دسته‌بندی نشده

۴ روش حرفه ای برای از بین بردن زردی کولر گازی

از بین بردن زردی کولر گازی با ۴ ماده!

امروزه تقریباً در هر خانه‌ای از کولر گازی استفاده می‌شود و این دستگاه یکی از ضروری‌ترین وسایل الکترونیکی در تابستان است که خیلی زود به دلیل استفاده روزانه، کثیف می‌شود؛ حتماً شما هم بارها دیده‌اید که لکه‌های زرد روی کولر گازی ظاهر می‌شوند! در این مطلب، تصمیم گرفتیم درباره روش‌های از بین بردن زردی کولر گازی صحبت کنیم که خیلی هم بد به نظر می‌رسند و حتی پس از چندین بار تمیز کردن، به‌طور کامل از بین نمی‌روند. هنگامی که کولر گازی قدیمی می‌شود، اغلب این مشکل پیش می‌آید.

اگر لکه‌های زرد روی کولر گازی خود مشاهده می‌کنید که حتی پس از پاک کردن با آب نیز از بین نمی‌روند، باید روش‌های دیگری را برای سفید کردن پنل کولر گازی امتحان کنید. در واقع مواد زیادی در خانه وجود دارد که به عنوان پاک‌کننده خانگی استفاده می‌شوند.

از بین بردن زردی کولر گازی

سفید کردن پنل کولرگازی به صورت طبیعی

برای از بین بردن زردی کولر گازی، می‌توانید از موادی چون الکل، سفید‌کننده و پراکسید هیدروژن استفاده کنید.
علت اصلی زرد شدن کولر، اکسیداسیون است.

از بین بردن زردی کولر گازی با الکل

اگر لکه زرد روی کولر گازی وجود دارد، می‌توانید از الکل برای پاک کردن پلاستیک زرد شده کولر گازی استفاده کنید. الکل را در یک کاسه بریزید و پارچه‌ای را در آن فرو کنید. حالا کولر گازی را با این پارچه کاملاً پاک کنید.

اگر حتی پس از یک بار استفاده هم لکه قابل رؤیت نبود، دوباره آن را با الکل پاک کنید. پس از این، اگر گردوغبار و خاک به اطراف چسبیده است، آن را با کمک صابون مایع و یک مسواک قدیمی تمیز کنید.

از بین بردن زردی کولر گازی

استفاده از قبض تاریخ مصرف گذشته برای از بین بردن زردی کولر گازی

به جای دور ریختن قبض تاریخ مصرف گذشته، می‌توانید از آن برای سفید کردن پنل کولر گازی و از بین بردن زردی کولر گازی استفاده کنید. ابتدا کولر گازی را با یک پارچه مرطوب معمولی پاک کنید تا گردوغبار و خاک‌ گیرکرده در آن کمی نرم شود.

این کار باعث می‌شود که زردی کولر گازی راحت‌تر از بین برود. حالا پارچه‌ای را به قبض تاریخ مصرف گذشته آغشته کنید و سپس روی پلاستیک زرد شده کولر گازی بمالید و آن را پاک کنید. این کار زردی را از بین می‌برد و کولر گازی شما کاملاً تمیز به نظر می‌رسد.

چگونه زردی ها از بین می‌روند؟

از سفیدکننده استفاده کنید

سفیدکننده هم می‌تواند برای از بین بردن زردی کولرگازی های سفید استفاده شود. برای این کار، ۱ قاشق چای‌خوری سفیدکننده را با یک فنجان آب مخلوط کنید. حالا این محلول را روی کولر گازی بمالید و سپس بگذارید ۱ یا ۲ ساعت بماند.

در این مدت، کولر گازی را با یک پلاستیک بپوشانید. بعد از ۲ ساعت محلولی از آب و صابون برای تمیز کردن سفید‌کننده آماده کنید و سپس روی کولر گازی بمالید.

پوشیدن دستکش و تست را قبل از استفاده از محلول سفید‌کننده پنل کولر گازی فراموش نکنید. این ماده ممکن است به قسمت پلاستیکی کولر گازی آسیب برساند؛ پس ابتدا باید آن را تست و بررسی کنید.

از بین بردن زردی کولر گازی

از بین بردن زردی کولر گازی با استفاده از پراکسید هیدروژن

برای از بین بردن زردی موجود در کولر گازی‌ها می‌توانید از پراکسید هیدروژن استفاده کنید. برای این کار، پراکسید هیدروژن را در یک کاسه بریزید و آن را با کمک یک برس روی پلاستیک زرد شده کولر گازی بمالید.

سپس آن را با پلاستیک بپیچید و ۱ یا ۲ ساعت در آفتاب قرار دهید. بعد از ۲ ساعت پلاستیک را بردارید و دوباره با آب معمولی پاک کنید. هنگام استفاده از پاک‌کننده‌های حاوی مواد شیمیایی، حتماً از دستکش استفاده کنید.

حتماً بخوانید:

کلام آخر

اما چه چیزی باعث زرد شدن آن‌ها می‌شود؟ دلیل اصلی اکسیداسیون است که در اثر قرار گرفتن در معرض اشعه ماوراءبنفش، گرما یا حتی سولفوره شدن ناشی از آلاینده‌های هوا اتفاق میفتد.

این تغییرات اساسی در ساختار مولکولی پلاستیک اتفاق میفتد که در نهایت منجر به زرد شدن کولر گازی می‌شود. اگر می‌خواهید از فرآیند زرد شدن جلوگیری کنید، کولر گازی خود را از اشعه ماوراءبنفش دور نگه دارید؛ به‌خصوص اگر در طول روز نور خورشید از پنجره وارد می‌شود!

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا