اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در telegram
۱۰ مورد استفاده از مواد غذایی در آشپزخانه که احتمالاً نمی دانستید_62d691ecc0d3f.jpeg
۱۰ مورد استفاده از مواد غذایی در آشپزخانه که احتمالاً نمی دانستید_62d691ecc0d3f.jpeg

۱۰ مورد استفاده از مواد غذایی در آشپزخانه که احتمالاً نمی دانستید

درمان‌های خانگی مبتنی بر مواد غذایی طبیعی، قرن‌هاست که در همه کشورها و فرهنگ‌ها استفاده می‌شود، در حالی که بیشتر ما آنها را فقط به عنوان منابعی برای به دست آوردن انرژی مصرف می کنیم. از مراقبت های پوست و مو گرفته تا درمان بیماری های معمول، برخی از مواد غذایی به قدری مفید هستند که می توانید در آشپزخانه خود راه حلی برای تقریباً هر مشکلی پیدا کنید.

۱. پیاز

مواد غذایی چه خاصیت مفید درمانی دارند؟مطالعات اخیر نشان می‌دهد که قرار دادن پیاز در جوراب می‌تواند از رشد باکتری‌ها و هرگونه سختی پوست جلوگیری کند و باعث نرم شدن پوست شود.

۲. زردچوبه

مواد غذایی چه خاصیت مفید درمانی دارند؟مطالعات نشان داده اند که زردچوبه حاوی کورکومین است، ماده ای که دارای خواص ضد التهابی و آنتی اکسیدانی است. استفاده از مخلوط زردچوبه، ماست یونانی و عسل به عنوان ماسک می تواند به کاهش جای زخم و جلوگیری از بروز آکنه کمک کند.

۳. سیب زمینی

مواد غذایی چه خاصیت مفید درمانی دارند؟سیب زمینی حاوی اسید اگزالیک است که به از بین بردن زنگ زدگی ظروف آهنی کمک می کند. برای انجام این کار، فقط باید کمی نمک به سیب زمینی زده و آن را روی قسمت زنگ زده بمالید.

۴. تخم مرغ

مواد غذایی چه خاصیت مفید درمانی دارند؟اگر موهای آسیب دیده یا خشک دارید، زرده تخم مرغ به طور بالقوه می تواند موهای شما را ترمیم کند. از آنجایی که زرده تخم مرغ سرشار از پروتئین است، می تواند درخشندگی و استحکام موهای شما را فراهم کند و چربی موجود در زرده تخم مرغ، به نام لسیتین می تواند رطوبت موها را تامین کند.

۵. فلفل قرمز

مواد غذایی چه خاصیت مفید درمانی دارند؟ فلفل قرمز حاوی ماده کپسایسین است که در بسیاری از داروها برای کنترل درد نیز استفاده می شود. شما حتی می توانید کرم بی حس کننده خود را با فلفل قرمز و روغن نارگیل برای تسکین فوری درد درست کنید.

۶. اکالیپتوس

مواد غذایی چه خاصیت مفید درمانی دارند؟ثابت شده است که اکالیپتوس دردهای بدن را تسکین می دهد و آن را به یک راه حل عالی برای سرماخوردگی تبدیل می کند.

۷. سیر

مواد غذایی چه خاصیت مفید درمانی دارند؟به دلیل خواص ضد قارچی طبیعی سیر، مالیدن مستقیم آن به ناحیه آسیب دیده می تواند خارش پا را به راحتی تسکین دهد.

۸. دارچین

مواد غذایی چه خاصیت مفید درمانی دارند؟این ادویه جادویی سرشار از خواص ضد باکتریایی و ضد التهابی است که نه تنها به درمان نیش پشه بلکه به درمان نیش زنبورها و عنکبوت ها نیز کمک می کند. تهیه خمیر با دارچین و آب و مالیدن آن به ناحیه آسیب دیده به تسکین درد کمک می کند.

۹. نمک

مواد غذایی چه خاصیت مفید درمانی دارند؟پاشیدن مقداری نمک داخل کفش‌ها در شب باعث می‌شود که آنها در صبح بدون بو باقی بمانند، زیرا نمک می‌تواند چنین بوهایی را جذب کند.

۱۰. برنج

مواد غذایی چه خاصیت مفید درمانی دارند؟اگر می خواهید میوه کالی، رسیده شود، می‌توانید با استفاده از برنج این کار را انجام دهید. با فرو بردن یک میوه در برنج، دانه ها گاز اتیلن دفع شده توسط میوه را به دام می اندازند که به نوبه خود به رسیدن سریعتر آن کمک می کند.

بیشتر بخوانید:

مواد غذایی ناسالمی که در حقیقت برای بدنتان مفید هستند

زیاده روی در خوردن این مواد غذایی مفید ضرر دارد

منابع سایت

بخشی از محتویات سایت با توجه به اجازه نامه موجود در بخش کپی رایت سایت های زیر از این سایت ها جمع آوری شده است اگر محتوایی از سایت شما اینجا منتشر شده است و منبع ذکر نشده است به ما از طریق نظرات اطلاع دهید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.