اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در telegram
۱۹ واقعیت جذاب درباره چشم انسان_603ea61eaab31.jpeg
۱۹ واقعیت جذاب درباره چشم انسان_603ea61eaab31.jpeg

۱۹ واقعیت جذاب درباره چشم انسان

از زمانی که از خواب بیدار می‌شویم تا زمانی که مجدد به خواب می‌رویم چشم به صورت دائم در حال فعالیت است. چشم انسان از مهمترین و حساس‌ترین اعضای بدن است که باید به شدت از آن مراقبت کرد چون با کوچکترین اتفاق و بیماری ممکن است بینایی به خطر بیوفتد.

در این مطلب می‌خواهیم چند واقعیت جالب و مهم را در مورد چشم انسان بیان کنیم. امیدواریم با دانستن این حقایق بیشتر قدر این نعمت بزرگ – بینایی – را بدانیم.

 1. آیا می دانید رنگ چشمانتان تحت تاثیر میزان ملانین عنبیه چشمانتان می باشد. در چشمان قهوه ای مقدار ملانین بیشتر می باشد(رنگدانه های قهوه ای تیره)در عنبیه آنها در چشمان آبی مقدار کمتری ملانین وجود دارد که باعث می گردد که کلاژن که آبی می باشد واضح تر باشد.
 2. اگر که شما چشم آبی باشید ؛یک جد مشترک با هر کسی که چشم آبی باشد خواهید داشت! اولین فرد چشم آبی بین ۶ الی ۱۰ هزار سال پیش متولد گردیده است.قبل از آن همه افراد چشمان قهوه ای داشته اند.
 3. چشمان شما دارای ۱۰۷ میلیون سلول می باشد که به روشنایی حساس هستند. ۷ میلیون سلول مخروطی شکل به شما کمک می کنند که بتوانید رنگها و جزییات را مشاهده نمایید ۱۰ میلیون سلول که نامیده می شوند به شما کمک میکنند که در تاریکی بهتر ببینید.
 4. چشم پزشکان مشخص نموده اند یک چشم طبیعی چه چیزهایی را از فاصله ۶ متری می تواند تشخیص دهد. آیا می دانید نمره ۲۰/۲۰ نمره یک چشم طبیعی می باشد.
 5. چنانچه شما عینکی را استفاده نمایید؛ که تصاویر را وارونه نشان دهد مغز شما دید شما را تصحیح خواهد نمود. چنانچه شما تصاویر را برای چند روز وارونه ببینید مغز شما بی تردید تطابق پیدا خواهد کرد و شما تصاویر را بدرستی خواهید دید.
 6. بطور میانگین ‍۱۷ مرتبه در دقیقه ؛ ۱۴۲۸۰ مرتبه در ۱۴ ساعت ؛ ۵.۲ میلیون بار در سال پلک می زنیم. در هنگام مطالعه بدلیل کاهش پلک زدن چشم ها زودتر خسته می گردند. شما در هنگام صحبت کردن بیشتر پلک می زنید.
 7. دلیل ضرب المثل یک چشم بر هم زدن بدلیل وجود سریعترین ماهیچه های بدن در چشم ها می باشد. یک پلک زدن معمولا بین ۱۰۰-۱۵۰ میلی ثانیه طول می کشد. بعبارتی ۵ مرتبه پلک زدن در یک ثانیه.
 8. محال است شما بتوانید با چشمان باز عطسه کنید.متخصص چشم
 9. رنگهایی وجود دارند که برای چشم انسان بسیار پیچیده است به آنها رنگهای غیر ممکن میگویند.
 10. برخی افراد در بدو تولد دارای دو رنگ چشم متفاوت هستند که به آنها هتروکرومی میگویند.
 11. رایج ترین رنگ چشم در جهان قهوه ای است.
 12. از میان تمام عضلات در بدن شما،ماهیچه هایی که چشم را کنترل میکنند از همه فعال تر هستند.
 13. چشم انسان از زمان تولد همواره به یک اندازه باقی میماند،اما رشد گوشها و بینی هرگز متوقف نمیشود.
 14. بیشتر مردم فکر میکنند که اشک فقط از آب ساخته شده است،اما اشک به مراتب بسیار پیچیده تر از آن است.سه جزء اصلی در اشک وجود دارد:چربی،مایع مخاطی و آب_به همین دلیل است که اشک تبخیر نمیشود.
 15. تنها یک ششم کرهء چشم انسان قابل مشاهده است
 16. برای اینکه چشم‌های شما به طور کاملا صحیح کار کند، بیش از ۲ میلیون عضو درون آن‌ها در حال فعالیت هستند.
 17. تحقیقات نشان می‌دهد در طول زمانی که یک فرد به افسردگی دچار است، کنتراست کمتری نسبت به سایرین مشاهده می‌کند و رنگ‌ها را کم‌رنگ می‌بیند.
 18. چشم انسان تنها دو هفته پس از تشکیل نطفه شروع به رشد می‌کند.
 19. چشم انسان آن‌قدرها هم پیشرفته نیست. چشم‌های میگوی آخوندکی ۴ برابر چشم‌های انسان دارای گیرنده‌های رنگی است. بعضی از گیرنده‌های چشم این میگو حتی قادرند نور فرابنفش را ببینند

کدام یک از مواردی که در بالا ذکر شد برای شما جذاب تر بود و باعث شد از عظمت خدا به فکر فرو بروید؟

 

بهترین متخصص های چشم موجود در سایت درمانکده را مشاهده کنید و به راحتی از مطبشان نوبت رزرو کنید.

[تعداد: ۵   میانگین: ۴.۲/۵]

نوشته های مشابه

منابع سایت

بخشی از محتویات سایت با توجه به اجازه نامه موجود در بخش کپی رایت سایت های زیر از این سایت ها جمع آوری شده است اگر محتوایی از سایت شما اینجا منتشر شده است و منبع ذکر نشده است به ما از طریق نظرات اطلاع دهید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

eskisehir escort - trbet.vip - cratosslot