چند جایگزین مناسب برای حرکات جلو بازو و پشت بازو

سرفصل های این مقاله

اگر برای جلوبازو و پشت بازو انتخاب اول تان جلوبازو هالتر و پشت بازو سیمکش طنابی است، دیگر زمان آن رسیده تغییراتی را در برنامه تمرین تان ایجاد کنید و دنبال جایگزینهای بهتری برای حرکاتی باشید که در مورد خوب بودن آنها اغراق زیادی صورت گرفته است!

پشت بازو سیمکش طنابی یکی از پرکاربردترین و متداول ترین حرکات برای عضلات پشت بازو است، اما باید توجه داشته باشید که این حرکت برای توسعه کلی و افزایش سایز بالاتنه تقریبا حرکت کم‌مصرف و کم‌ اثری است. انتخاب بهتری نسبت به آن وجود دارد که همان پارالل است. این حرکت نه تنها برای پشت بازوها، بلکه برای عضلات سینه و سرشانه نیز موثر است.

برای حجم جلو بازو روی حرکت جلوبازو هالتر غلو زیادی صورت گرفته است. نمی گوییم حرکت بدی است اما بیش از اندازه روی آن تبلیغ صورت گرفته است.

حرکت جلوبازو لاری حجم ساز موثرتری نسبت به جلوبازو هالتر است، چراکه نه تنها اجازه استفاده از وزنه های بیشتری را می دهد، بلکه پیک بهتری هم در جلوبازو تولید می کند.

اگر از مقاله بالا لذت بردید، پس به مطالب زیر هم سر بزنید:

اشتراک گذاری:

محسن

محسن

خوشحالم که توانستم برای مردم عزیز کشورم کمی مفید باشم و با اشتراک گذاری مقالات از مراجع معتبر یا با تحقیق در رابطه با آن موضوع در پیشرفت آگاهی مردم ایران عزیز گامی بردارم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *