اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در telegram
کلوبوم مادرزادی و جراحی آن همراه با فیلم_5e5b972a57a8a.jpeg
کلوبوم مادرزادی و جراحی آن همراه با فیلم_5e5b972a57a8a.jpeg

کلوبوم مادرزادی و جراحی آن همراه با فیلم

کلوبوم مادرزادی و جراحی آن همراه با فیلم

پيوستن ناکامل زوايد ماگزيلارى جنينى باعث شکاف لبهٔ پلک ( کلوبوم مادرزادى پلک) مى‌شود که معمولاً در قسمت داخلى پلک فوقانى است و اغلب با درموئيد تومور همراه است. اگر قرنيه در معرض خطر مواجهه با بيرون نيست، مى‌توان عمل جراحى را سال‌ها به عقب انداخت.

کلوبوم نوعي اختلال ژنتيكي است كه ممكن است قسمت هاي مختلف چشم از شبكيه تا عنبيه و حتي عصب بينائي را درگير نمايد. درمان بيماري نيز ممكن است بر حسب شدت درگيري و گرفتار بودن قسمت هاي مختلف چشم متفاوت باشد. در مواردي كه کلوبوم محدود به عنبيه يا لنز بوده و خفيف نيز باشد با اعمال جراحي قابل اصلاح مي باشد. به علت ژنتيكي بودن اين مسئله، امكان ابتلاي فرزندان ديگر وجود دارد.
براي بررسي شدت درگيري و امكان درمان بايد به چشم پزشك مراجعه كنيد.

علت کلوبوم

علت بروز کلوبوم ، نوعي اختلال تكاملي در شكل گيري چشم در دوران جنيني است كه غير از عوامل ژنتيكي ممكن است به علت بعضي از عفونت هاي داخل رحمي نيز بروز كند. متاسفانه درگيري كلوبومي عصب بينائي و يا شبكيه درمان مناسبي نداشته و بسته به شدت درگيري ممكن است تاثير متوسط تا شديدي روي ديد گذاشته باشد. به هر حال دقيق ترين پاسخ ها را بعد از مراجعه به چشم پزشك و معاينه دريافت خواهيد كرد.

جراحی کلوبوم مادرزادی

كودك چهل روزه با كلوبوم مادرزادی یا عدم تشكیل قسمتی از پلك بالا در سمت چپ كه چشم باز می ماند و قرنیه در معرض خشك شدن بود پس از برداشتن قسمت تشكیل نیافته پلك كه حاشیه نامنظمی داشت به صورت تمام ضخامت، ابتدا قسمت غضروفی پلك و سپس لبه پلك و در آخر پوست بازسازی شد و از آنجا كه مقدار دیفكت كمتر از سی درصد بود ترمیم به صورت اولیه انجام شد و نیاز به چرخاندن فلپ نبود .در ویدیو زیر این جراحی را مشاهده می کنید :

برچسب : بهترین جراح پلک, بهترین جراح پلک در تهران, بهترین چشم پزشک در تهران, جراح چشم, جراحی چشم, جراحی کلوبوم, چشم پزشک, درمان کلوبوم, درمان کلوبوم مادرزادی, دکتر رجبی, فوق تخصص چشم, کلوبوم, کلوبوم چیست؟, کلوبوم مادرزادی, متخصص چشم

Facebook|

Google plus|

نوشته های مشابه

twitter|

cloob|

Facenama|

Stumble Upon|

Delicious|

Digg|

منابع سایت

بخشی از محتویات سایت با توجه به اجازه نامه موجود در بخش کپی رایت سایت های زیر از این سایت ها جمع آوری شده است اگر محتوایی از سایت شما اینجا منتشر شده است و منبع ذکر نشده است به ما از طریق نظرات اطلاع دهید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.