دسته‌بندی نشده

۸ روش ساده برای از بین بردن زردی کاسه توالت با مواد شوینده طبیعی

8 روش برای‌ از بین زردی کاسه توالت

لکه‌های زرد روی کاسه تولت اغلب بعد از فرایند شستشو به خودی خود محو نمی‌شود و برای از بین بردن آن لازم است از مواد پاک‌کننده مناسب کمک بگیرید. در ادامه به معرفی ۸ روش متداول و کاربردی برای از بین بردن زردی کاسه توالت می‌پردازیم.

۱. استفاده از سرکه و جوش شیرین

مرحله اول: یک فنجان سرکه را روی کاسه دستشویی بریزید و با استفاده از فرچه آن را روی سطح مورد نظر پخش کنید سپس اجاره دهید ۱ دقیقه بماند.
مرحله دوم: در این مرحله یک فنجان جوش شیرین را روی لکه بپاشید و مجدد ۱ تا ۲ فنجان سرکه را روی آن بریزید و بعد از آنکه محلول واکنش نشان داد اجازه دهید ۱۰ دقیقه روی کاسه توالت بماند.
مرحله سوم: در نهایت با استفاده از فرچه و آب اقدام به شستشوی لکه‌ها و نظافت توالت نمایید. توالت را چندبار بشویید تا باقی مانده لکه‌ها به طور کامل از بین بروند.

شستشوی توالت

۲. استفاده از بوراکس و آبلیمو

برخی زردی‌های موجود بر روی کاسه توالت مانند لکه‌های ادرار، زنگ‌زدگی و رسوب آهک ممکن است با استفاده از روش اول از بین نروند. یکی از روش‌های مؤثر برای برطرف کردن این نوع لکه‌های سرسخت، ترکیب بوراکس و آبلیمو است. برای استفاده از این دو ماده مراحل زیرا دنبال کنید:

۱ تکه آبلیمو را با دو الی سه پیمانه پودر بوراکس ترکیب نمایید تا حالت خمیری پیدا کند.
خمیر را روی لکه‌های زرد کاسه توالت بمالید و اجازه دهید حدود دوساعت بماند.
سپس با استفاده از فرچه توالت را آبکشی نمایید.

۳. نوشابه برای تمیزی کاسه توالت

از آنجایی که نوشابه دارای یک حالت اسیدی است یکی از بهترین پاک‌کننده‌ها برای از بین بردن زردی کاسه توالت است. برای استفاده از این ماده یک شیشه نوشابه را با مقداری آب ترکیب نمایید و با آبپاش روی لکه اسپری نمایید. اجازه دهید حدود نیم ساعت روی سطح مورد نظر بماند سپس دستشویی را با آب شستشو دهید.

ضد عفونی کردن کاسه توالت

۴. استفاده از آمونیاک، سرکه و جوش شیرین

آمونیاک، سرکه و جوش شیرین یک ترکیب عالی برای از بین بردن زردی کاسه توات است. کافیست نصف پیمانه سرکه را با یک پیمانه آمونیاک و یک چهارم پیمانه جوش شیرین ترکیب کنید سپس آن را روی سطح اسپری کنید و پس از ۱۰ الی ۱۵ دقیقه با برس توالت سنگ را شستشو دهید تا جرم‌ها از بین بروند.

۵. رفع زردی کاسه توالت با سمباده نرم

یکی دیگر از روش‌های برای از بین بردن زردی سنگ توالت، استفاده از سمباده نرم است. حتما مطمئن شوید سمباده نرم و ۰۰۰۰ درجه باشد تا کاسه توالت آسیب نبیند. سپس سمباده را به آرمی روی لکه‌ها بکشید و با آب شستشو دهید.

حتماً بخوانید:

۶. استفاده از نوشابه و سرکه برای توالت

مقداری سرکه سفید و نوشابه را با یکدیگر ترکیب نمایید و محلول را داخل کاسه توالت بریزید و جازه دهید یک ساعت بکاند. سپس با استفاده از فرچه توالت را تمیز کنید.

۷. ترکیب جوش شیرین و سرکه سفید

سرکه و جوش شیرین موادی هستند که تقریبا در هر خانه‌ای پیدا می‌شوند. این دو ماده علاوه‌بر از بین بردن زردی کاسه توالت، بو‌های نامطبوع را نیز از بین می‌برند. ۳ قاشق جوش شیرین و ۲ قاشق سرکه سفید را با یکدیگر ترکیب نمایید و پس از فروکش واکنش، خمیر به‌ دست آمده را روی قسمت‌های لکه‌دار کاسه توالت بزنید. پس از گذشت ۱۵ الی ۲۰ دقیقه دستشویی را بشویید.

شستشویی سرویس بهداشتی

۸. سرکه سیب و آبلیمو جهت رفع زردی توالت

نصف لیوان سرکه سیب را با یک عدد لیموترش ترکیب نمایید و محلول به دست آمده را با استفاده از فرچه روی لکه‌های زرد کاسه توالت بکشید. بعد از گذشت ۱۰ الی ۱۵ دقیقه توالت آبکشی نمایید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا