دسته‌بندی نشده

۱۰ روش طلایی جهت پاک کردن لکه چربی کهنه و قدیمی

نحوه پاک کردن لکه های چربی کهنه لباس با روش های طبیعی در خانه

پاک کردن لکه های روغن قدیمی و گریس از روی لباس کار راحتی است. گاهی اوقات لباس های مورد علاقه خود را برای شب عروسی یا یک مهمانی آماده می کنید و ناگهان لکه های روغن روی آن ها می ریزد. در چنین موقعیتی چه باید بکنید؟ برای اطلاعات بیشتر با دلگرم همراه شوید.

چگونه لکه روغن ماشین و چربی کهنه را از روی لباس پاک کنیم

انواع مختلفی روغن برای ریختن روی لباس وجود دارد مثل روغن نارگیل، ذرت، زیتون، خردل، موتور و… . با استفاده از برخی موادی که در هر خانه ای پیدا می شود و با کمی ظرافت می توانید لکه ها را از روی لباستان پاک کنید.

چگونگی خلاص شدن از شر لکه های روغنی کهنه در خانه

روش های مختلفی برای پاک کردن لکه های روغنی از روی لباس در خانه وجود دارد. در اینجا برخی از رایج ترین روش ها و موادی که به راحتی می توانید به آن ها دسترسی پیدا کنید را آورده ایم.

۱- استفاده از پودر بچه برای خلاص شدن از شر لکه های روغنی کهنه

روغن را با استفاده از حوله های کاغذی بپوشانید تا از گسترش و نفوذ آن جلوگیری کند و هم چنین لباس را فشار ندهید. در ناحیه ای که روغن ریخته است پودر بچه بریزید. بگذارید ۳۰ دقیقه آن جا بماند.با استفاده از انگشتان یا یک قاشق فلزی می توانید پودر بچه را جمع کنید. کار تمام است! لباس شما به همان اندازه سابق جدید است.

پاک کردن لکه چربی از روی لباس

۲- استفاده از مایع ظرفشویی، شامپو یا صابون جهت خلاص شدن از شر لکه های روغنی کهنه

اگر با شامپو می توان چربی موها را از بین برد، پس می توان چربی روی لباس هم پاک کرد.شامپو را در سراسر ناحیه آسیب دیده بریزید و آن را پخش کنید. طبق دستورالعمل های برچسب لباس آن را بشویید.اگر می خواهید از پاک کننده غذایی برای از بین بردن لکه ها استفاده کنید، از نشاسته ذرت استفاده کنید و بگذارید به مدت ۳۰ دقیقه خیس بخورد. مواد شوینده و یا صابون را بردارید و از یک برس ناخن برای کار در مناطق آسیب دیده استفاده کنید.بعد از آن با توجه به دستورالعمل های ارایه شده در برچسب لباس، آن را بشویید.

۳- استفاده از اسپری های مخصوص لکه برای خلاص شدن از شر لکه های روغنی کهنه

از یک اسپری پاک کننده لکه (موجود در فروشگاههای بزرگ) استفاده کنید و آن را به لکه های روغن ریخته شده روی لباس اسپری کنید. اجازه دهید برای چند دقیقه آن جا بماند. بروید و یک کتری آب جوش بیاورید.یک طشت بیاورید، لباس ها را در آن قرار دهید و آب جوش بر روی آن بریزید.آب را تا حدی که کاملا لباس را بپوشاند در طشت بریزید. این کار به حذف لکه ها با شکستن پیوندهای روغن کمک می کند.مطمئن باشید آب روی زمین نشت نکند چون داغ داغ است.

حتماً بخوانید:

۴- استفاده از مایه سفید کننده برای خلاص شدن از شر لکه های روغنی کهنه

استفاده از مایه سفید کننده برای حذف لکه های روغنی از لباس یک ایده ابتکاری است، اما قبل از ادامه کار یک آزمایش نقطه ای انجام دهید.مقداری مایه سفید کننده بردارید و به آرامی آن را روی مناطق آسیب دیده اسپری کنیدبگذارید برای ۲۰ دقیقه روی محل بماند. یک تشت آب گرم بیاورید و لباس های خود را با آن خیس کنید. اکنون مایه سفید کننده را بشویید.آب را تخلیه کرده و لباس های خود را با مواد شوینده بشویید. بگذارید لباستان خشک شود.در صورتی که فکر می کنید راه های مختلفی برای حذف این لکه های روغنی وجود دارد، خبرهای خوبی برای شما داریم.

5- سرکه برای خلاص شدن از شر لکه های روغنی کهنه

یک کاسه بردارید و آب و سرکه را به میزان مساوی در آن بریزید.یک حوله خشک بردارید، در محلول بزنید و آن را بر روی لکه های چرب بمالید.

روشهای پاک کردن لکه روغن

6- نمک جهت خلاص شدن از شر لکه های روغنی کهنه

نمک و الکل را به نسبت ۱ به ۴ مخلوط کنید. یک حوله خشک بردارید، در محلول بزنید و آن را روی لکه ها بمالید.

7-گچ برای خلاص شدن از شر لکه های روغنی کهنه

مقداری پودر گچ بردارید و آن را روی مناطق چرب بمالید.بگذارید برای چند دقیقه بماند و اجازه دهید لکه را جذب کند.گچ را پاک کنید. لباس را بشویید.

حتماً بخوانید:

8- استفاده از ژل آلوئه ورا

لباس های خود را خیس کنید و بگذارید کمی در آب بمانند.آن را بیرون بیاورید و ژل آلوئه ورا را روی مناطق آسیب دیده بمالید.لباس را بشویید.

9- استفاده از ذغال

روی لکه ها ذغال بمالید. بگذارید تقریبا ۱ تا ۲ ساعت بگذارید. سپس لباس را بشویید.

10- خمیر دندان

روی لکه ها خمیر دندان بزنید.با مسواک آن را روی لکه ها بمالید. لباس را بشویید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا