دسته‌بندی نشده

کاربردهای نخ کنفی در منزل که هر خانم با سلیقه ایرانی لازم است بداند !

کاربردهای شگفت انگیز نخ کنفی

کاربردهای عالی نخ کنفی : نخ کنفی یک عنصر کاربردی است که درجاهایی که ممکن است حتی فکرش را هم نکنید به کار شما می آید. در این مطلب به چند ایده که می توانید از آن استفاده کنید اشاره خواهیم کرد.

موارد استفاده از نخ کنفی

1. گیاهان خود را آبیاری کنید

هیچ چیز مانند یک گلخانه سرسبز از گیاهان خانه، فضای داخلی خانه را زیبا نمی کند، اما مانند هر موجود زنده ای، گیاهان نیاز به مراقبت دارند. اینجاست که اگر زیاد از خانه دور هستید همه چیز دشوار می شود.

بیشتر گیاهان در خاکی که همیشه مرطوب است بهترین رشد را دارند، که این یک عمل متعادل کننده واقعی برای یک پرورش دهنده بالقوه است. به طور عجیبی، رشته می تواند به شما در حل این مشکل کمک کند. یک رشته نخ را مرطوب کنید و یک سر آن را در خاک گلدان خود فرو کنید، سپس سر دیگر را در یک بطری یا کاسه آب در همان نزدیکی بگذارید. آب مانند موم از طریق فتیله شمع به سمت بالا می رود تا خاک را تا زمانی که آب ادامه دارد مرطوب کند.

2. حلقه گیر کرده را از انگشت خود بردارید

انگشترهای شما همیشه یک اندازه باقی می مانند، اما متاسفانه انگشتان شما خیر. البته می‌توانید اندازه حلقه‌ها را تغییر دهید، اما تا زمانی که راهی برای از بین بردن آنها پیدا نکرده باشید. با کمال تعجب، نخ کنفی ابزار واقعاً مؤثری برای بیرون آوردن یک حلقه خیلی تنگ از انگشت شما است.

کاربرد نخ کنفی

با پیدا کردن یک رشته نازک و قوی شروع کنید. یک انتهای آن را بین حلقه و انگشت خود فشار دهید و طرف دیگر را بیرون بیاورید. حالا انگشت خود را با انتهای دیگر نخ محکم بپیچید و 1/4 تا 1/2 اینچ انگشت خود را بالا ببرید. انتهای اول (آنی که زیر انگشتر شما رفت) را بردارید و شروع به باز کردن آن از اطراف انگشت خود کنید. حلقه به سمت بالای رشته حرکت می کند و به سمت راست می لغزد.

3. پشت خود را بدون کمک زیپ کنید

کاملاً منطقی است که نتوانید زیپ پشت لباس ها را ببندند. متأسفانه، به این معنی است که شما برای بستن زیپ به یک جفت دست کمک نیاز دارید، یا حداقل باید آنقدر نرم باشید که به طرز ناخوشایندی به کمر خود برسید.

برای اینکه کارها را برای خود راحت‌تر کنید، از سوراخ روی زبانه کششی زیپ بند را بچرخانید و چندین اینچ را به سمت پایین بگذارید. دسترسی به نخ آسان تر است و می توانید از آن برای بالا کشیدن زیپ استفاده کنید. پس از بالا آمدن، نخ در پشت گردن شما قرار می گیرد و به راحتی جدا می شود.

4. کابل های فرسوده را تعمیر کنید

با وجود ظهور دستگاه های بی سیم، بیشتر وسایل الکترونیکی هنوز به نوعی سیم نیاز دارند. سیم های شارژ، به ویژه، به شدت مورد استفاده قرار می گیرند و به این زودی ها از بین نخواهند رفت. بسیاری از آن سیم ها و کابل ها نسبتاً ظریف و مستعد آسیب هستند که در بهترین حالت ناخوشایند و در بدترین حالت یک مشکل جدی است.

اگر یکی از کابل هلی های شما در حال پایان است، می توانید عمر آن را با نخ طولانی کنید. ناحیه آسیب دیده را محکم با نخ بپیچید و مراقب باشید که یک انتهای آن را زیر قسمت پیچیده شده قرار دهید. سپس یک قطره چسب بزنید تا انتهای دوم را نگه دارید. این هک سریع و آسان می تواند ماه ها عمر اضافی را از هر کابل شارژ برای شما بخرد.

آشنایی با نخ کنف

5. باغ و محوطه سازی خود را سازماندهی کنید

پنجمین ایده از کاربردهای شگفت انگیز نخ کنفی نخ کنفی به طرز شگفت آوری در حیاط و باغ مفید استاستفاده ان در باغ و باغچه است. با یک توپ نخ و تعداد انگشت شماری می توانید تختخواب های مربع یا مستطیل شکل را بدون حدس و گمان بچینید. برای تخت‌های زینتی با شکل کلیه یا قطره اشک، رشته‌های سفید کاملاً قابل مشاهده را بچینید تا به شما کمک کند قبل از بیرون آوردن بیل، اندازه، شکل و محل صحیح را تجسم کنید.

برای پرچین‌های کاملاً منظم ، قبل از شروع به پیرایش، از پایه‌ها و ریسمان بلندتر برای ایجاد خطوط مرجع همسطح و مربعی استفاده کنید. برای بالا رفتن از گیاهان باغی مانند نخود و لوبیا، حتی می‌توانید از ترکیب میله‌ها و ریسمان برای ایجاد یک پرده سریع و کم‌هزینه برای رشد آنها استفاده کنید.

6. لوله پی وی سی را برش دهید

لوله پی وی سی که اکثر لوله کشی های خانگی شما را اداره می کند، برش سخت نیست، تا زمانی که فضای کافی برای دسترسی به آن با اره خود داشته باشید. هنگامی که لوله کشی در فضای تنگ داخل دیوار شما قرار دارد، این امر کمی پیچیده می شود، به همین دلیل است که لوله کش دارای یک برش تخصصی با فک موتوری قدرتمند است. اکثر مردم اینها را ندارند، بنابراین اگر نیاز به برش لوله در فضای تنگ دارید – یا فقط اره ندارید – رشته می تواند کار را انجام دهد.

از یک تیغه تیز برای برش دادن یک بریدگی در لوله در جایی که باید برش داده شود استفاده کنید و سپس یک ریسمان محکم را دور لوله بپیچید. آن را محکم بکشید و سپس نخ را با فشاری ثابت به جلو و عقب بکشید. این کمی کندتر از یک اره است، اما یک راه حل عملی برای یک موقعیت دشوار.

طناب کنفی

7. یک آباژور را تغییر دهید

یک آباژور ساده با رنگ خنثی می تواند در دکوراسیون هر اتاقی جا بیفتد، اما اجازه دهید با آن روبرو شویم… ممکن است کمی کسل کننده باشند. شما می توانید هر آباژور قدیمی را با پیچاندن آن با نخ، متناسب با اتاقی که در آن قرار دارد، سفارشی کنید. می‌توانید میزان عبور نور از سایه را با بسته کردن آن برای نور «نقطه‌ای» که ناحیه کوچکی را روشن می‌کند، یا برای حفظ نور بیشتر محیط، تغییر دهید.

منبع : کاردستون

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا