اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در telegram

چگونه بک لینک های با کیفیت برای سایتمان بسازیم؟

سایت های زیادی را در صفحه اول گوگل می بینیم که فقط به واسطه بک لینک به این جایگاه رسیده اند. اکثر این سایت ها بدون محتوای خوب و فقط به خاطر بک لینک هایشان صفحه اول هستند. پس باید بدانید بک لینک همیشه مهم بوده است و گوگل هم به این قضیه اهمیت زیادی می دهد. اما واقعا چه بک لینک هایی مهم هستند و می توانند رتبه یک سایتی را در نتایج جست و جو تغییر بدهند؟

بک لینک یکی از مهمترین فاکتورهای سئو سایت است و دوستان زیادی در ساخت بک لینک برای سایت خود مشکل دارند و دقیقا نمی دانند این کار را چه طور باید به خوبی انجام بدهند!

در این مقاله قصد دارم در مورد اینکه چگونه می توان بک لینک های با کیفیت برای سایت خود بسازیم صحبت کنم. اگر شما هم اطلاعات کمی در مورد نحوه ساخت بک لینک برای سایت خود دارید تا انتهای این مقاله همراه من باشید.

 

بک لینک چیست؟

قبل از اینکه در مورد ساخت بک لینک های با کیفیت صحبت کنم اجازه بدهید اشاره ای به “بک لینک” کنم. بک لینک در سئو به زبان خودمانی یعنی سایتی با لینک دادن به سایت شما، سایت شما را به دیگران معرفی کند. و این معرفی از دید گوگل یعنی اینکه سایت شما با اهمیت بوده است که اشاره ای به سایت شما شده است.

البته در کشورهای خارجی همینطور است. یعنی سایتی که محتوایی خوبی دارد حتما به آن اشاره ای می شود. مثلا مقاله ای که در سایت های خارجی منتشر می شود اگر واقعا خوب باشد حتما توسط افراد زیادی در شبکه های اجتماعی به اشتراک گذاشته می شود. این نوع بک لینک ها که از اشتراک گذاری مطالب بوجود می آیند کاملا طبیعی بوده و بهترین نوع بک لینک است.

اما فراموش نکنید اینجا ایران است و خبری از اشتراک گذاری مطالب در شبکه های اجتماعی و دیگر سایت ها نیست! مثلا مقاله ای که واقعا خوب باشد درصد خیلی پایینی از سایت های خبری آن را باز نشر می کنند. یا افراد معدودی در حوزه های تخصصی ممکن است مقاله ای خوبی را در لینکدین خود به اشتراک بگذارند.

اما راه چاره چیست؟؟ راه چاره این است که برای ساخت بک لینک خودمان باید دست به کار شویم. بله درست متوجه شدید همه سایت های ایرانی که می بینید خودشان برای سایت خود بک لینک می سازند. انواع و اقسام بک لینک ها را به روش های مختلف برای سایت خود می سازند.

البته همه افرادی که به صورت دستی برای سایت خود بک لینک می سازند یک جورایی گوگل را دور می زنند و با این کار قصد دارند سایت خود را نزد گوگل سایتی معتبر که خیلی از سایت های دیگر بهش اشاره کرده اند جلوه دهند.

 

چه بک لینک هایی با کیفیت هستند؟

به طور کلی از هر سایتی که اعتبار بالایی داشته باشد یعنی هم قدمت زیادی داشته باشد و هم محبوبیت بالایی داشته باشد، لینک بگیرید آن بک لینک با کیفیت است. گوگل این قضیه را به خوبی درک می کند که سایتی که به شما لینک داده است چه سایتی است؟ آیا یک وبلاگ ساده است یا یک سایت خبری معروف در آن کشور است.

و این خود به نحوی نشان دهنده این است که سایت شما چقدر با اهمیت است که مثلا یک سایت خبری درباره سایت شما صحبت کرده است و به آن لینک داده است. همانطور که متوجه شدید بک لینک هایی برای شما ارزشمند و با کیفیت محسوب می شوند که از سایت های بزرگی دریافت شوند.

اما اگر کمی تخصصی بخواهم در مورد این قضیه صحبت کنم به طور کلی هر سایتی که دامین آتوریتی بالایی داشته باشد لینک گرفتن از آن برای شما بسیار با اهمیت است. همانطور که می دانید معمولا سایت هایی که دامین آتوریتی بالایی دارند از اعتبار بالایی نیز بر خوردار هستند.

پیشنهاد می کنم پادکست چه بک لینک هایی برای سایت ما خوب است؟ را حتما گوش دهید.

البته پیج آتوریتی آن صفحه ای که لینک شما در آن قرار می گیرد نیز مهم است. ممکن است لینک شما در صفحه اصلی سایت مورد نظر باشد یا در صفحه خاصی از آن سایت قرار داشته باشد. ولی در کل دامین آتوریتی سایت مورد نظر بسیار بسیار مهم است.

شاید قبلا از من یا دیگر دوستان شنیده بودید که بک لینک های با ارزش هستند که اولا فالو باشند و ثانیا از سایت هایی گرفته شوند که مرتبط به سایت ما باشند. البته این کاملا درست است ولی چیزی که الان خیلی مهم تر از این دو فاکتور است اعتبار دامین سایت مورد نظر است.

 

چگونه اعتبار یک سایت را بررسی کنیم؟

برای بررسی دامین آتوریتی و پیج آتوریتی سایت مورد نظر سایتی به نام MOZ وجود دارد که باید در آن عضو شوید و با استفاده از این سایت که اعتبار سایت ها را مشخص می کند و امتیازی از صفر تا صد به آن ها می دهد استفاده کنید.

سایت موز

یک گزینه بسیار مهم دیگر به نام Spam Score نیز در تصویر بالا به چشم می خورد که مقدار آن نیز مهم است. سعی کنید از سایت هایی که نمره اسپم آن ها بالاتر از 4 است بک لینک دریافت نکنید. به علت اینکه به مرور زمان با گرفتن بک لینک از سایت هایی که اسپم اسکور بالایی دارند ممکن است سایت شما هم اسپم شود و سایت شما با مشکلاتی مواجه شود. حتی ممکن است سایت شما پنالتی شود!

 

چگونه بک لینک های با کیفیت برای سایتمان بسازیم؟

قبل از هر چیز این را بدانید که در این مقاله اصلا قصد ندارم در مورد نحوه ساخت بک لینک و اینکه چگونه باید پروسه لینک بیلدینگ سایت خود را پیش ببریم صحبت کنم. چون قبلا در مقاله بک لینک چیست و در بهینه سازی سایت چقدر موثر است؟ در مورد این که بک لینک چی هست و چه مزیت هایی دارد و چه طور باید برای سایت خود بک لینک بسازیم مفصل توضیح دادم.

خب همانطور که متوجه شدید خودمان باید برای سایت خود بک لینک بسازیم و همانطور که دیدید بک لینک هایی با کیفیت هستند که آتوریتی بالایی داشته باشند. در ادامه روش هایی را به شما معرفی می کنم که به صورت رایگان بتوانید بک لینک های با کیفیت برای سایت خود بسازید.

 

گرفتن بک لینک از وبلاگ ها

اولین روشی که قصد دارم به شما معرفی کنم گرفتن بک لینک از وبلاگ ها است اما چه وبلاگ هایی؟ وبلاگ هایی که دامین آتوریتی بالایی دارند. معمولا سرویس های وبلاگ دهی قدیمی ایرانی دارای دامین آتوریتی های بالایی هستند و شکی در آن نیست که حتما باید در این وبلاگ ها فعالیت کنید. اما سرویس های وبلاگ دهی خارجی هستند مثل wordpress.com که دامین آتوریتی 100 دارد و خیلی ها از این سیستم های وبلاگ دهی غافل هستند.

مطمئن باشید همانطور که در کشور ما بلاگفا و میهن بلاگ وجود دارد در کشور های دیگر نیز سیستم های وبلاگ دهی خوبی وجود دارند. بگردید آن ها را پیدا کنید و در آن ها فعالیت کنید. مطمئن باشید سیستم های وبلاگ دهی خارجی دامین آتوریتی بالایی دارند و گرفتن بک لینک از آن ها برای سایت شما شدیدا توصیه می شود.

 

گرفتن بک لینک از سایت ساز ها

سایت ساز ها هم بستر خوبی هستند تا از آن ها بک لینک های با کیفیت بگیرید. سایت سازهایی مثل سایت ساز شاپ فا پلن رایگانی در اختیار شما می گذارند تا بتوانید از طریق آن سایتی برای خود ایجاد کنید. نکته مهم در استفاده از سایت ساز ها این است که حتما در قمست بلاگ آن ها باید فعالیت کنید و بعد از مدتی از آن ها بک لینک برای سایت خود بگیرید.

البته سایت ساز های خارجی خوبی مثل weebly.com وجود دارند که آتوریتی دامین بالایی دارند. اکثر آن ها ممکن است فیلتر باشند ولی شما به فیلتر بودن آن ها توجهی نکنید. چون قصد شما گرفتن بک لینک از آن ها است نه چیز دیگری! سایت ساز های خارجی بسیار زیاد هستند، حتی خیلی بیشتر از سایت سازهای ایرانی. با جست و جو در گوگل می توانید به سایت سازهای خارجی زیادی با دامین آتوریتی بالا دسترسی پیدا کنید.

پیشنهاد ویژه همیار وب : خرید بک لینک با کیفیت و دائمی

 

گرفتن بک لینک از سایت های آموزشی و سازمانی

حتما سایت هایی که پسوند دامین آن ها .edu و .gov هستند را دیده اید. این سایت ها از اعتبار بالایی نزد گوگل بر خوردار هستند. با گرفتن بک لینک از این سایت حتی از طریق درج کامنت، می توانید رتبه سایت خود را در نتایج جست و جو به طور قابل توجهی جابه جا کنید.

معمولا این نوع سایت ها در کشور ما کم پیدا می شوند. یعنی منظور این است که سایت های آموزشی و سازمانی که در کشور ما به راحتی به ما بک لینک بدهند خیلی کم پیدا می شوند. ولی سایت های خارجی که پسوند .edu داشته باشند زیاد هستند. معمولا با بررسی بک لینک های سایت های بزرگ و قدیمی می توانید به این سایت ها دسترسی پیدا کنید و به راحتی از آن ها بک لینک دریافت کنید.

 

گرفتن بک لینک از شبکه های اجتماعی

با اینکه شبکه های اجتماعی اعتبار فوق العاده بالایی دارند ولی با این وجود باز هم توسط خی از افراد دست کم گرفته می شوند. شبکه های اجتماعی بهترین منابع برای ساخت بک لینک های با کیفیت هستند. با اعتبار بالایی که شبکه های اجتماعی مثل فیسبوک و توئیتر دارند اشتراک گذاری محتوای سایتتان در آن ها باعث افزایش اعتبار سایت شما و بالا رفتن رتبه سایت شما در نتایج جست و جو می شود.

شبکه های اجتماعی خوب نیز تعداد بالایی دارند که خیلی ها از آن ها بی خبر هستند. شبکه های اجتماعی هستند مانند vk.com که در کشور روسیه رتبه یک را دارد و شاید کمتر کسانی آن ها را بشناسند. همینطور در کشور های دیگر نیز شبکه های اجتماعی معروف وجود دارند که شما از آن ها بی خبر هستید و می توانید استفاده کنید. خوبی شبکه های اجتماعی این هستند که آتوریتی دامین بالایی دارند و فعالیت مستمر شما در آن ها باعث می شود رتبه سایت شما در گوگل افزایش پیدا کند.

پیشنهاد می کنم مقاله ساخت بک لینک رایگان در سایتهای آتوریتی بالا را حتما بخوانید.

من در شبکه های اجتماعی زیادی عضو هستم و فعالیت می کنم. منظور از فعالیت این است که مطالبی که در سایت خود منتشر می کنم را در شبکه های اجتماعی ام نیز به اشتراک می گذارم. همین! کارسختی هم نیست. بارها برای من اتفاق افتاده است که با اشتراک یک مقاله در شبکه های اجتماعی ام مقاله خود را در بهترین جایگاه در نتایج جست و جو دیده ام.

 

جمع بندی و سخن آخر

روش های زیادی برای ساخت بک لینک های با کیفیت وجود دارد که در این مقاله به تعدادی از مهمترین های آن ها اشاره کردم. هدف اصلی ما از ساخت بک لینک برای سایتمان این است که به گوگل بگوییم سایت ما معتبر است و همانطور که می بینی سایت های زیادی در مورد سایت ما صحبت کرده اند.

برای اینکه دقیقا اینطور باشد باید سعی کنید از سایت هایی بک لینک بگیرید که اعتبار بالایی دارند. و گرفتن بک لینک از این سایت ها نیز کار ساده ای نیست. پس بهترین کار این است که با استفاده از روش هایی که به شما در این مقاله گفتم برای سایت خود بک لینک بسازید. و این را هم بدانید یکی از مهمترین فاکتورها در سئو که خیلی از سئو کارهای حرفه ای از آن استفاده می کنند گرفتن بک لینک است.

در مورد ساخت بک لینک های حرفه ای و با کیفیت در محصول سئو کار حرفه ای زیاد توضیح داده شده است. در این محصول به صورت عملی شما یاد می گیرید که چه طور به صورت کاملا حرفه ای و طبیعی برای سایت خود بک لینک بسازید. طوری که فقط با ساختن بک لینک بتوانید در کلمات کلیدی سخت سایت خود را به بهترین جایگاه در گوگل برسانید.

امیدوارم از این مقاله استفاده کافی را برده باشید و این مقاله هم مثل دیگر مقالات وب سایت همیار وب برای شما سودمند بوده باشد.

نوشته های مشابه

منابع سایت

بخشی از محتویات سایت با توجه به اجازه نامه موجود در بخش کپی رایت سایت های زیر از این سایت ها جمع آوری شده است اگر محتوایی از سایت شما اینجا منتشر شده است و منبع ذکر نشده است به ما از طریق نظرات اطلاع دهید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

eskisehir escort - trbet.vip - cratosslot