اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در telegram
۱۰ فیلمی که طولانی ترین تشویق ایستاده و بی وقفه تماشاگران را در جشنواره کن داشته اند_62a71b424cafa.jpeg
۱۰ فیلمی که طولانی ترین تشویق ایستاده و بی وقفه تماشاگران را در جشنواره کن داشته اند_62a71b424cafa.jpeg

۱۰ فیلمی که طولانی ترین تشویق ایستاده و بی وقفه تماشاگران را در جشنواره کن داشته اند

هفتاد و پنجمین فستیوال فیلم کن از ۱۷ تا ۲۸ می گذشته در شهر کن، فرانسه برگزار شد و جایی ماندگار در تاریخ سینما به فیلم Triangle of Sadness داد، فیلمی که جایزه نخل طلایی را به عنوان یکی از معتبرترین جوایز صنعت سینما دریافت کرد. اگر چه این فیلم در نمایش اولیه خود هشت دقیقه تشویق ایستاده حاضران در جشنواره کن را در پی داشت، این فیلم در میان ده ها فیلم دیگری که بیشترین تشویق ایستاده در کن را داشته اند جایگاه پایین دارد، رسمی که از دیرباز در جشنواره کن وجود داشته است. تشویق استفاده حاضران در جشنواره کن شبیه راداری برای پذیرش منتقدان نسبت به یک فیلم است و تاثیر فیلم های خاص در پایان نمایش شان را به تصویر می کشد. گاهی اوقات چندین دقیقه تشویق بی وقفه گویای همه چیز است و در جشنواره کن امسال، یک رکورد شکن خاص در این زمینه وجود داشت که توانست جایی در میان دریافت کنندگان طولانی ترین تشویق ایستاده توسط تماشاگران را دریافت کند. در ادامه این مطلب قصد داریم شما را با ۱۰ فیلمی آشنا کنیم که بیشترین تشویق ایستاده و بی وقفه تماشاگران را در تاریخ جشنواره کن داشته اند.

10 فیلمی که بیشترین زمان تشویق ایستاده فستیوال کن را داشته اند

۱۰- The Artist (2011)

۱۲ دقیقه

فیلم The Artist که برنده جایزه اسکار بهترین فیلم سال نیز شد، با ۱۲ دقیقه تشویق ایستاده تماشاگران جشنواره کن نشان داد که یکی از شانس های اسکار سال است. داستان این فیلم در دهه ۲۰ و در دنیای هالیوود می گذرد، دورانی که از آن با نام سینمای صامت یاد می شود. جورج والنتین بازیگری است که از شروع سینمای گویا یا صدادار بیمناک است زیرا فکر می کند که ورود سینمای صدادار می تواند قدرت ستارگی او را از بین ببرد و در این شرایط است که برای یک موفقیت بزرگ، رابطه ای عاشقانه را با یک رقصنده جوان شکل می دهد. این فیلم صامت سیاه و سفید در سال ۲۰۱۱ منتشر شده و ادای احترامی به سال هایی از سینما پیش از شروع عصر طلایی هالیوود است. اما The Artist از این هم فراتر رفته و یک داستان زیبا و دلگرم کننده در مورد سینما و عشق را نیز همزمان روایت می کند.

10 فیلمی که بیشترین زمان تشویق ایستاده فستیوال کن را داشته اند

۹- Elvis (2022)

۱۲ دقیقه

فیلم Elvis یکی از آن دسته فیلم های بسیار مورد انتظار در جشنواره کن ۲۰۲۲ بود و البته تازه ترین فیلم که به رکوردشکنان عرصه تشویق بی وقفه و ایستاده در این فستیوال معتبر افزوده شد. تماشاگران از تماشای این زندگینامه سلطان راک اند رول بسیار هیجان زده شدند و به مدت ۱۲ دقیقه برای آن دست زدند. این فیلم که توسط باز لورمن به عنوان کارگردانی چیره دست و کهنه کار ساخته شده داستان الویس را از دریچه رابطه پیچیده اش با مدیر مرموز برنامه هایش روایت می کند که تام هنکس تمام نشدنی نقش او را بازی می کند. فیلم Elvis در بخش رقابت جایزه جشنواره کن حضور نداشت و قاعدتاً هیچ جایزه ای نیست دریافت نکرد اما تحسین ها نسبت به سبک خلاقانه لورمن و بازی ستاره ساز آستین باتلر باعث خلق هیجان بسیاری در مورد این فیلم هیجان انگیز و پرانرژی شد، فیلمی که در ۲۴ ژوئن ۲۰۲۲ در ایالات متحده اکران می شود.

10 فیلمی که بیشترین زمان تشویق ایستاده فستیوال کن را داشته اند

۸- Bowling For Columbine (2002)

۱۳ دقیقه

فیلم Bowling For Columbine که از نگاه بسیاری بهترین فیلم مایکل مور است یک مستند ماندگار در مورد خشونت مسلحانه در ایالات متحده است. این فیلم که هنوز هم مانند زمان انتشارش مرتبط و قابل درک است، به ویژگی های خاص علاقه مردم آمریکا به سلاح و تاثیرات کشوری می پردازد که در آن هر کسی می تواند بر اساس قانون اساسی یک سلاح خودکار بخرد. با استفاده از جزییات یکی از بزرگ ترین تراژدی های تاریخ ایالات متحده، کشتار گسترده مدرسه کلمباین به عنوان اساسی برای روایت خود، این فیلم سفری ماجراجویانه در سراسر ایالات متحده و به هم چسباندن اتفاقاتی تراژیک در تاریخ اخیر این کشور است که تمایل مردم آمریکا به خرید اسلحه و خشونت فجیع ناشی از آن را همراه با لابی قدرتمند شرکت های تولید اسلحه به نقد می کشد.

10 فیلمی که بیشترین زمان تشویق ایستاده فستیوال کن را داشته اند

۷- Belle (2021)

۱۴ دقیقه

این انیمه ژاپنی در یک منطقه روستایی ساده روایت می شود، جایی که سوزو ۱۷ ساله به گذشته دردناکش باز می گردد. وقتی سوزو از یک دنیای مجازی آنلاین و بزرگ به نام U مطلع می شود، وارد شخصیت دیگر خود به نام بل می شود که یک خواننده پاپ محبوب در سطح بین المللی است. انیمه Belle با خلق یک دنیای اینترنتی انیمیشنی زیبا، لحظه ای از سرگرم کردن مخاطب با جلوه های بصری رنگارنگ و زیبای خود غافل نبوده و داستان مشهور دیو و دلبر را با یک سبک روایی منحصربفرد با تکیه بر عصر مدرن به تصویر می کشد.

10 فیلمی که بیشترین زمان تشویق ایستاده فستیوال کن را داشته اند

۶- Capernaum (2018)

۱۵ دقیقه

فیلم Capernaum با بازی یک کودک- مهاجر واقعی در یکی از فراموش نشدنی ترین نقش آفرینی های کودک-بازیگران در تاریخ سینما، داستان یک پسربچه فقیر ۱۲ ساله را روایت می کند که در خیابان های بیروت سعی دارند زنده بماند. او از والدینش برای اینکه وی را به چنین دنیای ناعادلانه و ترسناکی آورده اند شکایت می کند، جایی که مهاجر بودن بدون مدارک شناسایی معمولاً به معنای از دست دادن اساسی ترین حقوق انسانی است. این فیلم که اواخر سال ۲۰۱۸ در فهرست نامزدهای اسکار بهترین فیلم غیرانگلیسی زبان نیز قرار گرفت یک داستان دادگاهی تکان دهنده است با تاثیر اجتماعی غیرقابل انکار و البته درسی ویژه برای همدردی برای کسانی که به تماشای فیلم می نشینند.

10 فیلمی که بیشترین زمان تشویق ایستاده فستیوال کن را داشته اند

۵- The Paperboy (2012)

۱۵ دقیقه

فیلم The Paperboy که بعد از نمایش اولیه در کن چندان مورد استقبال منتقدان قرار نگرفت، نتوانست هیجانی که پس از ۱۵ دقیقه تشویق ایستاده در فسیتوال کن بدست آورده بود را ادامه دهد. این فیلم داستان یک گزارشگر تحقیق دادگاهی و همکارش را روایت می کند در حالی که برای تحقیق در مورد یک پرونده مهم در مورد یک زندانی در انتظار اعدام به فلوریدا سفر می کنند. با بازیگرانی طراز اول، فیلم The Paperboy یک تریلر جنایی باکیفیت و بامزه است که البته نتوانست تحسین و تمجیدی که در ابتدا دریافت کرده بود را تداوم بخشد و هم منتقدان و هم سینماروها به آن روی خوش نشان ندادند اما بازی زک افرون در آن را باید تحسین برانگیز و قابل توجه توصیف کرد.

10 فیلمی که بیشترین زمان تشویق ایستاده فستیوال کن را داشته اند

۴- The Neon Demon (2016)

۱۷ دقیقه

فیلم The Neon Demon یکی از بحث برانگیزترین فیلم های سال های اخیر است که واکنش های متفاوتی را در پی داشت اما برای تماشاگران فستیوال کن، بدون شک فیلمی فراموش نشدنی و محبوب بود. داستان فیلم در لس آنجلسی سوررئال روایت می شود، جایی که جسی یک مدل آینده دار است و علاقه وسواس گونه و ناخواسته اما شیطانی صنعت مد و فشن را برای متوقف کردن زیبایی اش به خود جلب می کند. این فیلم که در طول مدت روایت خود در لبه ورود به ژانر ترسناک قرار دارد و البته مملو از محتوای خشن و عریان است، بدون شک فیلمی نیست که مناسب و مورد علاقه هر کسی باشد اما بدون شک یک تجربه تکان دهنده و تفکربرانگیز خواهد بود.

10 فیلمی که بیشترین زمان تشویق ایستاده فستیوال کن را داشته اند

۳- Mud (2012)

۱۸ دقیقه

فیلم Mud با ترکیب یک روایت بلوع با درامی سرگرم کننده، حاضران در فستیوال کن ۲۰۱۲ را شگفت زده و غافلگیر کرد. دو پسربچه یک فراری را در جزیره ای در رودخانه می سی سی پی پیدا کرده و عهد می بندند که به او کمک کنند تا دوباره عشقش را یافته و فرار کند. اولین تصورات نسبت به فیلم آن را یک نگاه قابل توجه به جوانی و داستانی دلگرم کننده توصیف می کردند. فیلم Mud به خوبی می داند که چطور بین تم های جدی و سانتیمانتالیزم تعادل برقرار کند و با بازی خیره کننده و تحسین برانگیز متیو مک کانهی در نقش اصلی داستان، به سرعت خود را به عنوان فیلمی مورد توجه عامه سینماروها نشان داد.

10 فیلمی که بیشترین زمان تشویق ایستاده فستیوال کن را داشته اند

۲- Fahrenheit 9/11 (2004)

۲۰ دقیقه

فیلمی دیگر از مایکل مور، Fahrenheit 9/11 بدون شک بحث برانگیزترین اثر سینمایی این مستندساز آمریکایی تاکنون است. این فیلم دیدگاه مور نسبت به اتفاقی که بعد از تراژدی یازده سپتامبر در ایالات متحده افتاد و اینکه چطور دولت بوش از این اتفاق برای تداوم اثرگذاری کم طرفدار ایالات متحده بر خاورمیانه استفاده کرد را به تصویر می کشد و مدعی است که بوش از این اتفاق برای افزایش جنگ و درگیری های سیاسی که تا به امروز همچنان ادامه دارد نهایت استفاده را برده است. فیلم Fahrenheit 9/11 که یک مستند سیاسی است البته در اتهامات مطرح شده در خود چندان دقیق و مستند عمل نمی کند. این فیلم که برنده جایزه نخل طلای فستیوال کن نیز شد به عنوان پیامی ضروری برای همه جهانیان، در فستیوال کن مورد استقبال قرار گرفت. در مورد مخاطبان نیز رویکرد و جبهه سیاسی مطلوب آن ها فاکتور اصلی در دیدگاه و سوگیری شان نسبت به فیلم مایکل مور خواهد بود.

10 فیلمی که بیشترین زمان تشویق ایستاده فستیوال کن را داشته اند

۱- Pan’s Labyrinth (2006)

۲۲ دقیقه

۲۲ دقیقه تشویق ایستاده چیزی است که کمتر فیلمی می تواند به آن دست پیدا کند و به نظر نمی رسد که اتفاق مشابهی تا چند سال دیگر رخ دهد. فیلم Pan’s Labyrinth در جشنواره کن برای اولین بار اکران شد و به خاطر تشویق بی سابقه ای که نسبت به فیلم صورت گرفت خود شبیه یک فستیوال سینمایی بود. شاهکار گیرمو دل تورو یک داستان فانتزی تاریک است در مورد دختر نوجوانی که با پدرخوانده زورگو و مادر باردارش زندگی می کند در حالی که یک هزارتوی فانتزی را کشف می کند، هزارتویی که توسط یک رب النوع محافظت شده و مدعی است که از سرنوشت او مطلع است. جدای از ایهام زیبایی از جنگ بین خیر و شر در فیلم، Pan’s Labyrinth از لحاظ بصری بسیار سرگرم کننده و البته ترسناک است.

منابع سایت

بخشی از محتویات سایت با توجه به اجازه نامه موجود در بخش کپی رایت سایت های زیر از این سایت ها جمع آوری شده است اگر محتوایی از سایت شما اینجا منتشر شده است و منبع ذکر نشده است به ما از طریق نظرات اطلاع دهید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.