اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در telegram
گوگل پنالتی چیست؟ و چه کار کنیم سایتمان پنالتی نشود؟_60322df6265d7.jpeg

گوگل پنالتی چیست؟ و چه کار کنیم سایتمان پنالتی نشود؟

گوگل پنالتی همان طور که از نامش معلوم است به جریمه شدن از طرف گوگل و اخراج شدن از نتایج جست و جوی گوگل گفته می شود. اکثر سایت هایی که در گوگل پنالتی می شوند به علت استفاده از روش های غیر مجاز در سئو و به اصطلاح سئوی کلاه سیاه است. مسلما گوگل هم می فهمد که این سایت ها از روش های غیر قانونی جهت بهبود رتبه سایت خود در نتایج جست و جو استفاده می کنند و با جریمه کردنشان فعالیت آن ها را متوقف می کند.

در این مقاله قصد دارم در مورد گوگل پنالتی و اینکه بیشتر چه سایت هایی اسیر آن می شوند صحبت کنم. همچنین در مورد اینکه چه کارهایی باید انجام دهیم تا در گوگل پنالتی نشویم که از نتایج جست و جو حذف نشویم هم صحبت خواهم کرد. پس در این مقاله هم همراه من باشید.

 

گوگل پنالتی چیست؟

همانطور که متوجه شدید گوگل پنالتی یعنی جریمه شدن توسط گوگل که ممکن است این جریمه شدن باعث حذف کل سایت از نتایج جست و جو شود یا اینکه حذف سایت در یک کلمه کلیدی خاص و مهم که سایت مورد نظر روی آن تمرکز کرده است شود . همچنین گاهی دیده شده است که یک صفحه خاص هم با گوگل پنالتی از نتایج جست و جو حذف شده است.

معمولا افرادی که چه در یک کلمه کلیدی خاص یا کل سایت شان توسط گوگل جریمه می شود سایت خود را می توانند در قبرستان گوگل یعنی صفحه 50 الی 100 به بعد پیدا کنند!

اکثر افرادی که قصد دارند به سرعت به بهترین جایگاه در نتایج جست و جو در کلمات کلیدی مد نظرشان برسند دست به کارهای غیر مجاز می زنند. منظور همان استفاده از تکنیک های سئوی کلاه سیاه است. البته معمولا سئو کارهای حرفه ای که از روش های کلاه سیاه در سئوی سایتی استفاده می کنند به صورت کاملا حرفه ای این کار را انجام می دهند تا هیچگاه گوگل به آن ها شک نکند.

ولی اکثر افرادی که سایتشان اسیر جریمه های گوگل می شود نا آگاهانه و صرفا به خاطر اینکه سریع به بهترین نتیجه برسند از روش های کلاه سیاه استفاده می کنند. ولی غافل از اینکه گوگل خیلی باهوش است و دست آن ها را می خواند.

 

نوشته های مشابه

گوگل چه سایت هایی را پنالتی می کند؟

همانطور که متوجه شدید گوگل سایت هایی را جریمه می کند که احساس کند از روش های غیر مجاز برای کسب رتبه بهتر در نتایج جست و جو استفاده می کنند.

گوگل توسط الگوریتم گوگل پنگوئن سایت هایی که از هر نوع روش غیر مجاز در سئو استفاده می کنند را شناسایی می کند. مثلا سایت هایی که از بک لینک های متعدد با کیفیت در مدت زمان خیلی کوتاه و به صورت کاملا مصنوعی استفاده می کنند توسط الگوریتم پنگوئن به راحتی شناسایی می شوند.

پیشنهاد ویژه همیار وب : درباره الگوریتم های جدید گوگل بیشتر بدانید

یا سایت هایی که به هر نحوی بیش از حد سئو شده اند. مثلا روی یک کلمه خاص به صورت غیر طبیعی کار کرده اند. مثلا کلمه خاصی را به تعداد زیاد در محتوای خود به کار برده اند. که به این کار اصطلاحا Keyword Stuffing گفته می شود. در بسیاری از مواقع این تکرار کلمه کلیدی خاص با لینک شدن به صفحه اصلی سایت مورد نظر همراه است.

در واقع این روش هایی که گفته شد استفاده از سئوی کلاه سیاه به طور نا آگاهانه است که توسط افراد زیادی انجام می شود. البته این را هم باید بدانید که یک سری از سایت ها بنا به موضوع کاریشان از همین روش ها استفاده می کنند و اصلا برای آن ها مهم نیست که پنالتی شوند. به طور مثال سایت هایی که در زمینه فروش تورهای مسافرتی فعالیت می کنند فقط 3 ماه تابستان برایشان مهم است. بعد از 3 ماه اگر پنالتی شوند هیچ ضرری برایشان ندارد! در واقع تا گوگل بفمهد که این سایت ها چه کار می کنند سودشان را کرده اند و کارشان را به اتمام رسانده اند.

 

شناسایی سایت های کپی کار توسط الگوریتم پاندا گوگل

مورد بعدی که باعث پنالتی شدن خیلی از سایت ها می شود محتوای کپی است. گوگل توسط الگوریتم پاندا به راحتی می تواند سایت های کپی کار را شناسایی کند. محتوای کپی هم به محتوایی گفته می شود که قبلا در سایتی وجود داشته است و اکنون در سایت دیگری است.

بعضی از دوستان فکر می کنند با جابه جایی جملات و پاراگراف ها و حذف قسمت هایی از محتوای سایت های دیگر می توانند محتوای یونیک برای خود تولید کنند. اما غافل از اینکه گوگل خیلی باهوش است و به راحتی می تواند محتوای دستکاری شده را تشخیص دهد.

سایت هایی که دارای محتوای کپی یا بهتر است بگویم تکراری هستند رتبه خیلی پایین تری نسبت به سایت های دیگر دارند و اگر محتوای کپی آن ها بیش از 40 درصد از کل محتوای سایتشان باشد به احتمال زیاد توسط الگوریتم پاندا گوگل شناسایی و جریمه خواهند شد.

 

چه کار کنیم سایتمان پنالتی نشود؟

اولین کاری که باید انجام دهید استفاده از محتوای غیر کپی است. باید سعی کنید محتوای یونیک تولید کنید. محتوایی که از نظر گوگل قبلا در وب موجود نبوده است! همانطور که می دانید تولید محتوا کاری سخت و دغدغه خیلی از وبمستران است. ولی این دلیل نمی شود که محتوای دیگر سایت ها را کپی کنید. در صورتی که قصد دارید محتوایی را باز نشر دهید حتما منبع آن را ذکر کنید.

مراقب بک لینک هایی که می سازید باشید. در حقیقت بک لینک هایی که ما با دستان خودمان می سازیم جزئی از تکنیک های سئوی کلاه سیاه است. به خاطر همین باید در ساخت بک لینک ها دقت زیادی کنیم. هرگز در ساخت بک لینک ها نباید زیاده روی کنید. بک لینک هایی که می سازید نباید فقط برای یک صفحه خاص با انکر تکست خاص باشد. زمان ساخت بک لینک ها باید متفاوت باشد. در ساخت بک لینک ها باید تنوع داشته باشید. یعنی مثلا فقط از طریق درج نظر در قسمت کامنت های سایت ها بک لینک نگیرید!

کیفیت بک لینک ها نباید یکی باشد. مثلا فقط به فکر ساخت بک لینک های فالو نباشید! باید بک لینک های نوفالو هم در پروسه لینک سازی خود لحاظ کنید. یا فقط از سایت های با کیفیت با آتوریتی بالا لینک نگیرید. هر از گاهی از سایت های بی کیفیت و بی ربط به حوزه کاری خود هم لینک بگیرید.

پیشنهاد ویژه همیار وب : بک لینک و تاثیر آن در سئوی سایت

در کل باید طوری رفتار کنیم که گوگل به لینک هایی که برای ما ساخته می شود شک نکند. همانطور که گفتم بک لینک هایی که ما می سازیم جزیی از تکنیک های سئوی کلاه سیاه است. پس باید خیلی مراقب این باشیم که گوگل نفهمد لینک ها توسط ما ساخته می شوند.

 

از سئوی بیش از حد خود داری کنید!

مورد بعدی که همه ما می دانیم سئوی بیش از حد است. همانطور که قبلا اشاره کردم نباید بیش از اندازه به فکر سئوی سایت خود باشیم. تنها عاملی که باعث می شود ما در سئو افراط کنیم کسب رتبه خوب در مدت زمان کوتاه است. پس به همین خاطر دوست داریم پروسه سئو سایت خود را زودتر انجام دهیم.

به این توجه کنید که نباید روی یک کلمه کلیدی خاص بیش از حد تمرکز کنید. چه در تولید محتوا و چه در ساخت بک لینک و لینک های داخلی. در مورد keyword Stuffing  هم همانطور که گفتم هرگز از آن در محتوای خود استفاده نکنید. یا هیچ وقت بیش از حد از تگ ها در نوشته های خود استفاده نکنید. در کل نباید خیلی روی یک چیزی به طور غیر طبیعی تمرکز کنید.

 

از کجا بفهمیم که سایتمان پنالتی شده است؟

اکثر جریمه ها توسط گوگل و از طریق گوگل وبمستر تولز قسمت Manual Action گزارش داده می شود. اما گاهی این جریمه ها بدون اطلاع از طرف گوگل انجام می شود. و دلیل آن هم متوجه نشدن صاحب سایت از جریمه شدنش است. به خاطر اینکه وقتی صاحب سایت از جریمه شدنش با خبر شود به راحتی و به سرعت می تواند کارهای غیر مجازی که انجام داده است مثل استفاده از محتوای کپی را از بین ببرد و دوباره سایت خود را به حالت اولیه باز گرداند. البته در ادامه بیشتر در مورد خارج شدن از جریمه های گوگل صحبت می کنم.

مورد بعدی که می توانید توسط آن متوجه پنالتی شدن سایت خود توسط گوگل شوید کاهش ترافیک ورودی شما از سمت گوگل است. همچنین این کم شدن ترافیک را می توانید با بررسی ورودی های خود از طریق کلمات کلیدی اصلی که در قسمت Search Analytics در وبمستر تولز تان موجود است انجام دهید. البته یادتان باشد که ترافیک سایت شما در روزهای تعطیل پایین می آید و این امری طبیعی است.

پیشنهاد می کنم مقاله افت رتبه سایت شما در گوگل چه دلایلی دارد؟ را هم بخوانید.

نکته مهم : گاهی اوقات ممکن است داده هایی که گوگل وبمستر تولز به ما می دهد اشتباه باشد. مثلا ممکن است ترافیک ورودی کلمات کلیدی اصلی ما را صفر نشان دهد. یا تعداد واقعی بک لینک های ما را خیلی کم نشان دهد. با بررسی های بیشتر باید علت آن را پیدا کنید. ممکن است گوگل ساختار سایت شما را به درستی شناسایی نکرده است.

به عنوان مثال ممکن است شما به تازگی از پروتکل Https بر روی سایت خود استفاده کرده اید. به همین خاطر گوگل نمی تواند به سایت شما دسترسی داشته باشد. در این صورت باید سایت خود را پاک کنید و دوباره همراه با Https آن را در گوگل وبمستر درج کنید.

مورد بعدی که خیلی واضح است، نبودن سایت شما در جایگاه فعلی توسط جست و جوی کلمه یا کلمات کلیدی مربوط به سایت شما است. البته این را از همان قسمتی که در گوگل وبمستر به آن اشاره کردم می توان فهمید. ولی اگر می خواهید مطمئن شوید همین حالا یک پنجره خصوصی در مرورگرتان باز کنید و یکی از عبارت های کلیدی اصلی مربوط به سایت خود را جست و جو کنید.

 

چگونه سایت خود را از پنالتی خارج کنیم؟

فکر می کنم خیلی واضح باشد برای اینکه سایت خود را از گوگل پنالتی خارج کنیم چه کارهایی باید انجام دهیم! اولین کاری که باید انجام دهیم برگرداندن سایت به حالت طبیعی آن است. به عنوان مثال اگر از محتوای کپی استفاده کردید باید یا آن ها را به کلی پاک کنید یا اینکه دوباره با محتوای جدید بازسازی شان کنید. یا اینکه اگر keyword stuffing در محتوای شما وجود دارد آن را اصلاح کنید.

مورد بعدی که خیلی مهم است بک لینک ها هستند. اگر از بک لینک های اسپم فراوانی استفاده کرده اید باید آن ها را شناسایی کنید و به گوگل به عنوان بک لینک های بی تاثیر معرفی کنید.

این بک لینک ها ممکن است به دست خودتان یا به دست رقیبانتان برای پنالتی کردن سایت شما ایجاد شده باشند. بهترین راه برای شناسایی بک لینک های اسپم مراجعه کردن به قسمت Link To Your Site گوگل وبمستر است. بهتون پیشنهاد می کنم این قسمت را هر روز چک کنید تا از ساخت بک لینک های غیر طبیعی برای سایت خود با خبر شوید.

 

چگونه گزارش بک لینک های اسپم را به گوگل بدهیم؟

بعد از اینکه متوجه شدید چه بک لینک هایی برای شما بی کیفیت و اسپم بوده اند باید آدرس سایت آن ها را در یک فایل txt ذخیره کنید. و توسط ابزار Disavow links گزارش آن ها را به گوگل بدهید. بعد از ورود به این ابزار باید سایت خودتان را انتخاب کنید و روی دکمه قرمز Disavow links کلیک کنید.

بعد از اینکه روی این دکمه کلیک می کنید وارد صفحه ای می شوید و در آن صفحه می توانید فایل txt خود را آپلود کنید. در واقع با این کار به گوگل می گویید که بک لینک هایی که از این سایت ها برای سایت شما ساخته شده است را بی تاثیر کند.

توجه کنید در فایل txt باید در هر خط آدرس یک سایت را بنویسید. در واقع با این کار به گوگل می گویید تمام بک لینک هایی که از آن سایت مورد نظر برای سایت شما ساخته شده است را بی تاثیر کند.

پیشنهاد می کنم مقاله اشتباهات مهلک مدیران سایت ها در بهینه سازی سایت را هم بخوانید.

 

جمع بندی و مطلب پایانی

پیشنهاد من برای اینکه هیچ وقت اسیر گوگل پنالتی نشوید این است که هرگز پروسه سئوی سایت خود را به سرعت انجام ندهید. باید بدانید سئو، کاری است که شما باید با حوصله و به صورت خیلی منظم و طبیعی آن را انجام دهید. فراموش نکنید که اگر سایت شما در گوگل پنالتی شود با اینکه از پنالتی هم خارجش کنید باز هم در یاد گوگل خواهد ماند و روی سایت شما خیلی حساس تر می شود.

پیشنهاد دیگر من این است که اگر از روش های سئوی کلاه سیاه هم برای سئو سایت خود استفاده می کنید هرگز ناآگاهانه این کار را انجام ندهید. نهایتا سعی کنید روی سایت با دامین دیگری این کار را انجام دهید. چون ممکن است به راحتی و با دستان خودتان سایت اصلی خود را پنالتی کنید. امیدوارم از این مقاله هم استفاده کافی را برده باشید.

 

سئوی سایت

منابع سایت

بخشی از محتویات سایت با توجه به اجازه نامه موجود در بخش کپی رایت سایت های زیر از این سایت ها جمع آوری شده است اگر محتوایی از سایت شما اینجا منتشر شده است و منبع ذکر نشده است به ما از طریق نظرات اطلاع دهید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

eskisehir escort - trbet.vip - cratosslot