دسته‌بندی نشده

5 ایده برای آموزش کاردستی ساعت

کاردستی ساعت

یکی از کاردستی هایی که معلمان از دانش آموزان میخواهند، کاردستی ساعت است. در ادامه شما را با ایده های ساخت کاردستی ساعت آشنا خواهیم کرد.

ساخت ساعت دیواری یکی از ساده ترین وسایل دست ساز است که به راحتی می توانید آن را با انواع وسایل موجود در منزل تهیه نمایید.

این وسیله دست ساز جالب و زیبا برای کمک به یادگیری کودکان اهمیت زیادی دارد و مطمئنا همه مادران و همچنین مربیان مهد کودک بارها اقدام به ساخت آن به شکل های مختلف نموده اند.

1. کاردستی ساعت با کاغذ رنگی

انواع مختلف کاغذ ساده و کاغذ رنگی در دسترس ما وجود دارد که می توان گفت فراوان ترین وسیله برای ساخت ساعتهای متنوع است، از این رو انواع مختلف کاردستی با کاغذ طرفدارهای زیادی دارند و بیشتر مورد استقبال قرار می گیرند.

ساخت ساعتهای زیبا با کاغذ نیز از این قاعده مستثنا نیست و به راحتی با کاغذهای موجود در منزل می توان آن را تهیه نمود.

کاردستی ساعت

حتی می توانید مانند نمونه زیر ساعت دیواری را به اشکال مختلف مانند گل بسازید.

کاردستی ساعت

حتی برای آموزش ساعت به بچه ها نیز میتوانید معادل هر ساعت را به شکل گلبرگ اطراف ساعت بچسبانید.

کاردستی ساعت

2. کاردستی ساعت با مقوا

استفاده از مقوا ایده ساده و جالبی برای ساخت ساعت دیواری است. بعد از مشخص کردن طرح اصلی ساعت، الگوی آن را روی انواع مختلف یا کارتن برش زده و بعد از اتصال به هم صاحب ساعت دیواری مقوایی شیک و زیبایی شوید و آن را به کودک دلبند خود هدیه دهید و یا روش ساخت آن را به وی آموزش دهید.

کاردستی ساعت

برای تنوع می توانید ساعت های پایه دار درست کنید و آن را روی میز قرار دهید.

کاردستی ساعت

3. کاردستی ساعت با وسایل دور ریختنی

مطمئنا وسایل دور ریختنی و بدون استفاده زیادی در دسترس همه ما وجود دارد که اغلب سعی داریم در اولین فرصت آنها را دور بریزیم غافل از اینکه می توان کارهای دست ساز جذاب و زیبایی با این وسایل دور ریختنی تهیه نمود که ساخت انواع ساعتهای دیواری نیز یکی از این کارهای دست ساز جذاب و جالب است.

در ادامه چند نمونه زیبا و جالب از ساخت این مدل کاردستی با وسایل دور ریختنی را ملاحظه می فرمایید.

کاردستی ساعت

می توانید مانند شکل زیر بشقاب های یک بار مصرف را رنگ کنید و با آن ها ساعت بسازید.

کاردستی ساعت

یکی از ایده های ساخت کاردستی ساعت استفاده از قاشق های یک بار مصرف است. آن ها را رنگ کنید و مانند شکل زیر ساعتی زیبا درست کنید.

کاردستی ساعت

یکی از ایده های فوق العاده زیبا برای ساخت ساعت دیواری، استفاده از دکمه های رنگی است.

کاردستی ساعت

4. ساخت ساعت با سی دی

یکی از انواع مدل کاردستی با سی دی ساخت مدل های زیبا و متنوع ساعت برای کودکان می باشد که با در اختیار داشتن یک یا چند عدد سی دی می توانند ساعت دیواری و ساعت رومیزی زیبا بسازند.

استفاده از سی دی برای درست کردن انواع ساعت تنها به خلاقیت کودکان بستگی دارند و آن ها می توانند با توجه به ایده های ذهنی جذاب بهترین مدل ساعت ساخته شده با سی دی را درست کنند.

کاردستی ساعت

5. کاردستی ساعت با چوب

یکی از بهترین وسایلی که می توانید با آن ساعت بسازید، چوب است. در ادامه نمونه هایی از این کاردستی ها را مشاهده خواهید کرد.

کاردستی ساعت

کاردستی ساعت

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا