چیزهایی که می‌توان فروخت (طنز)

سرفصل های این مقاله

طنز اقتصادی جدید,متن طنز اقتصادی

مطالب طنز و خنده دار

شاید شما هم مثل ما بیکار باشید و بخواهید با حقوق بازنشستگی پدر، وام و کمی قرض و قوله یک کار و کاسبی راه بیندازید. در زیر چیزهایی را که طبق تحقیقات دانشمندان بیشترین سود را دارند، معرفی می‌کنیم.

۱. سوزن نخ کن: شاید بگویید مگر چند نفر سوزن نخ کن نیاز دارند که باید بگوییم: «برو خودت تو مترو ببین» روزانه بالغ بر هزار سوزن نخ کن به سه برابر قیمت واقعی همراه با پنج تا قرقره نخ، ۱۲ تا سوزن و یک متر خیاطی در مترو در یک پکیج فروخته می‌شود.

حالا فهمیدید سوزن نخ کن را چگونه می‌فروشند؟ به همان روش سنتی ساندویچ فقط با نوشابه.

۲. دلار: اگر کمی عقل توی سرتان باشید می‌دانید که الان سود توی دلار است.

دلار را هر وقت بخرید می‌توانید بعدا دو برابر گران‌تر بفروشید. می‌شود دارو، پوشک و رب و چیزهای این مدلی هم خرید و احتکار کرد ولی دلار چیز دیگری است. هم کلاس دارد و هم کم جا می‌گیرد. فقط باید داروی قلب هم بخرید که اگر یک موقع زد و از شانس‌تان قیمتش کشید پایین سکته نکنید. البته اگر یک نفر دیگر که او هم همین متن را خوانده، داروی قلب را احتکار نکرده باشد.

۳. کتیرا: خدا سالار عقیلی را نگه دارد برای این مملکت. تا وقتی که سالار عقیلی را داریم، تجارت ژل مو و کتیرا صرفه اقتصادی دارد.

فوقش اگر زیادی هم آمد صادر می‌کنیم. اصلا چرا زحمت صادر کردن به خودمان بدهیم؟ باشگاه‌های فرهنگی ورزشی ما نیز با به اختیار گرفتن بازیکنانی مثل گادوین منشا و… کار را ساده‌تر کرده‌اند تا ما در ایران به جای اینکه ژل را صادر کنیم، ژل زن را وارد کرده باشیم.

۴. نفت برنت: دروغ چرا؟ ما تا قبل از نوشتن این متن فکر می‌کردیم برنت یک دریایی است مثل دریای عمان یا خلیج‌فارس که نفت دارد.

بعد به معلم جغرافیای دوم دبیرستان‌مان فحش می‌دادیم که چرا آن همه سوال در امتحان می‌داد، یک بار اسم این دریای کوفتی را نیاورد که به چشم ما آشنا باشد. باز خدا پدر خانم شریفی را بیامرزد که هر روز در شبکه خبر قیمت هر بشکه نفت برنت را اعلام می‌کند و تا آنجایی که ما دیدیم اکثرا هم رشد داشته، در کل اگر بخرید ضرر نمی‌کنید فقط حواس‌تان باشد این یکی را نمی‌توان احتکار کرد.

خیلی چیزهای دیگر هم هستند که از فروشش سود می‌کنید، کلا همه چیز را می‌شود فروخت. حتی شرف و آبرو و… فقط باید دید واقعا می‌ارزد یا نه! حتی مورد داشتیم که وطنش را فروخته و پول خوبی هم به جیب زده، گرچه ما همچنان منتظریم طبق قول آقای مجریِ کلید اسرار، به سزای اعمال پلیدش برسد. ولی تا این اتفاق بیفتد ممکن است طول بکشد، فعلا امیدواریم شما از اون دسته آدم‌ها نباشید.

راستی برنت هم اسم دریا نیست ولی چون دیگر جا نداریم خودتان بروید سرچ کنید یاد بگیرید. مرسی.

صفورا بیانی

منبع:ghano​ondaily.‎​ir

اگر از مقاله بالا لذت بردید، پس به مطالب زیر هم سر بزنید:

اشتراک گذاری: