دسته‌بندی نشده

چگونه تخته وایت برد را مثل روز اولش براق و تمیز کنیم؟

نحوه ی تمیز کردن تخته وایت برد

تخت وایت برد امروزه کاربرد فراوانی دارد. استفاده از تخته وایت برد بر عکس تخته سیاه هیچ گونه ضرری نداشته و استفاده از آن نیز راحت تر است. استفاده از گچ در تخته سیاه هایی که در چند سال اخیر به میزان زیادی استفاده می شد موجب بیماری های پوستی و تنفسی می شد از این رو تخته وایت برد ها که تا آن زمان استفاده ی چندانی نداشتند با نمایان شدن این قضیه استفاده ی زیادی از آن ها شد طوری که دیگر از تخته سیاه استفاده نمی گردد.

تخته وایت برد ها نیازمند نگهداری مناسبی هستند. از آن جایی که برای نوشتن بر روی تخته وایت برد از ماژیک استفاده می شود ممکن است پس از مدتی بر روی آن ها لکه ی کم رنگی از ماژیک باقی بماند. این موضوع موجب می شود تا هر چند وقت یک بار این تخته را تمیز نمود. تخته وایت برد ها شامل یک لایه ی آلومینیومی نازکی با ضخامتی در حدود 3 سانتی متر هستند از این رو در تمیز نمودن آن ها باید دقت نمود. عده ای برای تمیز نمودن تخته وایت برد از الکل، استون، لاک پاک کن ها و یا اسپری استفاده می کنند. استفاده از هر یک از مواد گفته شده موجب می شود لایه های تخته وایت برد تخریب شوند و پس از مدتی از بین بروند.

برای تمیز نمودن تخته وایت برد به صورت صحیح باید از یک دستمال خیس استفاده شود البته دستمال نباید خیلی خیس بوده و باید نمناک باشد. بنابراین هیچ یک از موارد بالا نباید مورد استفاده قرار گیرند. حتی در مواقعی که به اشتباه از ماژیک غیر وایت برد استفاده می شود تنها از یک دستمال نمناک استفاده شود. به طوری که حدود چند دقیقه به آرامی دستمال را بر روی نوشته قرار داده و به آرامی پاک کنید تا از بین برود.

تمیز کردن تخته وایت برد

نحوه تمیز کردن تخته وایت برد بدون استفاده از مواد شیمیایی

تخته های وایت برد تخته هایی با روش استفاده آسان هستند. بنابراین این تخته ها در بسیاری از کلاس های درس جای تخته های سیاه را گرفته اند. می توان به راحتی روی آنها با استفاده از ماژیک های مخصوص تخته های وایت برد، نوشت یا نقشی را کشید و سپس آنها را با ستفاده از تخته پاک کن پاک کرد. اما با گذشت زمان، یک سری آثار و لکه هایی روی تخته های وایت برد ایجاد می شوند که خوشبختانه، در این مطلب با روشی بسیار آسان و ارزان برای تمیز کردن تخته وایت برد بدون استفاده از مواد شیمیایی آشنا می شویم.

مواد و وسایل مورد نیاز:

  • خمیر دندان
  • دستمال توالت
  • آب گرم
  • پارچه نرم

پاک کردن لکه از روی تخته وایت برد

دستورالعمل:

ابتدا مقداری خمیر دندان را روی قسمت های آسیب دیده تخته وایت برد بریزید. خمیردندان حاوی ساینده های خفیف است که به طور موثر بدون استفاده از مواد شیمیایی تخته وایت برد را تمیز می کند.
تعدادی دستمال کاغذی را با آب مرطوب کنید. از دستمال کاغذی های مرطوب استفاده کنید و آن ها را با استفاده از اعمال فشارهای ثابت و حرکت دایره ای روی خمیردندان بمالید. فرآیند را تا زمانی که لکه ها ناپدید شوند، ادامه دهید.

حتماً بخوانید:

تعداد دیگری دستمال کاغذی را با آب مرطوب کنید و خمیردندان اضافی را پاک کنید، در صورت لزوم دستمال کاغذی های کثیف را با دستمال کاغذی های جدید و تمیز عوض کنید. در پایان یک پارچه نرم را روی تخته وایت برد مرطوب بمالید تا خشک شود و بدرخشد. بدین ترتیب به راحتی و آسانی و بدون استفاده از مواد شیمیایی می توان تخته های وایت برد کثیف شده را تمیز و درخشان کرد.
امیدوارم از آموزش نحوه تمیز کردن تخته وایت برد بدون استفاده از مواد شیمیایی لذت برده باشید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا