دسته‌بندی نشده

چگونه قدردان محبت و زحمات پدر و مادر باشیم؟

چگونه قدردان پدر و مادر باشیم؟

یکی از دغدغه های خوب و مطلوب فرزندان نیز از قدیم تا به امروز جبران زحمات پدر و مادر بوده و هست..

از آنجایی که اکثر افراد با سوال چگونه قدردان پدر و مادر باشیم قصد دارند زحمات ایشان را جبران کنند.
از این رو همراه ما باشید تا شما هم بتوانید با انجام کارهای ساده ولی لذت بخش ذیل قدردان زحمات والدین خود باشید.

۱.برای پدر و مادر خود وقت بگذارید

یکی از راه هایی که پدر و مادر را بسیار خشنود می کند وقت گذراندن با آن ها می باشد..اینکه والدین فرزندانشان به آن ها توجه کرده و زمانی را برای کنار ایشان بودن صرف می کند. بسیار خوشحال می شوند.بنابراین جهت قدران پدر و مادر خود بودن می توانید در کنارشان باشید..والدین چیز زیادی از فرزندان خود نمی خواهند..

۲.به آن ها احترام بگذارید

یکی دیگر از راه های جبران زحمات پدر و مادر و قدردانی از آن ها احترام به والدین می باشد.

فرزندان در هر سنی در هر جنسیتی نباید به والدین خود بی احترامی کرده و با لحن تند و ناپسندی با ایشان صحبت کنند.احترام به والدین سبب می گردد ایشان بسیار خشنود بوده و از فرزندان خود رضایت خاطر داشته باشد.بنابراین بهتر است افراد سعی کنند به هنگام بیان حرف ها و خواسته هایشان صدای خود را بالا نبرده و با نهایت احترام نیز با ایشان رفتار کنند.

قدردان زحمات والدین

۳.برای ایشان هدیه بخرید

هدیه خریدن حتی بدون مناسبتی خاص بسیار می تواند پدر و مادر را خشنود کند..بنابراین می توان با هدیه خریدن حتی یک وسیله کوچک و نه چندان گران، لبخند را بر روی لب های ایشان نشاند.

۴.گاهی شما هوای پدر و مادر را داشته باشید

یادتان می آید بچه تر که بودید به هنگام سرماخوردگی مادر یا پدرتان مدام مراقب شما بود و نمی گذاشت اذیت شوید؟

یا یادتان می آید دلتان هوس قرمه سبزی می کرد و مادرتان غذا را برایتان آماده می کرد چون دلتان خواسته بود؟..یا وقتی که فرضا پدرتان که تا دلتان دوچرخه میخواست حاضر بود خودش سختی بکشد اما خواسته دلتان را برآورده کند؟ حال نوبت شماست که جبران کنید‌..

یکی از راه های قدردانی از پدر و مادر، هوای ایشان را داشتن است..به نیازها و خواسته هایشان توجه کنید. در صورت نیاز مراقبشان باشید و رهایشان نکنید.
احساس تنهایی برای والدین بسیار می تواند سخت و طاقت فرسا باشد بنابراین می نمایند با توجه به احساسات، نیازها و خواسته هایشان حتی اگر حضور بیشترتان در کنارشان است بیشتر به آن ها توجه کنید.

۵.از محبت کلامی و فیزیکی بهره گیرید

چرا فکر می کنیم محبت کردن به صورت کلامی و یا فیزیکی تنها برای عاشقان است؟ ما عاشقی را از والدین خود آموختیم پس چرا با خودشان عاشقی نکنیم؟

از راه های قدردان زحمات پدر و مادر نیز محبت کردن و تشکر کردن از آن هاست.این قدردانی و تشکر می تواند به صورت کلامی یا فیزیکی باشد..منظور از محبت فیزیکی در آغوش گرفتن و بوسه بر دستان یا پیشانی ایشان است.‌.
خوب است که افراد این محبت را از والدین خود دریغ نکرده و با این حرکت ساده والدین خویش را خوشحال سازند.

۶.از ابراز علاقه به والدین خجالت نکشید

همانطور که گفتیم ابراز علاقه و محبت های فیزیکی و کلامی تنها برای عاشقان نبوده و نیست..گاها افراد از ابراز علاقه و بیان دوستت دارم به پدر و مادر خود خجالت می کشند در حالی که می توان تنها با بیان این جمله علاقه بر پاسخ به چگونه قدردان پدر و مادر باشیم، آن ها را نیز خشنود و خوشحال نمود.

اینکه والدین ببینند فرزندشان ایشان را دوست دارد بسیار خوشحال و شاد می شوند.

جبران زحمات والدین

۷.به استقبال کودکی تان بروید

منظور از به استقبال کودکی رفتن این است که می توان با پیاده ساختن برخی کارهایی که در دوران کودکی می شد از پدر و مادر خود قدردان بود.

دوران کودکی دورانی است که کودکان همه چیز را ساده می گیرند و دنیای زیباتر و شادتری دارند پس چرا بزرگسالان اینگونه نباشند؟

افراد می توانند با نقاشی کشیدن، نامه نوشتن و..علاقه و قدردانی شان را از پدر و مادر خود داشته باشند.
فرضا می توان به مانند دوران کودکی از ایشان خواست برایشان قصه تعریف کرده و افراد با غرق شدن در دنیای خیالی قصه ها چشمان خود را ببندند و دستان والدین خود را بگیرند. به این بهانه خاطرات کودکی شان را زنده کنند و از والدین خویش قدردانی کنند.

۸.خوشبخت باشید

می دانیم که آرزوی هر پدر و مادری دیدن خوشبختی فرزندانشان می‌باشد. شاید فرزندان در ابتدا تصور کنند تصور ایشان از خوشبختی پول و زندگی راحت بوده است ولیکن به مرور درمی یابند منظور از دعاهای خوشبخت بشی فرزندم از سوی پدر و مادر علاوه بر یک زندگی راحت، یک دل خوش است..

بنابراین اگر می خواهید قدردان زحمات پدر و مادر خود باشید خوشبخت باشید، حالتان را خوب کنید، برای خواسته هایتان تلاش کنید و خود و دنیای خودتان را دوست داشته باشید.

 تشکر از پدر و مادر

برای قدردان پدر و مادر بودن نیاز نیست که کارهای بزرگی انجام داد بلکه با کارهای ساده تنها با خوشحال کردن ایشان نیز می توان زحمات ایشان را جبران نمود..

بنابراین جبران زحمات ایشان را می توان از ته دل انجام داد و در هر حال از ایشان تشکر نمود..والدین تنها کسانی هستند که بی هیچ چشم داشت و منتی به فرزندان خود توجه و محبت می کنند و این وظیفه فرزندان است که در قبال جبران این زحمات نیز تلاش کنند.

حتماً بخوانید:

لذا راه های بسیار زیادی برای جبران زحمات پدر و مادر وجود دارد تنها کافیست کمی فکر کنید و به یاد بیاورید که چه چیزی والدین شما را خوشحال می کند..گرفتن جشن تولد؟ حضور تمامی خواهران و برادران در کنار والدین؟ و..

بنابراین نیاز است کمی زمان بگذارید و بعد با رسیدن به نتیجه مورد نظر که خودتان هم احساس خوبی نسبت به آن دارید قدردانی خود را از پدر و مادرتان نشان دهید..

چه بسا در راستای پاسخ به چگونه قدردان پدر و مادر باشیم..نیاز است که تنها کمی زمان گذاشته و فکر کنید..حتی برای اینکار می توانید از جلسات مشاوره خانواده بهره برده و از راهنمایی های تخصصی روانشناس بهره مند گردید.

منبع : روان آرام

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا