیر داشته باشد. مطالعه دوم نشان می‌دهد که صرفنظر از تحصیلات، نژاد و طبقه اجتماعی یا اقتصادی، سطح هوش مادر می‌تواند نشانگر خوبی برای سطح هوش کودک باشد.با تمام این اوصاف باید بدانیم که اغلب نوزادان یک ترکیب کاملا پیچیده از والدین خود هستند، با وجود اینکه بیش از چندین صفت وجود دارد که کودک می‌تواند کاملا از پدر یا کاملا از مادر خود به ارث ببرد اما در نهایت هر کودک یک شخصیت کاملا منحصر به فرد خواهد داشت.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا