دسته‌بندی نشده

چگونه قرنیز کنار دیوار را رنگ کنیم؟

آموزش رنگ آمیزی قرنیز

آماده‌سازی فضا جهت آموزش رنگ آمیزی قرنیز چندین قدم دارد. اولین قدم شامل خریداری ابزارهای مناسب برای رنگ کردن قرنیز است. دومین قدم شامل خریداری رنگ مناسب است. سومین قدم شامل ایجاد جریان هوا است. چهارمین قدم شامل پاک‌سازی سطح قرنیز است. پنجمین قدم و ششمین قدم شامل حفاظت از سطوح دیوار و کف است.

آماده‌سازی فضا جهت رنگ آمیزی قرنیز چگونه است؟

لوازم مناسب رنگ‌آمیزی قرنیز را خریداری کنید.

قلم‌مو و غلتک رایج‌ترین لوازم برای رنگ‌آمیزی سطوح هستند؛ اما، پدهای مخصوص جهت رنگ‌آمیزی سطوحی مانند قرنیز وجود دارد که کار شما را سرعت می‌بخشد. این پدها در عرض‌های منطبق با عرض قرنیزها ساخته می‌شوند؛ بنابراین، تجربه‌ی دلنشین از رنگ‌آمیزی را برای شما فراهم می‌کنند. دستیابی به پدهای مخصوص رنگ‌آمیزی قرنیز کمی سخت است؛ اما، ارزشمند است.

رنگ آمیزی قرنیز

رنگ مناسب رنگ‌آمیزی قرنیز را خریداری کنید.

رنگ روغن مناسب‌ترین نوع رنگ برای رنگ‌آمیزی قرنیزهاست؛ چون، دوام بیشتری دارد. همانطور که می‌دانید قرنیز محل پاخور دیوار است که در معرض آسیب قرار دارد؛ بنابراین، انتخاب نوع رنگ بادوام اهمیت بسیار زیادی دارد که در برابر آسیب‌ها مقاومت داشته باشید. رنگ‌های روغن مزیت‌های فراوانی دارد که آن را نسبت به سایر رنگ‌ها برتر می‌کند؛ مثلاً، رنگ روغن نظافت آسان دارد.

رنگ‌های پلاستیک و اکریلیک حلال در آب هستند؛ بنابراین، در برابر آب ضعف دارند. رنگ روغن بر پایه‌ی روغن ساخته شده است؛ بنابراین، شستشوی آن با آب مانعی ندارد. در نتیجه، نظافت‌پذیر بودن رنگ روغن مزیت مهمی است. چرا؟ چون، قرنیزها در معرض کثیفی‌اند؛ بنابراین، شستشوی مداوم می‌خواهند.

چگونه قرنیز های خود را رنگ آمیزی کنید؟

در نهایت، رنگ مورد علاقه‌ی خود را برای قرنیزهایتان انتخاب کنید؛ اما، حواستان باشد که سبک خانه‌ی خود را حفظ کنید. شما نمی‌توانید در خانه‌ای کلاسیک از قرنیزهای سفید استفاده کنید؛ اما، شما می‌توانید در خانه‌ای مدرن از قرنیزهای سفید استفاده کنید. در نتیجه، سلیقه را در کنار مناسبات فضا بسنجید. معمولاً، قرنیزهای طیف قهوه‌ای رنگ رایج‌ترین قرنیزهای خانه هستند؛ اما، قرنیزهای سفید نیز مد شده‌اند. دو ترفند رایج جهت انتخاب رنگ قرنیز داریم. اول اینکه رنگ قرنیز مطابق دیوار باشد و دوم اینکه رنگ قرنیز مطابق کف باشد.

تهویه‌ی مناسب برای هوای اتاق ایجاد کنید.

هنگامی که قصد رنگ‌آمیزی در فضای داخل خانه را دارید، باید جریان هوا را ایجاد کنید. چگونه؟ درب‌ها و پنجره‌ها را باز بگذارید. اگر درب‌ها و پنجره‌ها کافی نیست، یک فن جهت ایجاد جریان هوا در فضای خانه تعبیه کنید. جریان هوا یکی از ترفندهای از بین بردن بوی رنگ در خانه است؛ همچنین، فرآیند خشک شدن رنگ را سرعت می‌بخشد.

قرنیزها را نظافت کنید.

شما برای رنگ‌آمیزی صحیح نیاز به سطحی تمیز دارید؛ چون، رنگ بر روی سطح کثیف نمی‌چسبد. یک سطل آب و یک فنجان صابون بردارید؛ سپس، دستمال تمیز خود را به محلول آب و صابون آغشته کنید. پارچه را بر روی قرنیز بکشید که کثیفی‌های آن را حذف کنید. دستمال خود را بشویید که تمیز شود؛ سپس، مجدد تکرار کنید. این مرحله یک مرحله‌ی مهم از آموزش رنگ آمیزی قرنیز خانه است که باید به دقت انجام شود.

رنگ قرنیز

از دیوارهای خانه محافظت کنید.

یک نوار چسب پهن بردارید؛ سپس، آن را در محل مرز قرنیز با دیوار خود بچسبانید. این اقدام جهت حفظ تمیزی دیوار پس از رنگ‌آمیزی قرنیز انجام می‌شود؛ بنابراین، مهم است. اگر دیوار شما به رنگ آلوده شود، پاکسازی آن غیرممکن است؛ بنابراین، در جهت حفظ نظافت بخش‌هایی از دیوار که قصد رنگ‌آمیزی آنها را ندارید، بکوشید.

هنگام جداسازی نوار چسب از دیوار با دقت بیشتری عمل کنید؛ چون، چسب قابلیت جداسازی رنگ از دیوار را دارد. در نتیجه، آن را با احتیاط جدا کنید که رنگ دیوار را بلند نکند. شما می‌توانید از یک سشوار برای اعمال باد گرم بر چسب استفاده کنید؛ چون، باد گرم موجب شل شدن چسب می‌شود. در نتیجه، چسب راحت‌تر کنده می‌شود.

از کف خانه محافظت کنید.

همانطور که با نوار چسب از دیوار خانه محافظت کردید، باید از کف خانه نیز در برابر رنگ‌آمیزی قرنیز محافظت کنید. شما کفپوش لک‌دار را نمی‌پسندید؛ بنابراین، باید آن را بپوشانید. یک پارچه‌ی کهنه یا یک پلاستیک ضخیم بیاورید؛ سپس، آن را در محل مرز کفپوش با قرنیز محکم کنید. از یک نوار چسب برای محکم‌سازی پارچه یا پلاستیک بر جای خود استفاده کنید.

بهترین روش برای محافظت از کفپوش خانه این است که تکه‌ای پارچه با تکه‌ای پلاستیک داشته باشید؛ سپس، آن را با خود در سراسر خانه جابه‌جا کنید. در حقیقت، لازم نیست که کل کفپوش را با پارچه یا پلاستیک فرش کنید؛ بلکه، یک تکه از هر یک برای آموزش رنگ آمیزی قرنیز به شما کفایت می‌کند. لازم به ذکر است که گاهی این روش سرعت شما را کاهش می‌دهد؛ چون، باید منتظر خشک شدن هر بخش از قرنیز بمانید.

رنگ زدن قرنیزها

رنگ آمیزی قرنیز چگونه است؟

رنگ آمیزی قرنیز چندین قدم دارد. اولین قدم شامل آماده‌سازی رنگ است. دومین قدم شامل آغشته‌سازی قلم‌مو، غلتک یا پد به رنگ است. سومین قدم شامل اعمال رنگ بر قرنیز است. چهارمین قدم شامل اعمال رنگ مجدد بر قرنیز است. پنجمین قدم و ششمین قدم شامل حذف موارد محافظت کننده از دیوار و کف است.

رنگ روغن را در سینی مخصوص رنگ بریزید.

ربع بسته‌بندی رنگ روغن را در سینی مخصوص رنگ بریزید. احتمالاً، حدود ربع سینی خالی می‌ماند؛ اما، باقی فضای آن با رنگ پر می‌شود. حتماً، رنگ را هم بزنید که یکدست شود. شما می‌توانید از یک چوب جهت یکدست‌سازی رنگ استفاده کنید. هنگامی که رنگ شما یکنواخت شد، جهت آموزش رنگ آمیزی قرنیز آماده است.

قلم‌مو، غلتک یا پد مخصوص رنگ آمیزی قرنیز را به رنگ آغشته کنید.

اگر از قلم‌مو جهت رنگ‌آمیزی قرنیز استفاده می‌کنید، یک‌سوم آن را در رنگ فرو کنید. اگر از غلتک جهت رنگ‌آمیزی قرنیز استفاده می‌کنید، آن را سینی مخصوص بچرخانید؛ اما، اضافه‌های رنگ را بگیرید. اگر از پد مخصوص رنگ‌آمیزی قرنیز استفاده می‌کنید، بخش اسفنجی آن را در رنگ فرو کنید؛ اما، اضافه‌های رنگ را بگیرید. حواستان باشد که اگر بیش از حد رنگ بردارید، جلوه‌ی نهایی رنگ‌آمیزی قرنیز شما زشت خواهد شد؛ همچنین، رنگ را هدر می‌دهید.

آموزش رنگ کردن قرنیز

لایه‌ی اول و لایه‌ی دوم رنگ را اعمال کنید.

رنگ‌آمیزی قرنیز تکنیک خاصی ندارد؛ اما، اگر قرنیز شما طرح‌دار است، کمی دشوار می‌شود. شما باید کارهای ظریف بیشتری برای رنگ‌آمیزی یکدست قرنیز خود انجام دهید. هنگامی که لایه‌ی اول رنگ را اعمال کردید، حدود یک شبانه‌روز صبر کنید؛ سپس، لایه‌ی دوم رنگ را اعمال کنید. حتماً، پیش از رنگ‌آمیزی از پرایمر برای افزایش چسبندگی رنگ به سطح استفاده کنید؛ سپس، پس از رنگ‌آمیزی از جلادهنده برای افزایش طول عمر رنگ‌آمیزی قرنیز خود استفاده کنید.

موارد محافظت‌کننده‌ی دیوار و کف را بردارید.

نوار چسب پهن را با احتیاط از دیوار جدا کنید که رنگ دیوار را با خود برندارد؛ سپس، پارچه یا پلاستیک کف را حذف کنید. حواستان باشد که رنگ قرنیز خشک شده باشد؛ سپس، اقدام به حذف موارد محافظت‌کننده‌ی دیوار و کف کنید. چرا؟ چون، احتمال چکه کردن رنگ وجود دارد. در ضمن، گاهی بخشی از نوار چسب به قرنیز می‌چسبد؛ اگر رنگ قرنیز خشک نشده باشد، با نوار چسب بلند می‌شود. در نتیجه، احتیاط کنید که نیاز به اجرای مجدد نشوید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا