۶ سوال مهم و کلیدی که پس از تماشای اپیزود اول سریال «خاندان اژدها» خواهید داشت_630757e7c385d.jpeg
۶ سوال مهم و کلیدی که پس از تماشای اپیزود اول سریال «خاندان اژدها» خواهید داشت_630757e7c385d.jpeg

۶ سوال مهم و کلیدی که پس از تماشای اپیزود اول سریال «خاندان اژدها» خواهید داشت

هشدار اسپویل: در ادامه این مطلب بخش هایی از داستان اپیزود اول سریال خاندان اژدها به ناچار فاش خواهد شد.

رقص خاندان تارگرین با پایان قدرت و نابودی شان تازه آغاز شده است اما از پیشگویی های باستانی تا شوالیه های مرموز، اپیزود اول سریال خاندان اژدها (House of the Dragon) به این زودی سوالات بزرگ بسیاری را در ذهن طرفداران خود ایجاد کرده است. اولین اسپین آف مورد انتظار بازی تاج و تخت (Game of Thrones) از شبکه HBO بالاخره منتشر شد، سریالی در مورد اتفاقات حدود ۲۰۰ سال پیش از اینکه ند استارک پسر ظاهراً حرامزاده اش را به مقر نگهبانان شب بفرستد. حکمرانی تارگرین ها مطلق بوده و خاندان های بزرگ وستروس کمابیش متحد هستند و هیچ نشانه ای از وایت واکرها نیز دیده نمی شود.

6 سوال مهمی که اپیزود اول سریال خاندان اژدها در ذهنتان ایجاد می کند

اما همانطور که شاه ویسریس اول به وضوح از آن بیم دارد، بزرگ ترین تهدید برای خاندان تارگرین خود آن ها هستند و تخم های تضاد و دشمنی در همان اپیزود اول خاندان اژدها به خوبی آبیاری شدند. در تلاشی از روی درماندگی برای پیدا کردن یک وارث مذکر، ویسریس کاملاً ناامید می شود وقتی همسر و نوزاد پسرش در جریان زایمان جانشان را از دست می دهند. ویسریس در نهایت همان کاری را می کند که مدت ها قبل می کرد و دخترش، پرنسس رینیرا، را جانشین رسمی خود اعلام می کند. علیرغم جنجال ها و مخالفت هایی که نشستن یک زن به عنوان ملکه روی تخت آیرون ثرون به عنوان اتفاقی بی سابقه در تاریخ تارگرین ها در پی دارد، تصمیم پادشاه در جریان نشست خاندان های بزرگ پذیرفته می شود و همه ظاهراً بعد از این انتصاب به رویه قبلی اتحاد خود با پادشاه ادامه می دهند. اما در واقع چنین نیست.

6 سوال مهمی که اپیزود اول سریال خاندان اژدها در ذهنتان ایجاد می کند

در بحبوحه شادی از ارتقاء مقام رینیرا، چرخ های دسیسه و دشمنی به سمت و سویی می چرخند که بنیان خاندان تارگرین و پادشاهی را تهدید می کند. همانطور که گفته شد، چرخ ها به حرکت درآمده اند و خاندان اژدها در اپیزود اول خود عامدانه سوال های بزرگ بسیاری را مطرح می کند تا بینندگان تا زمان انتشار اپیزود دوم سریال روی آن ها فکر کنند. برخی از آن ها بلافاصله جواب داده خواهند شد اما برخی دیگر از آن ها ممکن است به این زودی ها جوابی برایشان پیدا نشود و پاسخشان را باید در خط زمانی خاندان اژدها یا حتی دنیای بازی تاج و تخت یافت. در ادامه این مطلب قصد داریم شما را با سوالات مهم و بزرگی که پس از انتشار اپیزود اول سریال خاندان اژدها برای طرفداران سریال پیش آمده آشنا کرده و سعی کنیم در صورت امکان به آن ها پاسخ دهیم.

6 سوال مهمی که اپیزود اول سریال خاندان اژدها در ذهنتان ایجاد می کند

پیشگویی و رویای ایگان تارگرین چگونه با پایان فصل هشتم بازی تاج و تخت سازگار است؟

اپیزود اول خاندان اژدها با یک افشاگری تکان دهنده پایان می یابد، جایی که ایگان فاتح، حمله وایت واکرها به وستروس و آنچه در بازی تاج و تخت شاهد بودیم را پیشگویی کرده و مدعی است که همین رویا الهام بخش او در حمله به وستروس و فتح آن بوده است. این راز سر به مهر و مگو که تنها پادشاهان تارگرین از آن مطلع بوده و صرفاً به جانشینشان منتقل می کنند اما به گوش دنریس نرسیده است، زیرا زمانی که او به دنیا آمد خاندان تارگرین سقوط کرده بود. ایگان بر این باور بوده که تنها یک وستروس متحد به رهبری یک پادشاه تارگرینی می تواند هر تهدیدی که از جانب شمال بیاید را دفع کند. اما همانطور که سریال بازی تاج و تخت نشان داد، این آریا استارک بود که پادشاه شب را کشت و جان اسنو نیز کسی بود (که یک تارگرین بوده اما پادشاه وستروس نبود) که ارتشی برای دفاع از قلمرو انسان ها تشکیل داد.

دنریس تارگرین، حاکمی که باید پیشگویی ایگان بزرگ را به ارث می برد، تنها یک بازیگر جانبی در این نبرد آخرالزمانی است. آیا واقعاً سرنوشت این بود که وایت واکرها توسط تارگرین ها از بین بروند؟ یا آیا تفسیر ایگان تارگرین از این رویا به سود خود و خاندانش بود؟ از آنجایی که حمله وایت واکرها به وستروس تا ۲۰۰ سال بعدتر رخ نمی دهد و مدت ها از پایان بازی تاج و تخت می گذرد، احتمالاً خاندان اژدها پاسخ شفافی به این سوال نخواهد داد. این وظیفه بر دوش جرج آر آر مارتین خواهد بود تا در دو رمان آخر A Song of Ice & Fire به آن پاسخ دهد. تنها کتاب های مارتین خواهند توانست معنای پشت رویای ایگان تارگرین فاتح را تفسیر کنند و اینکه چرا سرنوشت او را انتخاب کرد.

6 سوال مهمی که اپیزود اول سریال خاندان اژدها در ذهنتان ایجاد می کند

سِر کریستون کول کیست؟

مسابقات اپیزود اول خاندان اژدها مملو از چوب های خرد شده، خون های ریخته شده و تستوسترون از کنترل خارج شده بود اما یک شخصیت خونسرد و جذاب از خرابی های این مسابقات سر برآورد که اعتبارش بیش از پیش شد. او کسی نیست جز سِر کریستون کول کمتر شناخته شده با بازی فالین فرانکل که یک جنگاور دورنی و فرزند مباشر برد دونداریون در بلک هیون است. پیش از این تورنمنت، کمتر کسی در کینگز لندینگ نام کریستون کول را شنیده است اما بعد از اینکه او به سادگی تمام حریفانش را شکست می دهد- حتی اگر به شکست دیمون تارگرین نیز اشاره نکنیم-، این غریبه خوش قیافه به سرعت به یک شخصیت محبوب تبدیل می شود. با تبدیل کردن چیزی شبیه سلبریتی در میان خانواده های سلطنتی کینگز لندینگ، سِر کریستون کول بدون شک در فصل اول خاندان اژدها بیشتر دیده خواهد شد. به نحوی می توان شاهد ایجاد یک رابطه جذاب بین او و رینیرا بود، ارتباطی که پس از شکست دادن عموی رینیرا توسط جنگاور دورنی رخ داد. اما از آنجایی که هنوز اطلاعات زیادی در مورد این تازه وارد وجود ندارد، غیر از مهارت و جاه طلبی که او در شکست جنگاوران وستروسی از خود نشان داد، هنوز نمی دانیم سِر کریستون کول تا چه اندازه قابل اعتماد است.

6 سوال مهمی که اپیزود اول سریال خاندان اژدها در ذهنتان ایجاد می کند

بعد از اپیزود اول دیمون تارگرین به کجا رفت؟

دیمون تارگرین واکنش خوشایندی به خبر انتصاب پرنسس رینیرا به عنوان جانشین ویسریس اول نشان نداد. بر اساس قوانین کنونی حکمرانی در وستروس، به عنوان برادر کوچکتر شاه ویسریس اول، دیمون باید تاج و تخت آیرون ثرون را به ارث ببرد. او انتصاب رینیرا به جانشینی تاج و تخت تارگرین ها را نوعی توهین به خود قلمداد می کند و درگیری شدید لفظی بین دو برادر بیش از پیش رابطه آن ها را به سمت تیرگی سوق می دهد. ویسریس به برادر خشمگین، تندخو و شورش طلب خود دستور می دهد که نزد همسرش در رانستون بازگردد. اما دیمون معشوقه محبوبش در کینگز لندینگ را برداشته، سوار اژدهایش، کاراکسس، شده و به پرواز در می آید. در حالی که اپیزود اول خاندان اژدها به پایان می رسد، مقصد دیمون تارگرین در هاله ای از ابهام باقی می ماند اما از آنجایی که عنوان اپیزود دوم خاندان اژدها «شاهزاده یاغی» (The Rogue Prince) است، به احتمال فراوان، طرفداران سریال نیازی به صبری طولانی برای پی بردن به مقصد دیمون تارگرین نخواهند داشت.

اگر رمان آتش و خون (Fire & Blood) از جرج آر آر مارتین را منبع قرار دهیم، ممکن است بزودی دیمون بار دیگر به استپ استونز بیاید و اپیزود اول نیز به خوبی شرایط را برای این اتفاق فراهم کرده است. در جریان شورای کوچک کوتاه ابتدای اپیزود اول، لُرد کورلیس در مورد قدرت گرفتن گروهی جدید از دزدان دریایی در استپ استونز شکایت می کند اما شاه ویسریس اول با درخواست او برای مداخله موافقت نمی کند. لُرد کورلیس یکی از معدود حامیان دیمون در شورای کوچک است و به همین خاطر اتحاد این دو از قبل محتمل به نظر می رسد. چه راهی بهتر از خواباندن تهدید این گروه دزد دریایی تهدید کننده تاج و تخت آیرون ثرون، برای اینکه دیمون تارگرین بتواند قدرت و توانایی های خود را به رخ بکشد؟

6 سوال مهمی که اپیزود اول سریال خاندان اژدها در ذهنتان ایجاد می کند

چرا اوتو هایتاور دخترش را نزد پادشاه فرستاد؟

بلافاصله پس از مرگ همسر و پسر تازه متولد شده اش در حین وضع حمل، شاه ویسریس تارگرین اول به شکلی قابل درک مردی است که کمرش شکسته و به شدت خود را تنها و درمانده می یابد. به عنوان دست راست پادشاه، اوتو هایتاور تصمیم می گیرد کمی حال او را بهتر کند و دخترش، آلیسنت، را به محل استراحت ویسریس می فرستد و اصرار دارد که یکی از لباس های کهنه مادر متوفایش را بپوشد. اگر چه بحثی در این مورد پیش نمی آید، اما هدف اوتو هایتاور از این حرکت کاملاً واضح است: اوتو از آلیسنت می خواهد که پادشاه را وسوسه کند، راهی به قلب او پیدا کند و قدرت و جایگاه بیشتری برای خاندان هایتاور به ارمغان بیاورد. این رویه در زمینه نگهداری از فرزندان یک رویه غیرانسانی و ناخوشایند است اما بر اساس استانداردهای بازی تاج و تخت، هنوز هم می توان اوتو هایتاور را از شانس های دریافت نشان بهترین پدر سال دانست!

اما نقشه اوتو هایتاور چیزی فراتر و عمیق تر از این است که تنها دخترش را در شرایط تبدیل شدن به ملکه آینده وستروس قرار دهد. اوتو هایتاور اصلی ترین حامی این موضوع است که پرنسس رینیرا را جانشین ویسریس اعلام کنند. اگر چه دیدن اینکه در این دنیای مردانه، یک نفر طرفدار برابری جنسیتی است خوشایند به نظری می رسد! اما شاید اوتو هایتاور مدت هاست در حال دسیسه چینی و راه انداختن یک بازی بوده باشد که حتی لیتل فینگرِ بازی تاج و تخت نیز در مقابل آن کم بیاورد! اگر جانشینی رینیرا بحث برانگیزتر شود و شاه ویسریس از همسر آینده اش (جایزه ای برای اینکه حدس بزنید این همسر آینده کیست نخواهیم داد!) صاحب فرزند ذکور شود، آن پسر می تواند قانوناً جانشین شاه شده و خواهر ناتنی بزرگترش را کنار بزند.

6 سوال مهمی که اپیزود اول سریال خاندان اژدها در ذهنتان ایجاد می کند

فرد مورد علاقه رینیرا برای یک رابطه عاشقانه در خاندان اژدها چه کسی خواهد بود؟

اپیزود اول House of the Dragon دو مسیر عاشقانه متفاوت برای رینیرا تارگرین ترسیم می کند- دیمون (که عموی اوست اما به دنیای بازی تاج و تخت خوش آمدید!) و سِر کریستون کول. در کتاب آتش و خون مارتین آمده است که رینیرا و دیمون در نهایت ازدواج کرده و خاندان تارگرین ادامه خواهد داشت اما در همین کتاب به شکل گیری رابطه عاشقانه ای بین رینیرا و کریستون کول نیز اشاره شده است. اگر چه عمو و برادرزاده در دنیای ترانه ای از یخ و آتش به شکلی منزجر کننده با هم ازدواج می کنند اما ازدواج این دو در برهه کنونی از داستان سریال رخ نمی دهد. می دانیم که یک جهش زمانی نسبتاً بزرگ در ادامه سریال رخ می دهد زیرا بازیگران مسن تری برای نقش های رینیرا و آلیسنت معرفی شده اند اما این احتمال وجود دارد که پرنسس تارگرینی در ابتدا رابطه ای عاشقانه با سِر کریستون کول شکل داده و در نهایت با عموی خود ازدواج کند و بدین ترتیب در ادامه داستان یک مثلث عشقی شکل گیرد.

6 سوال مهمی که اپیزود اول سریال خاندان اژدها در ذهنتان ایجاد می کند

کراگاس دراهار ملقب به خرچنگ خوراننده کیست؟

در فصل اول خاندان اژدها هیچ شخصیت منفی به طور واضح معرفی نمی شود و هر شخصیت طیفی متفاوت از رنگ خاکستری اخلاقی را از خود بروز می دهد. لُرد کورلیس ولاریون اما در ابتدای اپیزود اول از شخصی به نام کراگاس دراهار نام می برد که خود را شاهزاده خودخوانده شهرهای آزاد و رهبر تریارچی نامیده است. از آن جایی که دراهار مشغول خلاص کردن استپ استون از دست دزدان دریایی بوده، شاه ویسریس اول باور ندارد که تریارچی تهدیدی برای او به شمار می آید. با این وجود اشاره به نام کراگاس در اپیزود اول خاندان اژدها کافی است تا فرض کنیم که این شخصیت ملقب به خرچنگ خوراننده به زودی به یک بازیگر بزرگ در فعل و انفعالات کلیت داستان سریال تبدیل شود.

بین پیش کشیدن بحث کراگاس در شورای کوچک تا فرار دیمون تارگرین تندخو از کینگز لندینگ، به نظر می رسد که سریال خاندان اژدها در حال آماده سازی شرایط برای جنگی در استپ استونز است، همان چیزی که در کتاب آتش و خون مارتین نیز به آن اشاره شده است. این نبرد باعث می شود که دیمون تارگرین و لُرد کورلیس ولاریون علیه تریارچی متحد شوند که باعث می شود کراگاس دراهار اولین شخصیت منفی واقعی سریال House of the Dragon باشد.

بیشتر بخوانید:

توپ‌های سنگی عجیب در شورای کوچک سریال «خاندان اژدها» برای چیست؟

معرفی ۱۷ اژدهایی که در سریال «خاندان اژدها» خواهیم دید؛ از «کاراکسس» تا «سانفایر»

تارگرین ها، هایتاورها و ولاریون ها؛ راهنمای شخصیت‌های اصلی سریال «خاندان اژدها»

منابع سایت

بخشی از محتویات سایت با توجه به اجازه نامه موجود در بخش کپی رایت سایت های زیر از این سایت ها جمع آوری شده است اگر محتوایی از سایت شما اینجا منتشر شده است و منبع ذکر نشده است به ما از طریق نظرات اطلاع دهید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.