دسته‌بندی نشده

5 کاربرد جالب کاغذ مومی در خانه داری

کاغذ مومی چه کاربردهایی دارد؟

کاغذ مومی از زمان اختراع در دهه 1800 تغییر چندانی نکرده است. پوشاندن کاغذ با لایه نازکی از موم، آن کاغذ را در برابر آب مقاوم می کند، کیفیتی که همچنان کاغذ مومی را در اکثر خانه ها محصولی بی نظیر می کند. در حالی که کاغذ مومی نباید برای پخت و پز استفاده شود (حرارت باعث می شود حداکثر مواد غذایی شما ذوب شود)، این کاغذ ساده آشپزخانه یک منبع فوق العاده مفید است.

فهرست مطالب این صفحه

  • زیپ را باز کنید
  • سطوح تازه رنگ شده را از هم جدا نگه دارید
  • شیرآلات را براق کنید
  • صدای میله پرده دوش را از بین ببرید
  • کشوهای کابینت

1. با کاغذ مومی زیپ را باز کنید

هیچ کس هنگام برنامه ریزی روزانه خود روی زیپ گیر کرده حساب نمی کند. اگر نتوانید زیپ را باز کنید، این ناراحتی جزئی می تواند منجر به آسیب شود. مالیدن دندانه ها و کشیدن زیپ با کاغذ مومی ممکن است کمک کننده باشد. کاغذ مومی باید مسیر زیپ را صاف کند.

کاغذ مومی چه کاربردهایی دارد؟

2. سطوح تازه رنگ شده را با کاغذ مومی از هم جدا نگه دارید

چالش های نقاشی با گذاشتن قلم مو به پایان نمی رسد. سطوح رنگ شده زمانی که هنوز کاملاً خشک نشده اند مستعد چسبیدن به هم هستند. استفاده از کاغذ مومی ممکن است کمک کند. برای مثال، یک لایه از کاغذ مومی را بین درب تازه رنگ شده و درب قرار دهید.

آشنایی با کاربردهای کاغذ مومی در خانه

3. شیرآلات را براق کنید

هر زمان که دست های خود را می شویید، ظرف ها را می شویید یا به هر دلیلی اجازه می دهید آب جاری شود، نمی توانید متوجه اثر انگشت، لکه های آبی که به سرعت روی شیرها جمع می شوند نباشید. یک تکه کاغذ مومی کوچک را توپ کنید و آن را روی فیکسچر بمالید. باید لکه ها را از بین ببرد و پایانی بدون رگ به جا بگذارد.

حتماً بخوانید:

4. صدای میله پرده دوش را از بین ببرید

هیچ صدایی به اندازه صدای حلقه های فلزی روی میله فلزی ناخوشایند هستند. همین کافی است که فرد از دوش گرفتن معمولی خودداری کند. پوشاندن میله با یک لایه نازک از موم به آرام کردن این جیغ وحشتناک فلز روی فلز کمک می کند.

با کاغذ مومی زیپ را باز کنید

5. کشوهای کابینت

پوشش کشوها و کابینت ها از آنها در برابر آسیب محافظت می کند. اگر چیزی ریخت یا شکست، تمیز کردن آن به آسانی دور انداختن آستر است. آسترهای چسب گران قیمت برای این منظور ساخته می شوند، اما کاغذ مومی جایگزین آسان و ارزان تری است.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا