اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در telegram
چگونه ته ریش بگذاریم؟_60b8fc2baace4.jpeg
چگونه ته ریش بگذاریم؟_60b8fc2baace4.jpeg

چگونه ته ریش بگذاریم؟

دراین مقاله آموزش هایی برای داشتن یک ته ریش مناسب با فرم هاي صورت مختلف رابه شما آموزش می دهیم، داشتن ته ریش امروزه به یک مد محبوب هم تبدیل شده است.

قبل از این که ریش هاي بلند و مدل بر روی صورت خود بگذارید و یا از خال کوبی ها و تاتوهای نامتجانس بر روی پوست خود استفاده کنید و نشان دهید که یک مرد هستید، ابتدا باید ته ریش هاي روی صورتتان را تجربه کنید، ته ریش هایي که پشت لبتان را سبز میکنند و تقریبا شروع دوران مردانگی شما هستند. مردان با اعتمادبه نفس که خواهان نشان دادن برتری فیزیکی خود به دیگران هستند، بیش از دیگر مردان به ریش گذاشتن علاقه دارند.

چگونه ته ریش داشته باشیم؟

برای اینکه بتوانید ته ریش مرتبی داشته باشید اجازه دهید یک هفته ریش شما کاملا در بیاید و بعد آن را با دستگاه ریش تراش بتراشید و کوتاه کنید. برای داشتن مدل ته ریش جدید و مناسب چهره خود باید زمان و وقت بگذاید تا به نتیجه مطلوب برسید. اگر با ریش و مو مواجه شدید که از خط ته ریش شما خارج شده آنها را با دستگاه ریش تراش و شانه های مناسب کوتاه کنید و آرایش دهید. برای اینکه ته ریش و جذابیت را در کنار هم داشته باشید با ما همراه باشید.

در قدم اول تیپ و مدل صورت خود را بررسی کنید اگر چه بیشتر آقایان علاقمند هستند ته ریش داشته باشند اما دلایل مختلف وجود دارد که باید در نظر داشته باشید. مدل های مختلف ته ریش پسرانه و جدید گاها باعث زخمی شدن پوست و از بین رفتن موهای ریش شما در محل خط گرفته می شود. نگهداری از ته ریش میتواند به داشتن پوست تمیز به شما کمک کند و به کسانی که صورتی کوچیکتر از سن خود دارند حالت مردانه تر و جا افتاده بدهد.

هر روز ریش خود را نتراشید. بعضی از آقایان فکر می کنند نمیتوانند ته ریش داشته باشند بخاطر اینکه ریش تکه تکه ای دارند و فکر می کنند که ریش آنها در نمی آید تا ته ریش بگذارند. وقتی به صوت مستمر هر روز یا روز در میان ریش خود را میتراشید فهمیدن اینکه شما میتوانید ته ریش داشته باشید سخت است. پس تراشیدن صورت به صورت مستمر را کنار بگذارید. یک هفته زمان دهید تا کاملا ریش در بیاید و یکدست شود بعد تصمیم بگیرید که میتوانید مدل های مختلف ته ریش را بگذارید یا خیر

باید بصوت مدام و با حوصله از ته ریش خود نگهداری کنید تا همیشه مرتب باشد. اگر شما مشغله های کاری و زندگی بسیاری دارید نگهداری از ته ریش مناسب شما نیست چون به وقت و حوصله نیاز دارد و اگر هر روز هم وقت نمی کنید که ته ریش خود را مرتب کنید هفته ای سه روز برای داشتن ته ریش تمیز و مرتب لازم و واجب است. نگهداری از ته ریش از اصلاح کامل صورت زمان بر و سخت تر است.

ته ریش مناسب کدام مردان است؟

وجود کمی ریش روی صورت، جذابیت و نوعی بلوغ را نشان می دهد. این مدل ریش برای آقایانی که در گذاشتن ریش پرپشت زیاد موفق نیستند هم گزینه مناسبی است؛ منظور کسانی است که ریش های ضخیم و پرپشت ندارند. این افراد با گذاشتن ته ریش، ضمن اینکه قیافه ی مردانه ای پیدا می کنند، کم پشت بودن ریش ها برای آنها مشکلی به وجود نخواهد آورد، زیرا حجم ریش اندک و پراکنده ی روی صورت هم برای ته ریش گذاشتن کافی است. از دیگر مزایای ته ریش می توان به اثرات آن روی ناحیه فَک اشاره کرد. ته ریش باعث می شود تا فک صورت قوی تر و مستحکم تر به نظر برسد و جای زخم، جوش یا سایر مشکلات پوستی کمتر به چشم بیایند.

اگر قرار است از مدل ته ریش استفاده کنید، باید حتما آن را مرتب و آراسته نگه دارید تا همیشه و در همه جا تمیز و جذاب به نظر برسید. ته ریش نباید زیادی کوتاه یا بلند باشد. با یک حساب سرانگشتی می توان گفت که برای بیشتر آقایان ۳ تا ۴ روز برای ته ریش گذاشتن زمان بسیار مناسبی است. در طی ۴-۳ روز، اندازه ریش برای داشتن ته ریشی مرتب و جذاب به حد کافی رشد می کند. ضمن اینکه زبری و اصطلاحا تیغ تیغی بودن ریش روی صورت هم کمتر می شود.

نوشته های مشابه

ته ریش مردان

شیوه رسیدگی به ته ریش چگونه است؟

ته ریش نیاز زیادی به مراقبت و رسیدگی ندارد اما برای اینکه همیشه زیبا و مرتب به نظر برسد، باید به نکاتی دقت کنید:

  • اگر می خواهید، ته ریشی که می گذارید طول مناسبی داشته باشد، باید تیغه ریش تراش را روی ۳ تا ۴ میلی متر تنظیم کنید. یادتان باشد که هنگام اصلاح، قسمت های روی گونه و زیر چانه، یعنی ناحیه گلو و سیب آدم را هم به خوبی بتراشید تا مرتب و تمیز به نظر برسید.
  • ته ریش برای صورت هر فرد باید متناسب با فُرم و شکل صورتش باشد. به همین خاطر احتمالا مدل ریش هر کس منحصربه فرد و مختص خود او می شود. روش ها و ترفندهایی هم وجود دارد که به انعکاس حالتی خاص در چهره کمک می کند. مثلا اگر صورت گردی دارید و دوست دارید خیلی گرد به نظر نرسد، باید ریش های ناحیه گونه را بیشتر به سمت پایین بتراشید. با این کار درازی صورت بیشتر می شود و از حالت گردی کاسته می شود. اگر ته ریش را پایین تر از خط فَک و آرواره امتداد بدهید، ناحیه فک صورت تان مستحکم تر و مردانه تر به نظر برسد. درواقع باید ته ریش تان تا کمی بعد از ناحیه فک و در قسمت متمایل به گلو ادامه پیدا کند.
  • برای محافظت از پوست و جلوگیری از درد و خارش، هنگام رشد ریش ها، بهتر است ۲ بار در هفته از یک لایه بردار خوب استفاده کنید. مراقبت از پوست ناحیه گردن هم بسیار مهم است. این مراقبت پوستی برای آقایانی که موهای وِزوِزی و فِر دارند و سریع ریش اصلاح شده شان رشد می کند و فِر می خورد، از همه واجب تر است.

منابع سایت

بخشی از محتویات سایت با توجه به اجازه نامه موجود در بخش کپی رایت سایت های زیر از این سایت ها جمع آوری شده است اگر محتوایی از سایت شما اینجا منتشر شده است و منبع ذکر نشده است به ما از طریق نظرات اطلاع دهید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *