Psosram
Psosram

کرم پسوس رام جهت درمان پسوریازیس

 پسوریازیس چیست؟ ( کرم پسوس رام ۸۰ گرم )

ریشه لغت پسوریازیس از یک کلمه یونانی است که به معنای خارش است. این بیماری یک بیماری شایع پوستی است که لزوماً خارش دار نبوده با پلاک های قرمز رنگ همراه با پوسته ریزی مشخص می شود . پسوریازیس اشکال گوناگون با شدت های متفاوت داشته و مسری نمی باشد.

 پسوریازیس چگونه ایجاد می شود؟

پسوریازیس یک بیماری مرتبط با سیستم ایمنی بدن است. در طی این بیماری سیستم ایمنی با ارسال سیگنال های معیوب موجب تسریع رشد سلول های پوست می شود. در واقع در حالت عادی سلول های پوست بطور دائم از لایه های زیرین به طرف سطح حرکت کرده، در آنجا هسته های خود را از دست داده و به صورت پوسته های مرده از بدن دفع می شوند.

این روند بطور معمول حدود ی  ماه به طول می انجامد، اما در جریان پسوریازیس، چرخه حیات سلول های پوست بر اثر همان اشکالات سیستم ایمنی ، سرعت یافته، در نتیجه چندین لایه سلول مرده در سطح پوست تجمع پیدا می کنند که همان پوسته های پسوریازیس را تشکیل می دهند.

 مکانیسم کرم گیاهی پسوس رام:

کرم پسوس رام حاوی ترکیبات کاملا طبیعی می باشد که با بافت سبک خود قادر است به داخل پوست نفوذ کرده، رطوبت پوست را حفظ نماید و سلول های مرده را از روی پوست جدا کرده  و موجب رفع پوسته ریزی می گردد و همچنین خارش ناشی از ضایعات بیماری را نیز کاهش می دهد. این دارو همچنین دارای خواص ضد التهابی بسیار بالایی می باشد.

این کرم مملو از اسید های چرب، مواد آنتی اکسیدانی و ویتامین های A، E، C  میباشد که با تاثیر بر لایه شاخی پوست ضمن برطرف کردن خشکی شدید آن قادر است با رادیکال های آزاد  مخرب پوست مقابله کرده و باعث تقویت و ترمیم سلول های پوستی آسیب دیده می گردد.

در یک کار آزمایی بالینی انجام شده در دانشگاه علوم پزشکی اصفهان، کرم گیاهی پسوس رام در بیماران مبتلا به پسوریازیس تجویز شد و در نهایت  نتایج حاصل از این مطالعه نشان داد علائم بیماری برطرف شده و در مدت ۶ ماه بیماران دریافت کننده داروی پسوس رام علائمی از عود و برگشت بیماری را نیز نشان ندادند.

فرمولاسیون و خواص ترکیبات اصلی به کار رفته در کرم گیاهی پسوس رام:

خواص عسل و موم زنبور عسل:

موم زنبور عسل دارای خواص بسیار مفید و زیادی از جمله اثرات ضد التهاب و ضد اکسیداسیون، تحریک جریان خون و اثرات بی حسی موضعی می باشند. به علاوه موم زنبور عسل می تواند باعث افزایش خون رسانی و همچنین برطرف کننده خشکی های پوست شوند. این موارد می توانند در بیماری پسوریازیس اثرات مفیدی را ایجاد نمایند.

 خواص هلو:

زیگزانتین و لوتئین موجود در هلو به ترمیم و بازسازی پوست ملتهب کمک می کند. قابل ذکر است عصاره هلو می تواند پوست مرده را پاکسازی کند و هیدراتاسیون موثرتری را برای پوست فراهم آورد و آن را شاداب تر سازد.

همچنین عصاره هلو حاوی ویتامین A، پیش ساز ویتامین A و ویتامین های B، CوE  است  که قدرت احیا کنندگی و محافظتی بالایی به پوست می دهند به طوری که باعث افزایش مقاومت و بالا بردن خاصیت ارتجاعی آن می شود.

 خواص روغن گل سرخ:

روغن های طبیعی موجود در گل سرخ  به حفظ رطوبت پوست کمک می‌ کنند. مطالعات نشان داده اند که ماده قندی و ویتامین C موجود در گل سرخ می تواند برای پوست ‌های حساس، بسیار مفید باشد. همچنین نشان داده شده که گل سرخ می تواند سوزش و قرمزی پوست را کاهش دهد. این خواص باعث شده تا محصولات حاصل از این گیاه در درمان بیماری‌ هایی همچون اگزما و صدفک استفاده شوند و اثرات آنها در این بیماری ها بسیار مثبت بوده است.

 خواص روغن کرچک:

روغن کرچک سرشار از اسیدهای چرب امگا۹، امگا۶ و ویتامین E است. روغن کرچک خاصیت نرم کنندگی دارد و التیام بخش است. این روغن باعث تنظیم pH پوست می شود و حالت اسیدی آن را کاهش می دهد.

زمانی که حالت اسیدی پوست پایین باشد، امکان تکثیر باکتری های بیماری زا کاهش پیدا می کند. از این روغن برای بهبود خشکی پوست، اگزما و پسوریازیس نیز استفاده می شود.

 ٥- خواص روغن بادام شیرین:

روغن بادام حاوی ویتامین E، A، B1، B2 و B6می باشد و  به عنوان یک مرطوب کننده بسیار عالی است. برای پوست خشک و حساس ایده آل است. از آسیب های پوستی جلوگیری میکند و سلولهای پوست را ترمیم میکند.

 ٦- خواص ویتامینA:

این ویتامین برای نگهداری و ترمیم بافت پوست لازم است. این ویتامین باعث افزایش فاکتور رشد درم یا لایه میانی پوست در کنار کاهش و مهار فعالیت غدد سباسه در پوست هم می ‌شود. کاهش سطح ویتامین A در بدن، پوسته ‌پوسته و ضخیم شدن پوست را در پی خواهد داشت.

ضمن اینکه این کمبود، کاهش ترشح مخاطی را هم به دنبال دارد. سال‌ ها است که رتینوئیدهای مصنوعی به ‌عنوان درمان بیماری پسوریازیس یا داءالصدف مورد استفاده قرار می‌ گیرند.

٧- خواص ویتامینE :

ویتامین E برای متابولیسم سلولی و حفظ غشای سلولها بسیار ضروری و مفید می باشد . نقش آن در حفظ و نگهداری تمام بافتهای بدن بخصوص بافت پوستی بر کسی پوشیده نیست.

اما نقش آنتی اکسیدانی، خنثی کردن مضرات اشعه UVو محافظت از غشای سلولهای پوستی مهمترین ویژگی است که هدف استفاده آن را در کرم چند منظوره مام دارو  مشخص می کند .

 ویژگیها و فوائد كرم پسوس رام محصولات مام دارو: 

 1. ساختن ســلول و بازسازی ســلول هــای از بیــن رفتــه، از اثــرات اختصاصـی ایـن كـرم مـی باشـد.
 2. رویـش دوبـاره مـوی سر و ابروها
 3. باز كننده غدد  تعریـق پوسـت
 4. ایـن دارو بـه دلیـل داشـتن عصـاره شـفابخش بعضـی از گیاهـان خـاص بسـیار آرام بخـش می باشد.
 5. هنـگام خـواب خارش بدن  كاهـش یافته و به مرور از بین میرود.
 6. اسـتراحت را بهبـود بخشـیده
 7. بهبود دهنده التهاباتی پوستی مزمن که به واسطه عفونت روی بدن بوجود می آید.
 8. بدلیل وجود مواد کاملا گیاهی استفاده آن در اطراف چشم ها مجاز میباشد.
 9. بهبود دهنده حساسیت های پوستی
 10. مرطوب کننده دست و صورت
 11. روشن، شفاف و شاداب كننده پوست
 12. تقویت سیستم ایمنی و گلبولهای سفید بدن در راستای ترمیم موضع آسیب دیده پوست

موارد مصرف :

 1. درمان کننده بیماری پوستی پسوریازس بدون عود و برگشت ؛ البته باید تحت مشورت كارشناسان خبره صورت گیرد.
 2. ایكتیوز
 3. کک و مک
 4. اریتم
 5. ای بی
 6. کهیر
 7. درماتیت
 8. بهبود پوسته پوسته شدن پوست
 9. درمان شاخی شدن و ترك های ریز پوست
 10. بهبود حساسیت دستها به علت تماس با مواد شویندها و پاک کنندها
 11. بهبود خشک شدن و ترک خوردن پوست دست و لب و صورت
 12. ترمیم کننده زخم
 13. بهبود دهنده تبخال
 14. باز کننده غدد تعریق
 15. رفع بوی بد بدن
 16. رویش مجدد موی سر و ابرو ( تاسی سر)
 17. تقویت كننده پیاز موی سر ، ابرو و مژه
 18. بهبود دهنده گل مژه چشم
 19. بهبود دهنده واریس
 20. ترمیم و بهبود جوشهای ناشی از آبله مرغون
 21. تسکین دهنده درد عضلانی (درد زانو و سیاتیک) به مدت ۱۰دقیقه ماساژ داده و بعد یک لایه از کرم را روی آن قرار دهید.

 نحوه  مصرف و اسـتفاده از كرم پسوس رام : 

 1. بیماران پوستی دو مـاه اول درمـان روزانـه چهار نوبـت  ( صبح ؛ ظهر ؛ عصر ؛ شب موقع خواب ) باید از كرم پسوسراماستفاده نماید.
 2. صبح ؛ ظهر و عصر  كرم را روی پلاك ها و موضع بیماری پوستی به آرامی مالش داده  البتـه بـه حالتـی كـه سـطحی مرطـوب ، نـرم ، بـراق برجای  بماند و شبها قبل از خواب تمام بدن (سر تا كف پا ) باید كاملا با كرم پسوسرام استفاده شود ؛ در ضمن كرم چند منظوره روزها روی صورت و پشت گوش و اگر احیانا آثار پسوریازیس روی سر وجود دارد استفاده شود.
 3. علت استفاده كردن كل بدن این است كه اكثر بیماران پوستی ؛ قبل از درمان پسوریازیس از داروهای كورتون دار استفاده كرده اند  و با این روش تمام پلاك هایی كه در زیر پوست  پنهان شده اند به روی پوست آمده و با كرم پسوسرام درمان می شوند.
 4. ضروری است استفاده در دو ماه اول درمان روزی ٤ بار بدن نیاز به استفاده از كرم  دارد كه یك وعده از آن باید حتما قبل از خواب و در كل سطح بدن باشد ( طبق بند ٢ )
 5. در ماه سوم و چهارم درمان ؛ كرم پسوسرام فقط سه بار  صبح و عصر و قبل از خواب روی پلاك ها و موضع بیماری پوستیبه آرامی مالش داده شود.
 6. در ماه پنجم و ششم درمان ؛ روزی دو بار باید از كرم پسوسرام استفاده كرد كه یك بار آن قبل از خواب باشد .
 7. با شروع ماه هفتم  اگر پلاكها و مواضع آسیب دیده پوست ؛ كاملا  بهبود یافته باشد بیمار میتواند بعد از هر بار حمام ازكرم ویتامینه مام دارو روی كل بدن  استفاده نماید تا پوست همیشه لطیف و شاداب باقی بماند.
 8. هنگام درمان توسط كرم پسوسرام ؛ در طول درمان احتمال دارد پوستتان اول قرمز شود  سـپس كـم كـم صورتی و بعـد از آن رنـگ اصلـی پوسـت نمایـان شـود و  لذا نگران نشوید این روال طبیعی درمان بوده و نشانه اثر گذاری دارو است ؛ به درمان خود ادامه دهید.
 9. خارشها باعث نازك شدن پوست انگشتها شده و انها را تحریك میكند و حتی  به مرور زمان باعث زخم و حتی در مواردیعفونی میشوند بنا براین از انجام خارش ها اجتناب کنید هر چند استفاده از کرم پسوس رام باعث کاهش و قطع خارش میشود.
 10. استفاده از لیست غذایی جهت درمان بیماران پسوریازیسی که از داروهای شیمیایی و کورتون دار استفاده کرده و می کنند به منظور پاكسازی از عوارض مخرب این داروهایی شیمیایی برای این اشخاص ضروری میباشد.
 11. حین استحمام از صابون و شامپو برای موهای معمولی استفاده شود هرگز از صابون مایع ؛ شامپوی بدن ؛ صابون تخصصی ؛ شامپوی تخصصی استفاده نشود.
 12. در حین درمان پسوریازیس، بیماران پوستی که از کرم پسوس رام استفاده می کنند؛ از مصرف داروهای حاوی کورتون و مواد شیمیایی با توجه به ماهیت مزمن و عود کننده آن و همچنین عوارض مربوط به این داروها کمتر استفاده شود و به جای آن از ترکیبات گیاهی و طبیعی که عوارض کمتری دارند استفاده نمایید.

  عوارض جانبی 

 1. بر اساس تحقیقات بالینی دانشگاه علوم پزشکی اصفهان کرم پسوس رام از نشانه های حاد و عواض جانبی می باشد.
 2. به دلیل وجود مواد کاملا گیاهی در کرم پسوس رام استفاده آن در اطراف چشم ها مجاز میباشد.
 3. این دارو محدودیت سنی ندارد.

مطالب مرتبط

منابع سایت

بخشی از محتویات سایت با توجه به اجازه نامه موجود در بخش کپی رایت سایت های زیر از این سایت ها جمع آوری شده است اگر محتوایی از سایت شما اینجا منتشر شده است و منبع ذکر نشده است به ما از طریق نظرات اطلاع دهید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.