دسته‌بندی نشده

چند روش خیلی عالی برای تمیز کردن کانال و دریچه های کولر

استفاده از ابزاری مثل فیلتر گرد و خاک کولر آبی و یا استفاده از بهترین انواع دریچه کولر آبی از عوامل مهم در بررسی اینکه چگونه دریچه کولر خانه را تمیز کنیم؟ دارد. با استفاده از تجهیزات استاندارد می‌توانید به راحتی از ورود گرد و خاک به خانه و بهبود وضعیت نظافت منزل در هنگام روشن کردن کولر کمک کنید.

چگونه دریچه کولر خانه را تمیز کنیم؟

برای جلوگیری از ورود گرد و خاک به خانه در هنگام استفاده از کولر آبی، باید با یک سری راهکار اوصولی به تمیز کردن وشستن کولر قبل از استفاده بپردازیم. از عمده ترین مواردی که در هنگام سرویس کردن کولر به باید به آن توجه ویژه داشت، جلوگیری از ورود گرد و غبار به کانال کولر است. در صورتی که کانال کولر را قبل از استفاده از گرد و غبار جمع شده در آن تمیز نکنید، در هنگام روشن کردن تمام وسایل و فضای منزل پوشیده از گرد و خاک می‌شود.

تمیز کردن حلزونی کولر

محل قرار گرفتن پروانه و تسمه کولر در یک حلزونی تعبیه شده در اتاقک کولر است. این حلزونی با مرور زمان گرد و غبار زیادی را به خود جذب می‌کند که در هنگام روشن شدن کولر این گرد غبار به دریچه و سپس فضای منزل منتقل می‌گردد. بنابراین یکی از راهکارهای موثر در تمیز نگهداشتن دریچه کولر از گرد و غبار شستشوی حلزونی کولر در هنگام سرویس آن است.

تمیز کردن دریچه کولر

تعویض پوشال‌های کولر که جذب کننده قوی گرد وغبارند

پوشال‌های کولر آبی بخاطر جنسشان که عمدتا چوب است، منبع اصلی گرد و غبار به شمار می‌آیند. این رشته‌های نازک چوبی گرد و بار موجود در هوا را به خود جذب می‌کنند. اصولی ترین کار برای جلوگیری از ورود گرد و غبار پنهان شده در پوشال‌های کولر، تعویض دو سال یک بار این پوشال‌ها می‌باشد.
یک پیشنهاد موثر برای کم کردن زحمت تعویض پوشال استفاده از کولرهایی است، که در آنها به جای پوشال، پد سلولزی تعبیه شده است. این نوع پدها با جذب رطوبت کافی مانع ورود گرد و غبار به اتاقک کولر و در نهایت دریچه آن می‌باشند.

بررسی وضعیت برزنت و در نهایت تمیز کردن ورودی کولر

برزنت کولر به بخشی از کولر گفته می‌شود که از دریچه کولر به کانال‌های کولر متصل بوده و هدایتگر باد کولر به داخل کانال است. توجه به اینکه این برزنت همیشه سالم و عاری از هرگونه گرد و غبار باشد، نکته ای مهم در پاسخ این سوال که چگونه دریچه کولر خانه را تمیز کنیم؟ می‌باشد.

حتماً بخوانید:

نحوه سرویس و راه اندازی کولرآبی

نحوه سرویس و راه اندازی کولرآبی

شروع فصل گرما باید ابتدا کولر ها را سرویس کرده و چنانچه نیازی به تعمیر داشته باشد آنرا مرمت نمود . همواره پیشنهاد می کنیم سرویس و نصب کولر را به دست…

استفاده از حوله یا دستمال حوله‌ای مرطوب در برابر دریچه‌ها

یک پاسخ صریح درباره اینکه چگونه دریچه کولر خانه را تمیز کنیم؟ که در هنگام روشن کردن کولر گرد و باری وارد خانه نشود استفاده از یک حوله مرطوب در مقابل دریچه کولر است. زمانی که از سرویس کردن صحیح کولر، شستشویی حلزونی، تعویض به موقع پوشال‌ها و همین طور بررسی برزنت و تمیز کردن کانال کولر اطمینان کامل داشتید. می‌توانید کولر را روشن کنید. اما برای جلوگیری از حداقل گرد و غبار باقی مانده در کولر به منزل از طریق دریچه کولر بهتر است یک حوله مرطوب را در مقابل دریچه قرار دهید.

ابعاد استاندارد دریچه کولر آبی

در این قسمت برای بررسی بهتر موضوع چگونه دریچه کولر خانه را تمیز کنیم؟ با بهترین نوع دریچه‌های کولر و تاثیر ابعاد دریچه کولر آبی در تمیز کردن آن می‌پردازیم. ابعاد استاندارد دریچه کولر آبی یک ویژگی موثر در شناخت بهترین نوع دریچه کولر آبی می‌باشد.

دریچه کولر آبی از نوع هوشمند

این نوع دریچه‌های کولر آبی به دلیل اینکه امکان کنترل از راه دور در سیستم ساختاریشان وجود دارد، هوشمند نامگذاری شده‌اند. با استفاده از کنترل امکان قرار گرفتن دریچه‌ها در هر جهتی وجود دارد.

دریچه کولر آبی از نوع آلومینیومی

از رایج ترین نوع دریچه‌ی کولر آبی که بیشتر در کولر‌های خانگی دیده می‌شوند، دریچه کولر آبی آلومینیومی است. این نوع دریچه که از طول عمر بالایی برخوردار است با گردش به جهات مختلف هوای خنک را در کل خانه پخش می‌کند.

چگونه دریچه کولر را تمیز کنیم؟

دریچه کولر آبی از نوع چوبی

دریچه کولر آبی از نوع چوبی علاوه بر زیبایی که به نسبت دریچه‌های دیگر دارد، هوای خنک را به بهتر نوع ممکن در منزل به گردش در می‌آورند.شناخت انواع دریچه‌ی کولر در این باره که چگونه دریچه‌ی کولر خانه را تمیز کنیم؟ موثر بوده، و راهکار بهتر را برای پاک کردن گرد وغبار از سطح دریچه را به افراد نشان می‌دهد.

تمیز کردن دریچه کولر‌های گازی و اسپیلت

برای اینکه دریچه‌ی کولرهای گازی و اسپیلت نصب شده منزل خود را قبل از استفاده تمیز کنید، کافی است مراحل انجام تمیزکاری فیلتر هوای این نوع از کولرها را با دقت انجام داده و در نهایت با یک سرویس مخصوص قبل از استفاده اقدام به روشن کردن این کولرها کنید.
این نوع فیلتر که در انواع مختلف تولید شده است، در دور حلزونی کولر‌های آبی قرار گرفته و با جذب گرد و غبار علاوه بر تمیز نگهداشتن حلزونی و محیط اتاقک کولر از ورد گرد وغبار به فضای منزل جلوگیری می‌کند. استفاده از فیلتر گرد و خاک کولر آبی یک راهکار مناسب برای اینکه چگونه دریچه کولر خانه را تمیز کنیم؟ است.
در نهایت توجه به تمیزی کولر و همین طور دریچه‌های متصل به کانال و منتهی به فضای خانه، تاثیر زیادی در جلوگیری از ورود ذرات گرد و غبار به خانه و کثیفی مداوم وسایل خانه می‌شود. کولر مانند دیگر وسایل برقی در ازای استفاده از آن نیاز به نگهداری و سرویس کردن دارد که تمیز کردن دریچه و کانال‌های کولر و در نهایت سرویس کردن آن قبل از کار یک روش مناسب در نگهداری اصولی از این وسیله است.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا