اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در telegram
ژل بلافیل و نکات مهم در مورد آن_60b5212cba69b.jpeg
ژل بلافیل و نکات مهم در مورد آن_60b5212cba69b.jpeg

ژل بلافیل و نکات مهم در مورد آن

یکی از جدید ترین تکنیک های جوانسازی پوست تزریق ماده ای پر کننده به نام ژل بلافیل است که با استفاده از آن می توان تمامی چین و چروک های موجود بر روی پوست صورت به علاوه خطوط اخم و لبخند و جای زخم ها و اسکارهای قدیمی را به راحتی از بین برده و درمان نمود .این فیلر تنها فیلر موجود در بازار است که در کشورهای اروپایی مورد استفاده قرار گرفته و مورد تایید سازمان غذا و داروی آمریکا و اروپا می باشد .اما ژل بلافیل چیست و چگونه می تواند در جوانسازی پوست چنین معجزاتی را به همراه داشته باشد؟

کاربردهای ژل بلافیل

  • جوانسازی پوست دست و صورت
  • رفع چین و چروک
  • درمان اسکار و جای زخم های قدیمی
  • رفع خط اخم و خطوط لبخند
  • رفع چروک های پیشانی
  • افزایش حجم لب
  • ترمیم جای جوش
  • گونه گذاری
  • زاویه دار نمودن فک

ساختار ژل بلافیل

این فیلر نوعی پلیمر مصنوعی و زیست تخریب پذیر است که برای افزایش حجم بافت های بدن مورد استفاده قرار می گیرد و خوشبختانه با ساختار بافت های بدن موافق بوده و در نتیجه شاهد پس زدن آن توسط بافت های بدن نخواهیم بود .ساختار شیمیایی این فیلر نوعی پلی متیل متاکریلات (PMMA) است که به شکل ذرات دایره ای شکل و نرم بوده که اندازه این توپ های بسیار نرم و کوچک (در حدود ۳۰ تا ۵۰ میکرون ) می باشد.این ماده اگر چه جذب بدن نمی شود ولی در افزایش حجم بافت های بدن تاثیر بسزایی دارد .این ذرات مصنوعی از کلاژن گاوی به دست آمده و مقدار کمی از داروی بی حسی لیدوکائین در ساخت این ترکیب استفاده شده است .

استفاده از ژل بلافیل برای چه افرادی مناسب است ؟

ژل کلاژین بلافیل برای تمام انواع پوست های زنان و مردان مناسب است و هر نوع پوستی را میتوان با استفاده از این فیلر درمان کرد.

بلافیل چطور کار می کند ؟

کلاژن موجود در بلافیل باعث تحریک بدن شده و باعث می شود که بدن کلاژن طبیعی بیشتری تولید کند. کلاژن جدیدی که از طریق تزریق بلافیل به وجود آمده با کلاژن طبیعی بدن ترکیب می شود و از طریق آن چین و چروک های پوستی و زخم های عمیق را در بلندمدت پر می کند.این مواد هیچوقت به بدن شما جذب نمی شوند و هیچگاه تحت پروسه متابولیسم قرار نخواهند گرفت. در واقع همه این مواد در محل تزریق شده باقی می مانند که معمولاً زیر نخستین لایه پوست است و دوام آن حدود بیش از 5 سال میباشد . به همین علت تزریق دوباره آن اغلب احتیاج نخواهد شد. گاهی وقت ها از درمان بلا فیل بعنوان یک درمان دائمی یاد می کنند.

ژل به کجا تزریق می شود؟

در حال حاضر، بلافیل تنها برای درمان خط لبخند و جای جوش تایید شده است. گفته می شود بلافیل، خط لبخند را بلافاصله بعد از تزریق کاهش می دهد، تا پنج سال، ناحیه را نرم تر و چهره را جوان تر می سازد. درمان جای جوش با این روش، تا یک سال بعد از تزریق طول می کشد؛ البته در مواردی نیز نتایج بلافاصله بعد از اولین تزریق بروز می کنند. طبق گفته تولید کننده، این ژل پوست زیرین را بیرون تر می آورد و جای زخم را پر می کند. پرکننده های پوستی در کل برای جای جوش های چاله چاله، خوب هستند، اما کارشناسان می گویند بلافیل برای زخم های عمیق تر و ضخیم تر کارآمد نخواهد بود.

محققان بالینی معتقدند بلافیل در درمان چین و چروک و جای جوش موثر است. تحقیقات ارائه شده به سازمان غذا و دارو نشان دادند که 87 درصد از تاثیر ژل تزریق شده برای درمان خط لبخند تا 5 سال، باقی می ماند. مطالعه دیگری حاکی از آن بود که حدود 71 درصد بلافیل برای درمان جای جوش، تا 12 ماه پس از تزریق موثر واقع می شود.

بلافیل نیز مانند هر ماده تزریقی یا پر کننده ی دیگری، مصارف آزاد دارد. اما ما به شدت توصیه می کنیم برای بلافیل خود به متخصص پوست دارای بورد تخصصی یا جراح پلاستیک مراجعه کنید. این محصول را بدون تاییدیه سازمان غذا و دارو مصرف نکنید.

منابع سایت

بخشی از محتویات سایت با توجه به اجازه نامه موجود در بخش کپی رایت سایت های زیر از این سایت ها جمع آوری شده است اگر محتوایی از سایت شما اینجا منتشر شده است و منبع ذکر نشده است به ما از طریق نظرات اطلاع دهید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *