اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در telegram
چگونه به یک کارآفرین موفق اینترنتی تبدیل شویم؟_60322d5d76ba0.jpeg

چگونه به یک کارآفرین موفق اینترنتی تبدیل شویم؟

کارآفرین های موفق اینترنتی عادت هایی دارند که عامل اصلی به موفقیت رسیدن در کار و زندگی شان همین عادت ها بوده است. در واقع کارآفرینان موفق اینترنتی در دنیا جزء افراد خودساخته ای هستند که همه چیز را به میل و اراده شخصی خود تغییر داده اند.

به عنوان مثال اگر می خواهند درآمدشان چند برابر شود پس تصمیم می گیرند که درآمدشان را چند برابر کنند. اگر می خواهند رقبای خود را شکست دهند پس تصمیم می گیرند رقبای خود را شکست دهند. اگر می خواهند مشتریان وفادارشان را چند برابر کنند، تصمیم می گیرند این کار را انجام دهند و تمام تصمیم هایشان به موفقیت ختم می شود.

همه چیز را خودشان رقم می زنند. واقعا چه طور ممکنه؟ آیا هر کسی می تواند چنین کند؟ آیا هر کسی می تواند کارآفرین اینترنتی موفقی باشد؟

در این مقاله قصد دارم در مورد اینکه کارآفرینان موفق اینترنتی در دنیا چگونه عمل می کنند و چه عادت های خوبی دارند صحبت کنم و اینکه چگونه هر کسی می تواند به یک کار آفرین موفق اینترنتی تبدیل شود صحبت کنم.

البته این مقاله علاوه بر اینکه به درد تمام افرادی که می خواهند کسب و کار اینترنتی موفقی داشته باشند می خورد بلکه برای تمام افرادی هم که می خواهند هر کسب و کاری اعم از کسب و کارهای سنتی راه اندازی کنند هم مفید خواهد بود. همچنین عادت های مطرح شده در این مقاله فقط برای موفقیت در کسب و کار نیست! بلکه کار آفرینان موفق در دنیا کلا آدم های موفقی در تمام جنبه های زندگی شان هستند و از هر دیدی این مقاله می تواند برای شما مفید باشد.

 

به چه کسی کارآفرین اینترنتی می گویند؟

به طور خلاصه کارآفرین به افرادی گفته می شود که به تنهایی کسب و کار جدیدی را راه اندازی و خلق می کنند و آن را به موفقیت های روز افزون می رسانند. در واقع هر کارآفرین رهبری کسب و کار خود را بر عهده دارد و عامل اصلی به موفقیت رساندن آن هم استفاده از ایده هایی است که خودش در کارش خلق می کند و از آن ها استفاده می کند. اکثر کارآفرینان برتر دنیا به تنهایی و با امکانات و سرمایه کم کارشان را شروع کرده اند و به موفقیت رسیده اند.

خیلی از دوستان هستند که با بهانه های مختلف مثل نداشتن سرمایه، تخصص، وقت کافی و … هیچ وقت نمی توانند کسب و کاری را راه اندازی کنند و آن را به موفقیت برسانند ولی کارآفرینان موفق دنیا هیچ گاه بهانه ای را برای عملی کردن ایده و رسیدن به هدف نهایی شان نمی آورند.

نوشته های مشابه

کارآفرین اینترنتی هم کسی است که به تنهایی کسب و کار اینترنتی ای را راه اندازی می کند و در آن به موفقیت می رسد. کارآفرینان اینترنتی با خلق استراتژی در کسب و کار سعی دارند تا با کمترین هزینه به بیشترین سود و بازدهی دست پیدا کنند.

کارآفرینانی در دنیا وجود دارند که شروع کارشان از اتاق موجود در منزلشان با امکانات خیلی کم بوده است ولی الان هر کدام از آن ها سهام داران ارزشمند ترین شرکت های دنیا هستند.

پس فکر نکنید که کارآفرینی یعنی فردی که به تنهایی کارش را شروع می کند و تا آخر هم باید تنها باشد، به هیچ وجه این درست نیست. منظور این است که ایده و هدف نهایی توسط یک شخص استارت زده می شود و در آینده با به کار گیری افراد بیشتری گسترش پیدا می کند.

 

ویژگی های یک کارآفرین موفق اینترنتی چیست؟

کارآفرین موفق اینترنتی

 

همانطور که ابتدای مقاله اشاره کردم، چیزهایی که در این مقاله قصد دارم در موردشان صحبت کنم محدود به کارآفرینان اینترنتی نمی شود! بلکه هر کسی که می خواهد کاری را شروع کند و به موفقیت برسد هم می تواند از ویژگی های کارآفرینان موفق اینترنتی درس بگیرد و به آن ها عمل کند.

چون سایت ما در زمینه کسب و کارهای اینترنتی فعالیت می کند بیشتر سعی کردیم این مقاله جنبه انگیزشی برای افرادی که در حوزه کسب و کارهای اینترنتی فعالیت می کنند و به خصوص به تنهایی دارند این کار انجام می دهند داشته باشد.

اگر می خواهید صد در صد در کسب و کار اینترنتی تان موفق شوید و به عنوان یک کار آفرین برتر اینترنتی شناخته شوید آماده شوید چون کار سختی در پیش دارید. موفقیت کار آسانی نیست! شانسی و اتفاقی هم نیست.

با من همراه باشید تا به شما بگویم کارآفرین های موفق در دنیا چه ویژگی هایی دارند. البته تقلید و کپی کردن کار درستی نیست ولی در این مورد باید حتما از آن ها تقلید کنید. تقلید کردن از چیزهای خوب شما را به خوبی ها نزدیک می کند.

 

1.اقدام سریع

اولین ویژگی که در کارآفرینان موفق دیده می شود اقدام سریع است. هر چیزی که در ذهن شان است را سریع عملی می کنند. مثلا اگر هر ایده ای برای بهبود در کسب و کارشان دارند را سریع به کار می گیرند. یا مثلا اگر احساس کنند تخصصی را باید یاد بگیرند تا در کسب و کارشان پیشرفت کنند سریع اقدام می کنند و در آن خبره می شوند.

اگر ایده ای در سر دارید، اگر می خواهید کسب و کاری را راه اندازی کنید سریع اقدام کنید. اقدام سریع باعث غلبه بر خیلی چیزها از جمله غلبه بر ترس و شکست در مقابل رقبا می شود.

خیلی از دوستان هستند که برای عملی کردن ایده هایشان این دست و آن دست می کنند و آخر هم با بهانه های مختلف هیچوقت سراغ عملی کردن آن نمی روند.

برای خود من هم بارها پیش آمده که در عملی کردن ایده ای سریع اقدام نکرده ام و مدتی بعد یکی از رقبایم آن را عملی کرده است. در این صورت عملی کردن چنین ایده ای در ایران کپی برداری محسوب می شود. البته اگر این مورد را هم فاکتور بگیریم ممکن است رقیبی که چنین ایده ای را عملی کرده است طوری این کار را انجام داده باشد که نتوان با آن ایده رقابت کرد. پس همیشه بهتر است سریع اقدام کنیم.

 

2.تلاش بیشتر

یکی از ویژگی هایی که تمام کارآفرینان برتر دنیا دارند تلاش بیشتر و خستگی ناپذیری است. تلاش بیشتر یعنی کار کردن بیشتر. کار آفرینان برتر دنیا به جای اینکه وقت شان را با تلویزیون نگاه کردن بگذرانند ترجیح می دهند بیشتر کار کنند و بیشتر تلاش کنند تا به هدف اصلی شان نزدیک تر شوند.

اگر می خواهید در کسب و کارتان موفق شوید باید بیشتر کار کنید. حداقل بیشتر از وقتی که الان دارید برای کارتان وقت می گذارید. باید کارتان را به خیلی چیزها ترجیح دهید. فراموش نکنید که کارتان همیشه در اولویت است.

به جای اینکه وقت تان را با دوستانی که هیچ سودی برای شما ندارند تلف کنید بهتر است کار کنید. قطعا کار کردن و تلاش بیشتر برای شما سودمند تر خواهد بود.

 

3.آهسته و پیوسته

پیوستگی در رسیدن به هدف نهایی یکی از مهمترین ویژگی های تمام افراد موفق در دنیا است. همیشه به اینکه کاری را که شروع می کنید باید پیوسته ادامه اش دهید تاکید داشته ام. هر کاری که پیوسته ادامه پیدا کند به نتیجه می رسد.

اگر می خواهید لاغر شوید یا اینکه پول دار شوید فرقی نمی کند! مهم این است که کاری را که انجام می دهید تا به هدف نهایی تان برسید را پیوسته و صد البته آهسته انجام دهید.

به عنوان مثال شخصی می خواهد بدنی زیبا داشته باشد و به خاطر همین هم به باشگاه بدنسازی می رود. اگر این فرد از همان روز اول وزنه های سنگین را بزند مطمئنا طاقت نمی آورد و زده می شود و بعد از چند ماه به کلی ورزش را رها می کند. اصلا دلیل اصلی اینکه خیلی از افراد کاری که انجام می دهند را (هرکاری را) بعد از مدتی رها می کنند همین است. آهستگی را فراموش می کنند و هرچه زودتر می خواهند به شرایط ایده آل شان برسند.

آهسته و پیوسته بودن در کار باعث می شود صد در صد به هدف نهایی تان برسید. ممکن است زمان بر باشد ولی شک نکنید بالاخره به هدف اصلی و نهایی خود خواهید رسید.

در سئو هم همیشه تاکید بر این دارم که باید آهسته و پیوسته پیش بروید. به خاطر همین، همه متخصص های سئو می گویند سئو زمان بر است. همین آهستگی و پیوسته بودن باعث شده است که سئو سایت همیار وب اینقدر خوب باشد و در عبارات کلیدی زیادی رتبه خوبی داشته باشد. ساخت بک لینک های روزانه و تولید محتوای منظم و پیوسته عامل اصلی سئوی خوب همیار وب بوده است.

شک نکنید (تاکید می کنم) اگر هر کاری را آهسته و پیوسته انجام دهید در آن به هدف نهایی تان خواهید رسید. آهستگی و پیوستگی در تمام جنبه های زندگی جواب می دهد.

 

4.مکتوب کردن اهداف

یکی از کارهایی که تمام افراد موفق در دنیا به خوبی انجام می دهند مکتوب کردن اهدافشان است. کارهایی که باید انجام دهند تا به هدف اصلی شان برسند را به صورت سالانه، ماهانه، هفتگی و حتی روزانه می نویسند تا همیشه جلوی چشمشان باشد.

یکی از مزیت های این کار این است که با اتمام هر کاری که در لیست تان وجود دارد انگیزه بیشتری برای انجام کار بعدی به دست می آورید و همین باعث می شود کم کم به هدف اصلی تان دست پیدا کنید.

شما هم اگر هر هدفی دارید حتما روی کاغذ بنویسید تا همیشه جلوی چشمتان باشد. اهداف کوچک و بزرگ فرقی نمی کند، همه آن ها را بنویسید و به همه آن ها عمل کنید.

به عنوان مثال اگر هدف تان این است که تا سه ماه آینده رتبه الکسا سایت تان به 2000 ایران برسد حتما بنویسید. اگر هدف کوتاه مدت شما این است که تا 3 ماه آینده درآمدتان 3 برابر شود حتما بنویسید. اگر هدف بلند مدت شما این است که تا 3 سال آینده 500 میلیون تومان کسب درآمد کنید حتما بنویسید.

نکته مهم این است که اهداف تان را دقیق بنویسید و با توجه به بزرگی آن ها وقت بیشتری برای رسیدن به آن ها بدهید. چون اگر به هدفی که در مدت زمان تعیین شده مکتوب کرده اید نرسید باعث کاهش اعتماد به نفس شما می شود و همینطور رسیدن به اهداف بعدی برای شما غیر ممکن می شود.

 

5.نه گفتن را یاد بگیرید

نه نگفتن در بسیاری از شرایط برای بسیاری از افراد سخت است. نه نگفتن را باید یاد بگیرید. اگر می خواهید به هدف نهایی تان برسید باید به خیلی چیزها و خیلی از افراد نه بگویید.

تمام کارآفرینان موفق و همچنین افرادی که به موفقیت رسیده اند به لذت های زود گذر نه گفته اند. قبلا اشاره کردم به جای وقت تلف کردن با افرادی که هیچ سودی برای شما ندارند بهتر است به کارتان برسید.

به عنوان مثال اگر دوست تان شما را به دیدن فیلمی در سینما دعوت می کند بهتر است به او نه بگویید. بهتر است وقت تان را بی خودی هدر ندهید. دیدن یک فیلم سینمایی هیچ سودی برای شما نخواهد داشت. ولی اگر همان وقتی که می خواهید در سینما هدر بدهید را روی پیشرفت در کسب و کارتان یا حتی مطالعه کتابی در حوزه کسب و کارتان اختصاص دهید خیلی به سود شماست.

من هم در این یک سالی که وب سایت همیار وب را راه اندازی کرده ام نه های زیادی به دوستانم و حتی به خیلی از چیزها گفته ام. به جای وقت تلف کردن های بی مورد سعی کردم مقاله ای در زمینه کاری ام بخوانم. به جای دیدن فیلم های به درد نخور تلویزیون سعی کردم کتاب های صوتی گوش دهم. به جای وقت تلف کردن با دوستانی که هیچ ارزشی برایم ندارند سعی کردم ورزش کنم تا بدن سالمی داشته باشم.

پس از شما هم می خواهم به خیلی از چیزهایی که واقعا به سود شما نیست نه بگویید. به آینده خود فکر کنید، به هدفی که در سر دارید. خوشی ها ولذت های زودگذر میان و می روند و اصلا ماندنی نیستند.

 

6.فرصت طلبی

کارآفرینان موفق از هر فرصتی برای نزدیک شدن به موفقیت استفاده می کنند. کارآفرینان موفق افراد فرصت طلبی هستند. شما هم باید فرصت طلب باشید و هر فرصتی را به سادگی از دست ندهید.

به عنوان مثال اگر می خواهید به مسافرت بروید حتما کتاب هایی را در حوزه کاری خودتان همراه تان داشته باشید. در طول مسیر به جای گوش دادن به موسیقی به کتاب های صوتی در زمینه موفقیت و انگیزش یا کسب و کار خودتان گوش دهید.

اگر شب خوابتان نمی آید حتما به گوش دادن فایل های صوتی انگیزشی مشغول شوید. من بعضی از شب هایی که خوابم نمی آید با گوشی موبایلم یک ای بوک مربوط به حوزه کاری ام را مطالعه می کنم تا کم کم چشمانم سنگین شوند.

 

7.قطع ارتباط

ارتباط خود را با چیزهایی که به ضرر شما هستند قطع کنید. چه دوست باشد چه وسیله ای اگر به سود شما نیست باید ارتباط تان را با آن قطع کنید. مثلا ارتباط خود را با افراد یا دوستانی که برای شما هیچ سودی ندارند قطع کنید و سعی کنید بیشتر در جمع افرادی باشید که با شما همفکر هستند.

برای این کار می توانید در همایش ها و دورهمی ها و ورکشاپ هایی که به کسب و کار شما ربط دارد شرکت کنید و با شرکت کردن در این جمع ها دوستان جدیدی که با شما همفکر هستند را پیدا کنید و بیشتر در جمع آن ها باشید.

ارتباط خود را با وسایلی مثل تلویزیون و ماهواره به کلی قطع کنید. برنامه های تلویزیونی جز اینکه وقت گران بهای شما را بگیرند هیچ خاصیت دیگری ندارند. دیدن برنامه های تلویزیونی را با چیز دیگری مثل کتاب خواندن عوض کنید.

کارآفرینان برتر دنیا هم دقیقا همینطور عمل کرده اند. به جای اینکه ذهن خود را در اختیار افراد یا چیزهای مضری که در اطراف شان است قرار دهند سعی کرده اند ارتباطات خود را هدفمند تر کنند تا به سودشان باشد.

 

8.افزایش اطلاعات

همانطور که اشاره کردم کارآفرین یعنی رهبر کسب و کار. هر رهبری باید اطلاعات بالایی نسبت به کسب و کارش داشته باشد. اگر می خواهید کارآفرین موفقی باشید باید هر روز اطلاعات خود را به روز کنید.

اصلا خاصیت کسانی که کسب و کار اینترنتی دارند همین است. باید هر روز اطلاعات خود را در زمینه کاری شان افزایش دهند. ممکن است انجام خیلی از چیزها بر عهده خودتان باشد پس باید اطلاعات کافی از آن داشته باشید.

سعی کنید روزانه وقت هایی را به مطالعه کتاب، دیدن فیلم های آموزشی، گوش دادن به فایل های صوتی در زمینه کاری خود اختصاص دهید. در هر شرایطی حتی در بهترین شرایط کاری تان نباید یادگیری را متوقف کنید. اگر یادگیری را متوقف کردید محکوم به شکست خواهید بود.

همیشه تاکید کرده ام کسانی که صاحب یک کسب و کار اینترنتی هستند باید در زمینه دیجیتال مارکتینگ اشراف داشته باشند. بازاریابی ایمیلی، بازاریابی محتوا، سئو و … را باید به خوبی یاد بگیرید.

 

9.متوقف نشوید

یکی از ویژگی هایی که هر کسی را می تواند در کار و زندگی اش موفق کند این است که به هیچ وجه متوقف نشود. توقف عامل اصلی نرسیدن به هدفتان است. هر کسی اگر در کار و هدفی که دنبال می کند متوقف نشود صد در صد موفق خواهد شد.

تمام کارآفرینان موفقی که در دنیا شناخته شده اند دارای این ویژگی هستند. هیچ گاه در رسیدن به هدف اصلی شان متوقف نشده اند و بی وقته کار کرده اند.

یکی از دلایل بارزی که باعث می شود کسب و کارهای زیادی نابود شوند و افراد زیادی کسب و کارهای شان را رها کنند و به سراغ کار دیگری بروند همین موضوع است. توقف عامل اصلی شکست است. هر اتفاقی که بیافتد نباید متوقف شوید.

متاسفانه افراد زیادی را می شناسم که با بهانه های مختلف دست از کار برداشته اند و دیگر ادامه نداده اند. یکی از دلایلی که بیشتر باعث می شود چنین اتفاقی رخ دهد به درآمد نرسیدن زود هنگام است.

متاسفانه همه افرادی که پا در این عرصه می گذارند فکر می کنند از همان ماه های اول باید به درآمد زایی برسند و اگر غیر از این شود یک جای کار می لنگد و باید کارشان را عوض کنند و پیش خود می گویند این کار یا این ایده دیگر جواب نمی دهد.

مطمئن باشید کسانی که با این طرز تفکر کسب و کارشان را رها می کنند و به سراغ حوزه کاری دیگری می روند هیچ وقت موفق نمی شوند و همش از این شاخه به آن شاخه می پرند.

مهمترین درسی که باید از کارآفرینان برتر دنیا یاد بگیرید همین است. هیچ گاه و تحت هیچ شرایطی متوقف نشوید. اگر چند سال هم طول کشید و به درآمد خوب نرسیدید باز هم متوقف نشوید. برای رسیدن به هدف اصلی تان باید آهسته و پیوسته حرکت کنید و متوقف نشوید. این تنها راز است.

 

نتیجه گیری و سخن آخر

شاید بیشتر چیزهایی که در این مقاله عنوان شد در تمام کتاب های موفقیت کم و بیش قبلا گفته شده بود ولی چیز مهمی که وجود دارد عمل کردن به آن ها است. این دقیقا سخت ترین کاری است که خیلی از دوستان انجام نمی دهند.

کتاب های خوب و لذت بخش درباره موفقیت در زندگی و کسب و کار زیاد هستند و هر بار خواندشان هم انگیزه بیشتری به آدم می دهد ولی اگر به آن ها عمل نکنید هیچ سودی برای شما ندارند. انگار که از اول هم آن ها را نخوانده اید.

تمام مواردی که در این مقاله به آن ها اشاره کردم را از عادت ها و ویژگی های کارآفرینان برتر دنیا گلچین کرده ام. خودم سعی کرده ام تا حدودی به آن ها عمل کنم و تا همین حدودی هم که می گویم نتیجه اش را در زندگی و کسب و کارم دیده ام.

اگر شما هم واقعا می خواهید کسب و کاری راه اندازی کنید و آن را به موفقیت برسانید باید به این موارد اشاره شده عمل کنید. دانستن آن ها هیچ فایده ای برای کسی ندارد. همانطور که گفتم رسیدن به موفقیت اتفاقی نیست و کار سخت و شاید طاقت فرسایی باشد.

عمل کردن فقط به همین چند مورد ذکر شده زندگی و کسب و کارتان را متوحل می کند. امیدوارم از این مقاله هم استفاده کافی را برده باشید.

منابع سایت

بخشی از محتویات سایت با توجه به اجازه نامه موجود در بخش کپی رایت سایت های زیر از این سایت ها جمع آوری شده است اگر محتوایی از سایت شما اینجا منتشر شده است و منبع ذکر نشده است به ما از طریق نظرات اطلاع دهید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

eskisehir escort - trbet.vip - cratosslot