دسته‌بندی نشده

۶ ترفند برای چیدمان و نظم دادن به آشپزخانه جدید شما

وقتی به‌تازگی نقل‌مکان می‌کنید یا خانه خود را بازسازی می‌کنید، اولین مکانی که مرتب می‌کنید و به آن نظم می‌بخشید، آشپزخانه است تا بتوانید هر چه سریع‌تر غذا تهیه کنید. فضای آشپزخانه باید کاربردی، راحت و منظم باشد. این امر به شما کمک می‌کند که فضای ذخیره‌سازی بیشتری را در آشپزخانه فراهم کنید و همچنین، آشپزخانه زیباتر و شیک‌تری داشته باشید. اگر در ارتباط با نحوه چیدمان و نظم دادن به آشپزخانه جدید نیاز به آگاهی از راهکارهای مفید و موثر دارید در ادامه با ما همراه شوید و با این راهکارها آشنا شوید.

 • آشپزخانه را آماده کنید

اگر در حال نقل‌مکان به خانه‌ای جدید هستید، احتمالا آن خانه به‌خوبی تمیز نشده است. بنابراین، قبل از اینکه وسایل را از جعبه بیرون بیاورید، آشپزخانه جدید را به‌خوبی تمیز کنید. بر روی مکان‌هایی تمرکز کنید که می‌خواهید در آنجا ماشین لباسشویی اسنوا، ظرف‌ها و لیوان‌های خود را قرار دهید. همچنین، مطمئن شوید که میز و سینک شما تمیز هستند. اگر در مورد خرید ماشین لباسشویی نیز هنوز تصمیم نگرفته‌اید می‌توانید ماشین لباسشویی اسنوا را در نظر بگیرید که قیمت مناسبی نیز دارد. لباس شویی اسنوا را می‌توانید در ظرفیت‌های مختلف ازجمله 8 کیلویی و 7 کیلویی بخرید.

 • بررسی کنید که چه وسایلی را لازم است بچینید

۶ ترفند برای چیدمان و نظم دادن به آشپزخانه جدید شما

اگر بر روی جعبه‌ها برچسب زده‌اید و مشخص کرده‌اید که در داخل هر یک از آن‌ها چه وسایلی وجود دارد پس مطمئنا می‌دانید که دقیقا در جعبه‌ها چه وسایلی قرار گرفته‌اند. بااین‌حال، اگر این کار را نکرده‌اید در ابتدا جعبه‌های بزرگتر را باز کنید و آنچه را باید مرتب و سازمان‌دهی کنید را مشخص کنید. با این کار دائما نیازی ندارید که وسایل را جابه‌جا کنید.

 • وسایل را بر اساس میزان استفاده مرتب کنید

در نظر بگیرید که وسایل را بر اساس میزان استفاده مرتب کنید. برای مثال، اگر در روز چند بار از قاشق و چنگال استفاده می‌کنید آن‌ها را در نزدیک‌ترین کشو به سینک قرار دهید. سپس حوله‌ها و پارچه‌ها را در کشوی پایینی قرار دهید. همچنین، می‌توانید کتاب آشپزی را در کشوی پایین‌تر قرار دهید.

بشقاب‌ها، فنجان‌ها و لیوان‌ها باید در نزدیک‌ترین قفسه به شما قرار داشته باشند. ازآنجایی‌که لیوان‌ها بیشتر از بشقاب‌ها استفاده می‌شوند، لیوان‌ها را به نزدیک‌ترین مکان به سینک منتقل کنید. همچنین، وسایلی که کمتر استفاده می‌کنید را می‌توانید در قفسه‌های بالاتر یا پشت وسایل پرکاربرد قرار دهید.

از سوی دیگر، قابلمه‌ها و تابه‌ها را نزدیک به اجاق‌گاز قرار دهید و می‌توانید کشوی زیر اجاق‌گاز را برای قرار دادن وسایل بزرگتری که هر روز استفاده نمی‌کنید در نظر بگیرید. همچنین، مواد سمی و تمام وسایل نظافتی را دور از دسترس قرار دهید. این امر به‌خصوص در شرایطی مهم است که کودک دارید.

 • وسایلی که به‌ندرت استفاده می‌شوند را مرتب کنید

ظروف لوکس، ظروف چینی و سایر ظروف خاص را می‌توانید در کابینت ظروف چینی، بوفه یا در کمدهایی که دسترسی به آن‌ها دشوار است قرار دهید. در برخی از آشپزخانه‌ها، کابینت‌های بسیار بلندی وجود دارند که فضای ذخیره‌سازی زیادی فراهم می‌کنند. این کمدها برای قرار دادن وسایلی که به‌ندرت مورداستفاده قرار می‌گیرند، بسیار مناسب‌اند. نگهداری کردن ظروف لوکس در کمدهایی که دسترسی به آن‌ها دشوار است، بهترین راه برای مراقبت از این ظروف است.

۶ ترفند برای چیدمان و نظم دادن به آشپزخانه جدید شما

آیا می‌خواهید در چیدمان آشپزخانه جدید، قدمی روبه‌جلو بردارید؟ خلاق باشید و تعیین کنید کدامیک از ترفندها برای کدامیک از قسمت‌های آشپزخانه مناسب‌تر هستند. برای مثال، می‌توانید از این ترفندها استفاده کنید:

 • برای ادویه‌ها یک قفسه در داخل کابینت نصب کنید.
 • در داخل درهای کمد، یک تخته چوب‌پنبه‌ای نصب کنید تا اقلام کوچک یا دستورات غذا را به آن نصب کنید.
 • برای اقلامی مانند ورق پخت و تخته برش از جداکننده‌های ایستاده استفاده کنید.
 • در داخل کشوها از وسایل تقسیم‌کننده استفاده کنید و برای مثال، قاشق، چنگال، کارد و غیره را در بخش‌های مختلف این تقسیم‌کننده قرار دهید.
 • برای قابلمه‌ها و دیوارها از قفسه‌های آویز استفاده کنید تا بتوانید فضای داخل کمدها را آزادتر کنید.
 • پکیج خانه را به‌جای اینکه در آشپزخانه قرار دهید در بالکن بگذارید. همچنین، اگر هنوز پکیج نخریده‌اید، ممکن است خرید پکیج ایران رادیاتور ایده خوبی برای شما باشد. بهترین مدل پکیج ایران رادیاتور قیمت و کیفیت خوبی دارد.
 • دائما وضعیت آشپزخانه را بررسی کنید

بعد از اینکه چند هفته از آشپزخانه جدید استفاده کردید احتمالا برای پخت‌وپز، سرو کردن و خوردن غذا روتین ایجاد می‌کنید. وقتی با این روتین احساس راحتی کردید می‌توانید تقریبا مطمئن شوید که چیدمان و نظم آشپزخانه مناسب است. در این زمان وقت آن است که پاسخ چند سوال را بدهید. برای مثال، آیا واقعا می‌توانید به آنچه می‌خواهید دسترسی داشته باشید؟ آیا کشوی مناسب را برای وسایل آشپزخانه انتخاب کرده‌اید؟ در این شرایط، در صورت لزوم، آشپزخانه را مجددا سازماندهی کنید تا مطمئن شوید که نظم آن برای شما و خانواده شما مناسب است.

درنهایت، ازآنجایی‌که آشپزخانه یکی از پراستفاده‌ترین فضاها در خانه است چیدمان و نظم مناسب آن اهمیت بسیار زیادی دارد. بااین‌حال، وقتی می‌خواهید آشپزخانه‌ای جدید را نظم ببخشید احتمالا کار شما راحت‌تر خواهد بود زیرا در این شرایط کمتر نیاز خواهید داشت که وسایل را بارها جابه‌جا کنید و تنها با داشتن برنامه‌ای مناسب قبل از چیدمان می‌توانید آشپزخانه جدید خود را منظم و مرتب بچینید. راهکارهایی که در این مقاله مطرح شد می‌تواند در این زمینه برای شما بسیار مفید باشد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا