اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در telegram
۱۷ حقیقت جالب درباره شخصیت های شرور کارتون های دیزنی که نمی دانستید_62eba86bbecee.jpeg
۱۷ حقیقت جالب درباره شخصیت های شرور کارتون های دیزنی که نمی دانستید_62eba86bbecee.jpeg

۱۷ حقیقت جالب درباره شخصیت های شرور کارتون های دیزنی که نمی دانستید

کودکی ما با فیلم های دیزنی در آمیخته. این فیلم ها اما شخصیت هایی هم داشتند که داستان را پیچیده تر و در عین حال، سرگرم کننده تر می کردند. وقتی برای قهرمان های قصه مشکل ساز می شدند، آرزوی نابودی شان را می کردیم، اما حقیقت آن است که بدون وجود آن ها، داستان دیگر به آن شکل نمی شد.

با چند حقیقت جالب و خواندنی درباره ی شخصیت های شرور دیزنی همراه باشید.

۱- در فیلم «پری دریایی کوچولو» (The Little Mermaid)، «اورسولا» جادوگر خبیث دریا است که برای «آریل» دردسرساز می شود، اما او در عین حال، خواهر «شاه تریتون» پدر پری دریایی کوچولو هم هست.

۲- «گاستون» شخصیت شرور و از خود راضی فیلم «دیو و دلبر» (Beauty and the Beast) بود. با این حال، این شخصیت در داستان اصلی وجود ندارد و از شخصیتی که در فیلم سال ۱۹۴۶ «دیو و دلبر» وجود داشت، الهام گرفته شده است.

۳- فیلم «سفیدبرفی و هفت کوتوله» (Snow White and the Seven Dwarfs) که در سال ۱۹۳۷ ساخته شد، اولین انیمیشن بلند دیزنی بود. اولین زن شرور انیمیشن های دیزنی هم در این فیلم به تصویر کشیده شد که همان «گریمهایلد»، ملکه خبیث و نامادری بدجنس «سفیدبرفی» است.

نوشته های مشابه

۴- رنگ سبز معمولاً یادآور طبیعت یا سلامتی و مواردی دیگر است. با این حال، این رنگ در دیزنی معنای دیگری دارد چرا که تقریباً همیشه با شخصیت های شرور مرتبط است.

۵- بنفش، قرمز و سیاه هم رنگ های دیگری هستند که با شخصیت های خبیث دیزنی به تصویر کشیده می شوند.

۶- لباس خاص «مالفیسنت» با الهام از شیطان (شاخ ها) و لباس های مردم چکسلوکی در دوران قرون وسطی (شنل شعله مانند) طراحی شده است.

۷- «اسکار»، ضدقهرمان فیلم «شیر شاه» (The Lion King) و یکی از شرورترین شخصیت های دیزنی، از ابتدا اینگونه نبوده است. زمانی او را «تاکا» صدا می زدند که در زبان سواحلی به معنای «آشغال» است.

۸- جوان ترین شخصیت های شرور دیزنی، «هانس» در فیلم «یخ زده» (Frozen) و «گاستون» در فیلم «دیو و دلبر» هستند که به ترتیب ۲۳ و ۲۵ سال دارند.

۹- در فیلم «کتاب جنگل» (The Jungle Book) «کا» شخصیتی بسیار شرور است. با این حال، در قصه ی اصلی، این مار به نجات «موگلی» از دست میمون ها کمک می کند.

۱۰- در فیلم «نجات دهندگان» (The Rescuers) یک شخصیت بسیار شرور به نام «مادام مدوسا» وجود دارد. اما در ابتدا قرار بود «کروئلا دویل» شخصیت شرور این فیلم باشد.

۱۱- تا سال ۱۹۹۱ شخصیت شرور همه ی فیلم های پرنسسی دیزنی، زن بود.

۱۲- اولین مرد شرور در یک فیلم پرنسسی دیزنی، «گاستون» در فیلم «دیو و دلبر» بود. پس از آن هم «جعفر» در فیلم «علاء الدین» (Aladdin) بود.

۱۳- در فیلم «گیسو کمند» (Tangled)، لباس های «گاتل» با «راپونزل» بسیار متفاوت است. لباس های او به دوران رنسانس تعلق دارد که از سال ۱۳۰۰ میلیاردی آغاز شد و داستان این فیلم در سال ۱۷۰۰ میلادی می گذرد. بنابراین گاتل نزدیک به ۴۰۰ سال دارد.

۱۴- «هادس» شخصیت شرور و ضدقهرمان فیلم «هرکول» (Hercules) است اما تنها شخصیت پلیدی نیست که در این فیلم نشان داده می شود. اگر دقیق تر نگاه کنیم، «اسکار» شخصیت شرور فیلم «شیر شاه» را هم می توانیم در آن پیدا کنیم.

۱۵- ظاهر شخصیت شرور فیلم «رالف خرابکار» (Wreck It, Ralph)، «شاه کندی» ممکن است ما را به یاد شخصیت دیگری بیاندازد. در حقیقت، این شخصیت از «کلاهدوز دیوانه» در فیلم «آلیس در سرزمین عجایب» (Alice in Wonderland) الهام گرفته شده است.

۱۶- در فیلم «زوتوپیا» (Zootopia) یک گوسفند کوچک بامزه به نام «بلودر» وجود دارد. این گوسفند در ابتدا شخصیت خوبی به نظر می رسد و عینکش هم به رنگ قهوه ای است، اما وقتی نیات واقعی خود را آشکار می کند، رنگ عینکش بنفش و مایل به آبی می شود.

۱۷- اغلب ضدقهرمان های فیلم های دیزنی در سال ۲۰۰۱ در یک فیلم تلویزیونی به نام «خانه اشرار میکی» (Mickey’s House of Villains) به دور هم جمع شدند.

 

بیشتر بخوانید:

۱۵ حقیقت خواندنی درباره شاهزاده های دیزنی که نمی دانستید

۱۹ نکته آزار دهنده درباره کارتون های والت دیزنی که ذهن هر کسی را به هم می ریزند

بهترین فیلم های انیمیشن دیزنی در قرن بیست و یکم؛ از Encanto تا Zootopia

چرا اکثر شخصیت های اصلی در کارتون های استودیو دیزنی مادر ندارند؟

۱۲ فیلم محبوب کمپانی والت دیزنی که با اقتباس از داستان هایی عجیب و دلهره آور ساخته شده اند

۱۴ نکته جالب درباره کارتون های والت دیزنی که شما را متعجب خواهند کرد

یک تست جذاب برای دوستداران کارتون های والت دیزنی : صاحب این حیوانات کیست؟

چند حقیقت جالب و خواندنی درباره کاراکترهای محبوب دیزنی

والت دیزنی؛ نابغه دنیای فیلم و انیمیشن که رویاهای آمریکایی را به حقیقت تبدیل کرد

لوکیشن های واقعی که الهام بخشِ فیلم های والت دیزنی بودند

۱۰ داستان بسیار جالب درباره انیمیشن های «دیزنی» که شما را شگفت زده خواهند کرد

منابع سایت

بخشی از محتویات سایت با توجه به اجازه نامه موجود در بخش کپی رایت سایت های زیر از این سایت ها جمع آوری شده است اگر محتوایی از سایت شما اینجا منتشر شده است و منبع ذکر نشده است به ما از طریق نظرات اطلاع دهید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.